Haber Detayı
26 Şubat 2018 - Pazartesi 16:04
 
YURDUNUSEVEN, GENÇLİK KOLLARI’NIN VEDA YEMEĞİNE KATILDI
AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Dilek Hanım Çengel'in veda yemeğine katıldı. Yemekte bir konuşma yapan Yurdunuseven, Çengel’e başarılarından dolayı teşekkür etti.
SİYASET Haberi


AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Dilek Hanım Çengel, 3 Mart’ta yapılacak olan Gençlik Kolları kongresi öncesi veda yemeği düzenledi. Yemeğe İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven ile birlikte, Milletvekili Hatice Dudu Özkal, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel, Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, partililer ve gençler katıldı. 

 

“Takım çalışması ile iyi bir noktaya geldik”

 

AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven yemekte yaptığı konuşmada, “Ben bugüne kadar Dilek kardeşimizi ne zaman ve saat kaçta aradıysam hemen telefonu açtı ve ne isteniyorsa o an gereğini yaptı. Çalışkanlığı, becerisi ve mücadeleci yapısı bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir. Necip Fazıl’ın Gençliğe Hitabesinde ‘Bir gençlik, bir gençlik, bir gençlik… Zifiri karanlıkta ak sütün içindeki ak kılı fark edecek kadar gözü keskin bir gençlik...’ ifadeleri yer alıyor. Ben bu gençliği karşımda görüyorum. Hepinizden Allah razı olsun. Bu gençliğin bu noktaya gelmesi kolay olmadı. Bu yüzden Dilek kardeşime çok teşekkür ediyorum. Arkadaşlar önümüzde iki tane seçim var. 2019 yılındaki iki seçim bizim için çok önemli. Gençlik, bu teşkilatın bana göre dinamosu. Ben her zaman söylüyorum, gençlik bizim için çok önemli. Bizim sahadaki çalışmalarımız sadece İl Başkanı, Kadın Kolları veya yönetimle olmuyor. Bu iş bir takım çalışması. Bu takım çalışması içerisinde gençlik kollarından milletvekiline, bakanına kadar bir beraber ve kardeşçe çalışmamız ve neticeyi iyi bir şekilde almamız gerekiyor” ifadelerine yer verdi.  

 

“2019 seçimlerinde iyi bir oy oranına ulaşacağımıza inanıyorum”

 

“Allah'a şükür bugün iyi bir noktaya geldik” diyen Yurdunuseven sözlerine şöyle devam etti: “Bundan sonra da çalışmalarımıza devam edeceğiz. En son 16 Nisan'da yüzde 64.5 oyla Sayın Cumhurbaşkanımıza destek olarak Türkiye ortalamasının üzerinde bir oy çıkardık. Şimdi önümüzde iki tane seçim var. Burada Gençlik Kollarımıza, Kadın kollarımıza, İl Yönetimimize, milletvekillerimize, herkese ayrı ayrı görevler düşüyor. Ben, Mart 2019 ve Kasım 2019 seçimlerinde de iyi bir oy oranına ulaşacağımızı inanıyorum.” 

“Türkiye ve Afyonkarahisar dün böyle değildi”

 

Yurdunuseven konuşmasını, “Ben bütün konuşmacıların söylediği gibi Dilek Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Bundan sonra da yine elinden geldiğince çalışacağını biliyorum. Bundan sonraki hayatında da başarılar diliyorum. Yeni gelecek yönetime de görevlerinde muvaffakiyetler diliyorum. Gençler, siz 2002 yılında bu parti kurulduğunda 8-10 yaşlarındaydınız. Hepiniz Türkiye'yi böyleymiş gibi gördünüz ama öncesi çok kötüydü emin olun. Bizler dünü iyi hatırlıyoruz. Hastaneler, yollar böyle değildi. Hayat şartları bu kadar iyi değildi. Afyonkarahisar böyle değildi. Türkiye böyle değildi. Şu anda Türkiye dünyada lider bir ülke. Bu lider devletin başında da Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan var. Biz de ona tabi olmak zorundayız. Onun söylediği sözleri kendimize bir ilke olarak kabul etmeliyiz. Burada dürüst olmak, düzgün olmak zorundayız. Bir ve beraber kardeş olmak zorundayız. Bunun da devamını inşallah sağlarsak başarı da bizlerle birlikte olacaktır” ifadeleri ile noktaladı.   

 

“Onun ekibi başarıyı daha yükseklere taşıyacak”
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ise yaptığı konuşmada, “Gençlerimizin bu partide görev ve sorumluluk alması ve ‘ben varım’ demesi çok önemli bir davranıştır. Biz bu görevi çok önemsiyoruz ve kutsal sayıyoruz. Tüm Gençlik Kolları üyelerimizi canı gönülden kutluyoruz. 
Dilek Hanımla 4- 5 yıl birlikte çalıştık. Çok güzel bir şekilde görevini ifa etti ve kongrede görevini devredecek. Birçok şehre örnek oldu. Birçok başarılara imza attı. İnşallah onun bu güzel ekibi başarıyı daha yükseklere taşıyacak” dedi.  

 

“Mahalle temsilciliğinden buraya kadar geldim”

 

Gençlik Kolları Başkanlığı görevini 3 Mart’ta devredecek olan Dilek Hanım Çengel de bir konuşma yaptı. Çengel konuşmasında, “AK Parti Genel merkezden ilimize mülakat için gelen heyetin bana söyledikleri şu oldu: ‘Teşkilat çok diri, heyecanlı ve üç seçimi geçirecek bir enerji var’ dediler. Birlik ve beraberliğimizin çok iyi olduğunu söylediler. Ben bu yüzden sizlere çok teşekkür ediyorum. Ben bugüne kadar bu teşkilatta emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Biz ayrılmıyoruz, yine çalışmalarımıza devam edeceğiz. Gece gündüz yine çalışacağız, yine seçimler olacak, seçimlerde beraber olacağız. Ben Eşrefpaşa Mahalle temsilcisiydim. Kademe kademe bugün buraya kadar geldik. Allah nasip etti” dedi. 

 

‘Parti benim evim. Siz bu evin babasısınız. Ben de bu evin kızıyım.’

 

Gençlik Kolları üyelerine tavsiyelerde bulunan Çengel sözlerine şöyle devam etti: “Yapılamaz denilen her şeyi yapabilirsiniz. Bir kadın inandığında her şeyi yapabilir. O yüzden ben sizlere güveniyorum. Eğitiminize önem verin. İnşallah sizleri daha iyi daha güzel noktalarda görmek istiyoruz. Biz burada siyaset yapmıyoruz, kendimizi eğitiyoruz. Burada dostluklar kazanıyoruz, hayatı öğreniyoruz ama en önemlisi biz burada tecrübe kazanıyoruz. Burası bizim için bir okul, kendimizi geliştireceğiz. Topluma ne faydası sağlarsak bizim için kardır. Yaptığımız işlere bu gözle bakmak lazım. Ben ilk göreve geldiğimde İl Başkanımıza şu ifadeyi kullanmıştım: ‘Parti benim evim. Siz bu evin babasısınız. Ben de bu evin kızıyım.’ Bugün bu veda yemeğinde inşallah sizi mahcup etmemişimdir. Hakkınızı helal edin. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” 

 

“Çıtayı çok yükseğe taşıdı”

 

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk de yaptığı konuşmada, “Bugüne kadar çok güzel günler geçirdik. Özellikle seçim zamanında çok zorlandığımız günler oldu ama Dilek Hanım bir kadın olmasına rağmen bize hiçbir zaman eksikliğini htirmedi ve her daim mücadele ettik. Ekibimiz de çok güçlüydü. Dilek Hanım, Gençlik Kollarında çıtayı diğer illerle kıyaslandığında çok yükseğe taşıdı” dedi.  

 

“Türkiye dünyada bir güç oldu”

 

 

İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel de toplantıya katılanlar arasındaydı. Sel, burada yaptığı konuşmada Gençlik Kolları Başkanı Dilek Hanım Çengel’in herkesle birlikte uyumlu bir çalışma yaptığını söyledi. Sel, “Ben kendisini tebrik ediyor, bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyorum. Yeni gelecek olan yönetime de şimdiden başarılar diliyorum. AK Parti bir dava hareketidir. Bakınız ben bir anımı anlatacağım; İlk kurulduğumuzda halkı partiye davet ettiğimiz vakit kimse gelmek istemiyordu. Çünkü halk, AK Parti’yi kapanan partilerin devamı olan bir parti gibi görüyordu. Bu yüzden bize vatandaş hep ‘biz maddi olarak destek verelim, fakat biz oraya yazmayın.’ Allah'a şükür Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile Türkiye dünyada bir güç olduğunu gösterdi. Hepimiz onun partisinde görev yapmaktan ne kadar onur duysak, gurur duysak azdır. Sözlerimi fazla uzatmadan Dilek Hanım Çengel hanımefendiyi kutluyor görevindeki üstün gayret ve başarılarından dolayı tebrik ediyorum” dedi.

 

“Buralar bir okul ve tecrübedir”

 

AK Parti milletvekili Hatice Dudu Özkal da “Benim için Dilek Hanımla çalışmak ayrı bir gururdu ve zevkti. Zaten gençlerle çalışmak ayrı bir güzellik katıyor insana. Çünkü onlarla çalışırken size yaşınızı htirmiyorlar. Onlarla aynı girdaba giriyoruz ve kendimi de genç gibi hissediyorum. Ben Dilek Hanımla Gençlik Kolları İl Başkanı olmadan önce de çalıştım. Gençlik Kolları Başkanı olduktan sonra da çalıştım. Bundan sonra da her zaman birlikte olacağız ve çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Biz bundan büyük bir onur duyduk gurur duyduk. Bundan sonra da böyle olacak inşallah. Biz hep ‘geleceğimiz gençler’ diyoruz. Çünkü bu kademelerde çalışanlar şunu iyi bilmelidir ki buralar bir okul ve tecrübedir” diye konuştu. 

 

Emeği geçenlere plaket verildi

 

Konuşmaların ardından Gençlik Kolları Lise Teşkilatı üyeleri, Gençlik Kolları Başkanı Çengel’e bir fotoğraf hediye etti. Daha sonra da teşkilatta görev almış bütün gençlere plaket verildi. Plaketin üzerinde de AK Parti 6. Olağan İl Kongresinde Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, İl Gençlik kolları için söylediği övgü dolu sözler yer aldı. 

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: YURDUNUSEVEN,, GENÇLİK, KOLLARI’NIN, VEDA, YEMEĞİNE, KATILDI,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Diğer Haberler
AK Parti Milletvekili Ali Özkaya, ESOB’u ziyaretinde sert konuştu
“Seçimi kazanacak olan teşkilattır”
AFYON İYİ PARTİ HEYETİ, ATSO’YU ZİYARET ETTİ
TAYTAK ÖZKALDI VE KOCA’YI KUTLADI
MİLLETVEKİLİ TAYTAK AZERBAYCAN’DA TBMM’Yİ TEMSİL ETTİ
AFYON AK PARTİ İLÇE YÖNETİMİ BİR ARAYA GELDİ !!!
AFYON MHP İL YÖNETİMDEN ANKARA ÇIKARTMASI
12 Eylül Açıklaması
ORTAK AKIL İLE FİKİR ÜRETİLMELİ
Bolvadin’e milli ilaç sanayi kurulacak
MHP Bolvadin İlçe Başkanı Mustafa Türker:“YEREL SEÇİMLERDE İDDİALIYIZ”
Milletvekili Mehmet Taytak'tan 9 Eylül mesajı
Başkan Çoban “Sorunları bir bir çözdük”
“Kriz yok, operasyon var”
“AK Parti 2019 seçimlerinde muzaffer olacaktır”
Millevekili Yurdunuseven'in Bayram mesajı !!
“Büyük ve Güçlü Türkiye, çocuklarımıza borcumuzdur”
“AK Parti’nin kaderi milletin kaderi ile birleşmiştir”
MİLLETVEKİLİ TAYTAK’TAN GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ
“18 Ağustos dünyaya verilecek en net mesajdır”
STK’lar ve üyeleri Hüseyin Sezen'i ziyaret etti
Afyon Ak Parti Basın Toplantısı
AK PARTİ İL BAŞKANINDAN “DÖVİZ VE ALTIN” ÇAĞRISI
AFYON AK Parti il yönetimi belli oldu
Veysel Eroğlu ve Yurdunuseven'den “hayırlı olsun” ziyareti
Milletvekili Taytak'a Ziyaret
HÜSEYİN SEZEN, AK PARTİ İL BAŞKANI OLARAK ASALETEN ATANDI !!!
Afyonkarahisar Milletvekili Taytak’tan Basın Bayramı kutlaması
SON DAKİKA MERAL AKŞENER'DEN GELDİ !!!
BOLVADİNLİ GAZETECİLER TAYTAK’I ZİYARET ETTİ
MİLLETVEKİLİ TAYTAK SÖZÜNÜ YERİNE GETİRİYOR
Hüseyin Sezen, seçim sonrası ilçeleri ziyaret etti
Ulusal Gazeteler
İddaa Canlı Skor
Bizim Gazete
Alıntı Yazarlar
Anketler
Afyonkarahisar'da yaşamaktan mutlu musunuz?
Özlü Sözler
Kardeşim, ancak fikirdir varlığın, gerisi et ve kemiktir bir yığın…


Mevlana
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


huseyin_demir_40ec4974e565d72b2852.jpg
Arşiv
Modül 1

sanalbasin.com üyesidir

Haber Yazılımı