Haber Detayı
03 Temmuz 2017 - Pazartesi 09:47
 
Yapay Plaja Akın Ettiler
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından 2009 yılında yapılan yaklaşık 350 metre uzunluğundaki "yapay plaj"a, sıcak havada serinlemek isteyenler yoğun ilgi gösteriyor.
BELEDİYELER Haberi


Kent halkı ile şehir dışından gelen turistlerden ilgi gören ve yaz mevsimi boyunca kullanılan Kent Park'taki plaj, Eskişehir'in yanı sıra Kütahya, Bilecik ve Afyonkarahisar ve Emirdağ'dan gelen ziyaretçileri ağırlıyor.

Bugün Eskişehir'de bulunan köşe yazarı Faruk Bangir Eskişehir'e deniz gelmiş diyerek izlenimlerini aktarıyor.Hava sıcaklıklarının artmasıyla vatandaşların serin sulardan faydalanmak için plaja geldiği gözlemliyor.

Sıcak geçen son günlerde plaja ilginin hayli fazla olduğunu yetkililerden öğrenen Bangir,Son 3 günde yaklaşık 3 bin kişinin plajdan faydalandığını ve Plajın yaklaşık 350 metre uzunluğunda, 1,5 metre derinliğinde ve 25 metre genişliğinde havuzu olduğunu öğrendi. Yapay plajın yanı sıra olimpik standartlarda bir havuzunun da olduğu bilgisine ulaşan Bangir; aile ve erkekler için ayrı bölümlerin olduğu bilgisini aktardı.Ayrıca yapay plajda cankurtaran, sağlık ve güvenlik hizmetleri de bulunuyor. >Kurtuluş

Kaynak: (Emirdağ) - Emirdağ'ın yaşam platformu Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: Yapay, Plaja, Akın, Ettiler,
Haber Videosu
Yorumlar
2.Lig Kırmızı Grup
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Özlü Sözler
Sabrı olmayanlar ne kadar fakirdirler.


Shakespeare
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Arşiv
Alexa
Haber Yazılımı