Yazı Detayı
23 Haziran 2017 - Cuma 12:08
 
Uyuşturucu
Mecnun SANCAK
 
 

Maalesef her gün ülkemizde uyuşturucu ve buna benzer madde kullanımı nedeniyle birçok gencin hayatı heder oluyor. Özellikle son yıllarda adını sıkça duymaya başladığımız bonzai denen illeti kullanan gençlerin halini tv karşısında izlerken yüreklerimiz parçalanıyor.

Çok yakın bir tanıdığımızın anlatımına göre fare zehiri dahil olmak üzere çeşit çeşit zehirlerden elde edilen bonzainin poşetten sadece bir defa solunumuyla birlikte yere yığılıyorlarmış…

Dünyadan tamamen kopan kişi eğer ölmezse 1 gün sonra ancak kendine gelebiliyor.

Elbette bonzai kullanımının gençlerin sağlığını nasıl etkilediğini anlatmaya bile gerek yok. Özellikle beyinde meydana gelen travma hayat boyunca devam ediyor.

Çevre koşulları, aile düzensizliği, özenti, arkadaş çevresi her ne olursa olsun gençler bir şekilde bu illete başlamadan önlem alınmalıdır. Çünkü bu illete başlayanlar artık kolay kolay bırakamıyor.

Uyuşturucudan bazı insanların çok ciddi paralar kazandığını biliyoruz. Üretiminden satışına kadar inanılmaz şekilde paralar elde edilse bile binlerce, on binlerce gencin ise hayatı tamamen sönüyor.

Uyuşturucu parası elde edebilmek için anne-babasını dahi öldürebilen gençleri gördük. Maalesef sonları demir parmaklıkların arkası oldu.

Yine eroin parası bulabilmek için vücudunu satan insanlarda var.

İşte tüm bunların önüne geçmek için devlet gereken mücadeleyi gösteriyor. Ancak her ne olursa olsun insanların da katkı sunması gerekiyor. Eroin ve bonzai ile mücadele de devlet-millet işbirliği elzemdir.

Eğer bunu başarabilirsek tamamen yok edilemese dahi eroin-bonzai kullanımı en az seviyeye inecektir…

 
Etiketler: Uyuşturucu,
Yorumlar
2.Lig Kırmızı Grup
İddaa Canlı Skor
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Özlü Sözler
Melaike, çanı olan kervana arkadaş olmaz.


Hz. Muhammed
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv
Alexa
Haber Yazılımı