Haber Detayı
12 Mart 2016 - Cumartesi 17:42
 
YURDUNUSEVEN, 30 ÜLKEDEN GELEN ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU
AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, Hayrat Vakfı Uluslar arası Öğrenci Derneği tarafından düzenlenen toplantıya katıldı. Toplantı da konuşan İl Başkanı Yurdunuseven, 30 ülkeden gelen 130 misafir öğrenciye, “Sizler bizim kardeşlerimiz ve gönül köprümüzsünüz” dedi.
SİYASET Haberi


AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, Hayrat Vakfı Uluslar arası Öğrenci Derneği tarafından düzenlenen toplantıya katıldı. Toplantı da konuşan İl Başkanı Yurdunuseven, 30 ülkeden gelen 130 misafir öğrenciye, “Sizler bizim kardeşlerimiz ve gönül köprümüzsünüz” dedi.

 

30 ülkeden Türkiye’ye gelen 130 öğrenci ile Hilal Termal Otel’de bir araya gelen il Başkanı İbrahim Yurdunuseven, böyle bir toplantının Afyonkarahisar’da düzenlenmesinden büyük bir mutluluk duyduklarını ifade etti. Hayrat Vakfının güzel bir organizasyon yaptığını belirten Yurdunuseven, 130 misafir öğrenciyi Afyonkarahisar’da ağırlamanın gurur verici olduğunu da sözlerine ekledi. Öğrencilerle sohbet ederek bir konuşmada yapan Yurdunuseven, ilk olarak kendini tanıttı. İl Başkanı Yurdunuseven, “Hepiniz farklı ülkelerde ülkemize gelerek farklı üniversitelerde eğitim gören arkadaşlarımızsınız. Öncelikle böyle bir toplantıyı Afyonkarahisar’da yaptığınız için Hayrat Vakfına ve hocalarımıza teşekkür ediyorum. Güzel bir çalışmaya imza atıyorlar. Bende sizlerin yanında olmaktan son derece mutluyum” diye konuştu.

 

ÖĞRENCİLERE AFYONKARAHİSAR’I ANLATTI

30 ülkeden gelen 130 öğrenciye Afyonkarahisar ile ilgili bilgiler veren İl Başkanı Yurdunuseven, Afyonkarahisar’ın yolların kesiştiği bir kavşak olduğunu söyledi. Yurdunuseven konuşmasını şöyle sürdürdü; “Afyonkarahisar dört yol ağında olan bir ilimiz. Kara ve demir yolunun önemli bir yere sahip olan Afyonkarahisar, kavşak olması nedeniyle büyük önem arz ediyor. Afyonkarahisar’a son 10 yılda ciddi anlamda yatırımlar yapıldı. Özellikle de şuan içinde bulunduğumuz otelde dahil olmak üzere termal alanında büyük yatırımlar yapıldı. Aynı zamanda Afyonkarahisar merkezinde de termal yatırımlarımız var. Bazı ilçelerimizde bile termal yatırımlarımız bulunuyor. Afyonkarahisar haşhaşı ile meşhur bir ilimiz. Afyonkarahisar’ımız son 14 yılda büyük bir ivme kazandı. Afyonkarahisar’ımız mermeri ile ünlü bir ilimiz. Mermer ihracatı ile de ülkemizin ekonomisine büyük katkı sağlıyoruz. Ayrıca lezzet ve damak tadında da önemli bir iliz. Afyonkarahisar’da lezzet anlamında çeşitli ürünlerimiz var. Yine Kurtuluş Savaşının başladığı yerde Afyonkarahisar’dır. Ayrıca AK Parti’nin kurulduğu yerde Afyonkarahisar’dır.” İl Başkanı Yurdunuseven, konuşmasının ardından öğrencileri dinledi. Karşılıklı fikir alış verişinin bulunulduğu ziyarette Yurdunuseven’e İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Tutumlu ile İl Gençlik Kolları Başkanı Dilek Hanım Çengel eşlik etti. 

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: YURDUNUSEVEN,, 30, ÜLKEDEN, GELEN, ÖĞRENCİLERLE, BULUŞTU,
Haber Videosu
Yorumlar
İddaa Canlı Skor
Bizim Gazete
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Haber Yazılımı