Yazı Detayı
02 Ağustos 2017 - Çarşamba 22:57
 
Birbirini tanımayanlar
Mecnun SANCAK
 
 

15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ mensuplarının başlattığı hain darbe girişiminin ardından davalar tüm hızıyla sürüyor. Bu kapsamda Akıncı Hava Üssü’ndeki eylemlerle ilişkin 486 sanığın yargılamasına ise dün başlandı.

Akıncı Üssü davası yaşanan darbe girişimiyle ilgili olarak en önemli davalar arasında yer alıyor.

Çünkü darbeci hainler Akıncı Üssü’nde bir araya gelmişti. Darbe teşebbüsü tamamen buradan yönetilmiş, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar başta olmak üzere, kuvvet komutanları elleri kolları, gözleri bağlı şekilde yine Akıncı Üssü’ne götürülmüştü.

Ankara’da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, TBMM, TÜRKSAT başta olmak üzere pek çok nokta buradan kalkan uçaklarla bombalanmıştı. Yine buradan kalkan helikopterler sivil halka buradan ateş açmıştı.

Eskişehir’den kalkan uçaklar eğer Akıncı Üssü’nün pistlerini bombalamasaydı daha büyük bir felaket yaşayabilirdik.

Akıncı Üssü’nde 15 Temmuz günü darbeyi yöneten askeri ve sivil imamların büyük çoğunluğu yakalandı. Adil Öksüz başta olmak üzere bazı darbecilerin ise aranmasına devam ediliyor.

Akıncı Üssü ile ilgili olarak hazırlanan iddianameleri basından takip ettik. Tutuklanan darbecilerin ifadeleri ise gerçekten inanılmazdı.

Özellikle darbenin sivil imamları o gece yaşanan olaylardan sanki hiç haberleri yokmuş gibi ifadeler verdiler.

Emlakçılık yaptıklarını iddia eden sivil imamlar tam darbe günü oradan geçiyorlarmış, birden kapı açılmış, içeri girivermişler, ne olduğunu anlamamışlar, sonra tel örgüden çıkıp giderken jandarma yakalamış. Ne olduğunu anlayamamışlar. Darbeyle alakaları yokmuş vs. vs. vs.

Akıncı Üssü’nde darbe gecesi yaşanan olaylarla ilgili kamera kayıtlarını izlerken hepsinin birbiriyle oldukça sıkı fıkı olduğunu rahatlıkla görebiliyoruz. Ama nedense yakalanınca hiç biri birbirini tanımadılar.

Sanki 249 şehit, 2 binin üzerinde gazi, bombalanan külliye, TBMM, TÜRKSAT, Polis Özel Harekat Dairesi uzaydan atılan füzelerle oldu. Ama bu hainlerin hiç olayla ilgisi yok.

Verdikleri ifadeler aziz milletimizin aklıyla adeta alay etmektedir. Bunlar ekmeğini yedikleri, suyunu içtikleri vatanlarına ihanet ettiler. Masum insanları katlettiler. Ama verdikleri ifadelere bakıldığında umarlarında bile olmadığını rahatlıkla gözlemliyoruz.

Ne kadar hain varsa darbe gecesi oradan rast gele geçiyorlarmış…

Bugün normal bir askeri üssün önünden bile kimse geçemezken bunlar darbe gecesi ne iştir ki; Birden hepsi Akıncı Üssü’ne giriyorlar. Hain generallerle ayak üstü konuşuyorlar…

Yani tesadüflere bakar mısınız?

Keşke biraz olsun şerefleri olsaydı da her şeyi itiraf etselerdi?

Ama nerde…

Vatansız, bayraksız, dinsiz alçaklar hala bir meczubun arkasında gitmeyi tercih ettiler…

İşte bu kadar haysiyetsizler…

Hem Türk Hukuku hem de ahrette hak ettiğiniz cezayı bulacağınıza inanıyoruz…

 
Etiketler: Birbirini, tanımayanlar,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
İddaa Canlı Skor
Bizim Gazete
Alıntı Yazarlar
Anketler
Afyonkarahisar'da yaşamaktan mutlu musunuz?
Özlü Sözler
Dağlar nice yüksek ise,yol onun üstünden geçer.


Yunus Emre
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv
Modül 1

sanalbasin.com üyesidir

Haber Yazılımı