Haber Detayı
25 Ağustos 2017 - Cuma 15:49
 
VEDAT SEVER ADAYLIK AÇIKLAMASI
CUMHURİYET HALK PARTİSİ MERKEZ İLÇE BAŞKANLIĞINA ADAY OLAN VEDAT SEVER TARAFINDAN DÜZENLENEN BASIN TOPLANTISI AÇIKLAMASIDIR
SİYASET Haberi


Çocukluk yıllarımdan itibaren aile içinde geçen CHP’lilik sevgisi, terbiyesi ve bilinci, gençlik yıllarımda Rahmetli milletvekilimiz İsmail AKIN’ın seçim çalışma gezilerinde idaha da gelişerek beni CHP’nin yılmaz bir savunucusu yaptı. 1978 yılında başladığım öğretmenlik mesleğimde önce öğrencilerime daha sonra çevreme ebedi genel başkanımız M. Kemal ATATÜRK’ün ve silah arkadaşlarının CHP’nin altı oklu bayrağı altında yaptıkları devrimleri anlatmakla geçti. 28 yıllık öğretmenlik yaşamımı 1 Temmuz 2005 tarihinde sonlandırdım. Pasif olarak sürdürdüğüm siyasi çalışmalarımı 7 Temmuz 2005 tarihinde partime üye olarak aktif hale getirdim. 
 
1970’li yıllarda okuduğum rahmetli Bülent ECEVİT’in ‘Bu Düzen Değişmelidir!’ ve İsmail CEM’in ‘Türkiye’de Geri Kalmışlığın Nedenleri’ adlı kitaplarındaki düşünce ve görüşlerinin etkisiyle rahmetli eski il başkanımız Ali ÇENGELCİ’nin yönetiminde İl sekreteri olarak görev aldım. Daha sonra Yalçın GÖRGÖZ ile şu an il başkanı olan M.Kemal DEMİRKIRKAN’la görev yaptım.
 
 
Görev yaptığım bu 12 yıl süresince 3 yerel seçim, 5 Genel seçim ve 2 Halk Oylamasında görev aldım. 18 ilçe, 495 köyden 430 köy ve 108 beldede seçim çalışmalarında bulundum. Ben örgütümü tanırım, örgütüm de beni tanır.
Değerli basın mensupları, sevgili CHP’liler,
Bulunduğum seçim çalışmalarında ve örgütle olan görüşmelerimde partimizde bazı eksikliklerin olduğunu gözlemledim. Bu eksiklerin en başında partide birlik-beraberlik olmadığı ve hoşgörüsüzlüğün hüküm sürdüğünü gördüm.
 Parti içi dayanışmanın zayıf kaldığını, seçim çalışmalarında seçimi kazananların çalıştığını, kaybedenlerin partiye dahi uğramadığını ve üstelik kaybedenlerin, kazananları başta sosyal medya olmak üzere türlü mecralarda acımasızca eleştirdiğine şahit oldum. Üye yapımızdaki düzensizliklerin, üye kaydında özellikle gençleri partimize kazandırmadığını gördüm. Başta merkez ilçe olmak üzere beldelerimizde, belde başkanlıklarının, başkan ve binası dahil, eksik köy ve mahalle temsilciliklerinin olmadığını gördüm. Seçim dönemlerinde sandık başı parti temsilcilerinin tam olmadığını var olanların ise sorumluluklarını yerine getirmediklerini gördüm.
 
Sayın ve saygıdeğer CHP’liler,
 
Bu gördüğüm manzara karşısında, örgütü bilen,tanıyan ve örgüte emek harcayan biri olarak, her zamanki gibi görev ve sorumluluklarım beni ‘bakma-yap!’ düşüncesine sürükledi. Ben de örgütümün bana yardımcı olacağını düşünerek Afyonkarahisar CHP Merkez ilçe başkanlığı’na Adaylığımı açıklıyorum.
 CHP’nin üyelerinin ve sevenlerinin sağlıklı düşündüğünü, sağlıklı karar vereceğini biliyorum. Ülkemizin içinde bulunduğu durum ve içinden geçilen bu süreç sadece bana değil tüm partililerimize bu sorumluluğu vermektedir ve bizler hep beraber bu sorumluluğumuzun gereğini yerine getireceğiz. Başta ebedi genel başkanımız M.Kemal
ATATÜRK’ün ve partimizin 6 ok ilkeleri çerçevesinde CHP olarak iktidara yürüyeceğimize ve Tam bağımsız Türkiye için mücadele edeceğime and içerim.
 
Vedat SEVER
CHP Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkan Adayı
Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: VEDAT, SEVER, ADAYLIK, AÇIKLAMASI, ,
Haber Videosu
Yorumlar
2.Lig Kırmızı Grup
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Özlü Sözler
Kanaatten hiç kimse ölmedi, hırsla da hiç kimse padişah olmadı.


MEVLANA (R.A)
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Arşiv
Alexa
Haber Yazılımı