Haber Detayı
03 Şubat 2017 - Cuma 08:24
 
YURDUNUSEVEN, ESOB BAŞKANI KONAK’I ZİYARET ETTİ
AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Av. İbrahim Yurdunuseven, Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği (ESOB) Başkanı Abdülkadir Konak ve yönetimini İl Başkan Yardımcıları ile birlikte ziyaret etti.
SİYASET Haberi


İl Başkan Yardımcıları Ahmet Yeşilırmak, Hüseyin Tutumlu, Mustafa Ötken ve Süleyman Karakuş ile birlikte ESOB Başkanı Abdülkadir Konak ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret eden İl Başkanı Av. İbrahim Yurdunuseven, Yeni Anayasa değişikliğine tam destek verdikleri için Konak ve yönetimine teşekkür etti. Yurdunuseven, “Ülkemizin geleceği için Anayasa değişikliğine tam destek verdikleri için tekrar teşekkür ediyorum. Özellikle birlik ve beraberlik vurgusu yaparak, tıkanan sistemin işlev hale gelmesi için Abdülkadir başkanımız ve yönetimi evet diyorlar. Bundan dolayı büyük bir mutluluk duyduk. Ülkemizin yeni bir sisteme ve tek başlı bir idareye kavuşmasını istediklerini belirttiler. Bizlerle kendileri ile aynı düşünce içerisinde olduğumuzu belirttik. Burada önemli olan değişen ve gelişen Türkiye’mizi birlik ve beraberlik içerisinde muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmaktır. Bizler bir ve beraber olduğumuz sürece tüm zorlukları kolaylıkla aşacağımıza inanıyorum. Bugüne kadar sistem dışı unsurlar sisteme müdahale etti. Artık müdahaleyi halkımız yapacak. Halkımız, her zaman ve her kriz anında kendisine danıştığımız ve kararlarına saygı duyduğumuz bir yer oldu. Şimdi yeniden halkımıza gidiyoruz” dedi.

 

ÇİFT BAŞLILIK ORTADAN KALKACAK

AK Parti İl Başkanı Av. İbrahim Yurdunuseven ve İl Başkan Yardımcılarının ziyaretinden büyük bir mutluluk duyduklarını hatırlatan ESOB Başkanı Abdülkadir Konak, referanduma götürülecek olan Anayasa değişikliğine ‘Evet’ oyu kullanacağını söyledi. ESOB’un 37 odası ve 20 bine yakın üyesi ile Afyonkarahisar’ın en büyük sivil toplum örgütlerinden birisi olduğunu söyleyen Konak, büyük bir aile olduklarını belirterek, her zaman milletin yanında yer aldıklarını ifade etti. Türkiye’nin yeni sistem ile tek başlı bir idareye kavuşacağını anlatan Konak, iki başlılığın her zaman sorun getirdiğini hatırlattı. Konak, şöyle konuştu; “Çift başlılığın her zaman sıkıntı yarattığını biliyorum. Çift başlılıktan dolayı birçok sıkıntılar çekti devletimiz, milletimiz, hükümetimiz. Bu çift başlılığı ortadan kaldıracak temelde referandum. ‘Evet’ derse halkımızın çoğunluğu ki evet diyeceğine inanıyorum. Benim oyum da ‘evet’. Hayırlı olur diye düşünüyorum. Halkımız ne derse boynumuz kıldan incedir.” Yapılan konuşmaların ardından ziyaret karşılıklı fikir alış verişi ile devam etti. Ziyarete İl Başkanı Yurdunuseven ve İl Başkan Yardımcılarının yanı sıra ESOB Başkan vekili Atilla Kocabaş, Yönetim Kurulu Üyeleri, Ahmet Tan, Mehmet Üçağıl ve Genel Sekreter Oğuzhan Caymaz hazır bulundu.

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: YURDUNUSEVEN,, ESOB, BAŞKANI, KONAK’I, ZİYARET, ETTİ,
Haber Videosu
Yorumlar
İddaa Canlı Skor
Bizim Gazete
Anketler
Afyon'a Raylı sitem yapılmalı mı ?
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Haber Yazılımı