Haber Detayı
14 Mart 2018 - Çarşamba 15:38
 
Yurdunuseven: “Son 15 yılda şehirde ciddi gelişmeler yaşandı”
AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven başkanlığında gerçekleşen İl Yönetim Kurulu toplantısına Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ve İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel de katıldı. Toplantıda Başkan Çoban ve Sel projelerini anlattılar.
SİYASET Haberi


AK Parti İl Yönetim Kurulu toplantısı İl Başkanı Av. İbrahim Yurdunuseven Başkanlığında, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ve İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel’in de katılımları ile gerçekleşti. Toplantıda Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ve İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel, AK Parti 6. Olağan İl Kongresinin ardından seçilen yeni Yönetim Kurulu üyelerine çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

 

“Köylerde fırın yapıp hamur yoğurma makinesini veriyoruz”

 

İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel, “AK Parti hükümetlerinin ardından köylerde çok güzel hizmetler yapıldı. Eskiden yolları ayrı bir sorundu, okulları ayrı bir sorundu. Şu anda Afyon'da ikili öğrenim gönen okul sayısı sadece Afyon merkezde 3 okul kaldı. Onların da projeleri bitti. İhaleleri de yapıldı. İnşallah 2 yıl içerisinde Afyon'da ikili öğretim gören okul kalmayacak. Şu anda derslik başına düşen öğrenci sayısı 17.3 yani 18'in altına inmiş durumda. Şehir genelinde 4000 kilometre yolumuz var. Bunun 3000 kilometresi asfalt. Bizim göreve gelmemiz ile beraber 9 yılda 6 milyon metrekare parke taşı yaptık. Vatandaşlar çamura basmadan rahatça dolaşabiliyor. Alt yapılardan çıktık, 55 tane halı saha yaptık. 36 tane düğün salonumuz var. İnşaatları devam eden düğün salonları var. Sosyal konutlara girdik. Köy konakları, köy fırınları yapıyoruz. Bu tür yatırımları da biz yapıyoruz. Biz artık köy fırınlarına hamur yoğurma makineleri de koyuyoruz. Eskiden kadınlarımız hamur yoğurmak için kan ter içinde kalırdı. Şimdi makinelerle yapıyorlar” dedi. 

 

“İnşallah bütçemizi 10 katına çıkaracağız”

 

“Görev süremiz sonuna kadar hizmetleri artırarak devam edeceğiz” diyen Sel, “Biz göreve başladığımızda bütçemiz 19 milyon 850 bin lira idi. Bu seneki bütçemiz 170 milyon lira. Bunun 28 milyonu Milli Eğitim'e ayrılmış vaziyette. Milli eğitime bütçe ayırırken bir önceki bütçenin yüzde yirmisini ayırmak zorundasınız. Biz hiçbir zaman için yüzde 20 bütçe ayrılmadık. Yüzde 25 – 26 oldu. Gelecek nesilleri çok iyi yetiştirmemiz lazım. Bu açıdan eğitime fazlasıyla önem veriyoruz. İnşallah 10. yıl bütçesini de 10 katına ulaştırmış olacağız” ifadelerine yer verdi. 

 

Göreve gelenleri tebrik etti

 

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban da konuşmasında “6. Olağan İl Kongresinin sonucunda ilk defa 30 kişilik yeni bir yönetim oluşturuldu. Sizler vekillerimizin teveccühü ile genel merkezimiz ve il başkanımızın da teveccühleri ile bu göreve geldiniz. Ben öncelikle İl Yönetiminde görev alan, ilk defa İl Yönetimi Yürütme kurullarında görev alan arkadaşımı kutluyorum. Bizden umut bekleyen bütün umudu biz olan, dünyada ne kadar insan varsa inşallah sizler de güzel hizmetler yaparsanız. Allah yar ve yardımcınız olsun” dedi. 

 

Bu seneki tahmini bütçemiz 290 milyon lira

 

“Türkiye 2002'den bu yana AK Parti iktidarları ile birlikte geçmişle kıyaslanmayacak nitelikte önemli yatırımlara çalışmalara imza attı” diyen Başkan Çoban, “Her alanda müthiş bir ilerleme sağladı.  Belediyelerimiz de bu çalışmalardan nasibini aldı. Ben 2009 yılında Belediye Başkanı oldum. Allah nasip etti. Belediyelerimizin ilçelerimizin diğer illerimizin büyük şehirlerimizin ciddi anlamda gelirlerinde artışlar oldu. İnşallah 2018 yatırım harcamaları yönünden daha iyi bir yıl olacak. Bu seneki tahmini bütçemiz 290 milyon civarında. Bunun yüzde 40 - 50'si arasında bir oranını yatırım harcamalarında kullanmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu. 

 

2019’a kadar bu sosyal tesisleri açacağız

 

Çoban, “Biliyorsunuz Turgut Özal alt geçirdiğimiz bitti. Şimdi Atatürk alt geçidi adını verdiğimiz Jandarmanın oradaki alt geçirdiğimiz devam ediyor. Onu da inşallah Ramazan Bayramı'ndan önce çok büyük bir aksilik olmadığı müddetçe açmayı planlıyoruz. Bu arada bu ay içerisinde stadyum kavşağına yapacağımız alt geçidimizin ihalesine çıktık.  İsmet Atilla Kültür Merkezi adı altında şu an itfaiyemizin olduğu Makine İkmal birimizin olduğu yere de son derece modern bir opera ve tiyatro salonu, onun yanında Afyon Belediyesi konservatuvarı ve ayrı bir binada da bir sosyal tesis yapıyoruz. Yaklaşık 40-45 milyon liralık bir yatırım olacak. 2019'a kadar bu sosyal tesislerin açılmasını hedefliyoruz” dedi.

 

“Halka ücretsiz termal tesis yapılacak”

 

Başkan Çoban konuşmasını, “Sosyal tesislerimiz halkımızın hizmetine sunulduğunda içerisinde kadın - erkek ayrı termal havuzların, hamamların, saunaların olduğu tesisler olacak. Bir de ayrı bir giriş çıkışı olan yine kadın - erkek ayrı termal havuzları, Türk hamamları, saunası, buhar banyosunun olduğu ve tamamen ücretsiz olacak şekilde vatandaşımızın hizmetine sunacağımız bir tesis yapacağız. Biz orada vatandaşımıza havlusuna kadar vereceğiz” diyerek sözlerini noktaladı. 

 

“Son 15 yılda Afyonkarahisar’da ciddi gelişmeler yaşandı”

 

Toplantıda son konuşmayı İl Başkanı Av. İbrahim Yurdunuseven yaptı. Yurdunuseven konuşmasında “Afyonkarahisar'dan bundan 15 sene önce geçen, ziyaret eden veya burada yaşayan insanlar bu şehrin ekonomik durumunu çok iyi bilirler. Afyonkarahisar Anadolu'nun ortasında şirin ve dörtyol ağzı olan bir memleket ama maalesef bugüne kadar gerçek değerini kıymetini alamamış bir memleket. AK Parti'nin iktidar olması ile birlikte son 15 yılda Afyonkarahisar’da ciddi gelişmeler yaşandı. Tabii bu gelişmeler kendi başına olmadı. Özellikle Cumhurbaşkanımız, başbakanlığı döneminde şehrimize büyük önem verdi. Cumhurbaşkanımız, her konuşmasında özellikle ‘Biz Afyonkarahisar'dan yola çıktık’ ifadesini mutlaka kullanıyor ve burada Afyonkarahisar'ın önemine deniyordu. Tabii Cumhurbaşkanımız ve başbakanımızla birlikte bakanlarımız, milletvekillerimizin de şehrin gelişiminde çok önemli bir rolü var. Özellikle Sayın Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu'nun şehrimizin gelişmesinde büyük katkıları var. Bir zamanlar Türkiye'nin bütçesi denilebilecek rakamlar bugün sadece Afyonkarahisar'a yatırım olarak geliyor. Afyonkarahisar son 15 yılda, 16 milyarı aşkın rakamla ifade edilecek bir yatırım kazandı. Bu yatırımda en büyük desteği Orman ve Su İşleri Bakanımız verdi. Ben buradan başta Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, Orman ve Su İşleri Bakanımız, bakanlarımız ve milletvekillerimize şehrimize yapmış olduğu katkılar nedeniyle çok teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi. 


Toplantı karşılıklı görüş alışverişinin ardından sona erdi. 

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: Yurdunuseven:, “Son, 15, yılda, şehirde, ciddi, gelişmeler, yaşandı”,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Diğer Haberler
Afyonkarahisar Seçimlerinde son durum !!!
Temel Karamollaoğlu'nun Sandığın'dan kendisine 2 oy çıktı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Dünyadan tebrik telefonları
Afyon'da 68.2 ile Ak Parti önde !!!
Hangi parti önde? Genel Seçim için ilk sonuçlar...
Mehmet Taytak “Milletimize hayırlı uğurlu olsun”
Turan Civelek “Söz ve karar cumhurundur”
Hüseyin Sezen “Söz hakkı Afyonkarahisarlı hemşehrilerimizin”
Yurdunuseven ; oyunu Atatürk İlkokulunda kullandı
Mehmet Kocacan ; “Sandıktan ne çıkarsa başımızın üstünde yeri var”
Mehmet Zeybek oyunu Gedik Ahmetpaşa İlkokulu’nda kullandı
Veysel Eroğlu, Bugün Demokratik bir bayram günü !!
AK Parti Afyonkarahisar'da sevgi yürüyüşü yaptı
Hüseyin Sezen “Bu seçimler beka meselesidir”
AFYON AK PARTİ SEVGİ YÜRÜYÜŞÜ YAPACAK
“Unutulmamalıdır ki demokrasi, sandıkta başlar ve sandıkta tecelli eder”
AK Parti milletvekili adayı İbrahim Yurdunuseven “16 yıldır halkımızın sesine kulak verdik”
“Bir yerde sorun varsa, Cumhurbaşkanımız Erdoğan var”
“MHP GELECEĞİN TEMİNATIDIR”
SAADET PARTİSİ MİLLETVEKİLİ ADAYI HASAN HÜSEYİN UĞURLU
MHP’den AK Parti’ye nezaket ziyareti
UYSAL "ÜLKEMİZİN GÖĞÜS KAFESİNE SIĞMAYAN BİR ENERJİSİ VAR"
Prof. Dr. Turan Civelek “KAMU ÇALIŞANLARI BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR”
Hüseyin Sezen “İlimizde 1807 sandık kurulacak”
RAMAZAN AKGÖZ "RANTİYEYE DEĞİL EMEKLİYE"
AFYON SAADET PARTİSİ EMİRDAĞ BELEDİYE BAŞKANINI ZİYARET ETTİ
Mehmet Zeybek “ÇALIŞIP KANACAĞIZ”
Yurdunuseven “Teröristle oyları bir olacak”
Safa Şenel "Esnafın Hakkını Arıyoruz"
Hüseyin Sezen “AK Parti’nin alternatifi yok”
Hüseyin Sezen “Siyasi temsilcileri de bu saldırının failleridir”
“Mazlumların umudu olmaya devam edeceğiz”
İddaa Canlı Skor Check Mozrank
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Anketler
Afyonkarahisar'da yaşamaktan mutlu musunuz?
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Galatasaray
75
0
7
3
24
34
2
Fenerbahçe
72
0
4
9
21
34
3
Medipol Başakşehir
72
0
6
6
22
34
4
Beşiktaş
71
0
5
8
21
34
5
Trabzonspor
55
0
9
10
15
34
6
Göztepe
49
0
11
10
13
34
7
Demir Grup Sivasspor
49
0
13
7
14
34
8
Kasımpaşa
46
0
14
7
13
34
9
Kayserispor
44
0
14
8
12
34
10
Evkur Yeni Malatyaspor
43
0
13
10
11
34
11
Teleset Mob. Akhisarspor
42
0
14
9
11
34
12
Aytemiz Alanyaspor
40
0
16
7
11
34
13
Bursaspor
39
0
17
6
11
34
14
Antalyaspor
38
0
16
8
10
34
15
Atiker Konyaspor
36
0
16
9
9
34
16
Osmanlıspor FK
33
0
17
9
8
34
17
Gençlerbirliği
33
0
17
9
8
34
18
Kardemir Karabükspor
12
0
28
3
3
34
Özlü Sözler
Erlerle sohbet seni de erlere katar.


Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Arşiv
Modül 1

sanalbasin.com üyesidir

Alexa
Haber Yazılımı

AFYON HABER

AFYONHABER