Haber Detayı
22 Haziran 2018 - Cuma 17:53
 
“Unutulmamalıdır ki demokrasi, sandıkta başlar ve sandıkta tecelli eder”
AK Parti Merkez ilçe Başkanlığı sandık kurulu, asıl, yedek ve müşahitler için verilen eğitim toplantısı düzenledi.
SİYASET Haberi


“Bu sıradan bir iş değil, tarihi bir olaydır”

 

AK Parti Merkez ilçe Başkanlığı sandık kurulu, asıl, yedek ve müşahitler için verilen eğitim toplantısı düzenledi. Toplantıya katılan AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen yaptığı konuşmada 24 Haziran seçimlerinin önemini vurgulayarak, “Bu sıradan bir iş değil, tarihi bir olaydır” dedi.

 

AK Parti merkez ilçe başkanlığı tarafından, 24 Haziran Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçiminde sandıklarda görev yapacak olan Sandık Kurulu Üyelerinin katılımı ile bir toplantı düzenlendi. Toplantıda Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, milletvekili adayları sandık kurulu üyeleri ve partililer katıldı.

 

“Bu tarihi bir olaydır”

 

Toplantıda bir konuşma yapan AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, “24 Haziran’a saatler kaldı. Biz teşkilatlar olarak çalışmalarımızı tamamladık. Milletimiz, Cumhurbaşkanlığı sistemi için ilk kez oy kullanacak. 24 Haziran’dan sonra çok şey ülkemizin lehine değişecek. Bu tarihi bir olaydır. Bu tarihi bir seçimdir. Türkiye'nin dünyadaki etkisini arttıracak bir çalışmadır. Milletimiz, vesayetçi yapılara ve bunlara destek olan siyasi partilere rağmen bu sistemi tercih etmiştir” dedi.

 

“Bu sıradan bir iş değil”

 

“Ne kadar önemli bir göreve talip olduğunuzun bilincinde olduğunuzu biliyorum” diyen Sezen, “Bu sıradan bir iş değil. Bundan dolayı Allah'a şükretmek lazım. Bundan 17 yıl önce bugünleri görebileceğimizi aklınız alıyor muydu? Bence şu salonda oturan kimsenin aklı almazdı. Bu yüzden bugünler kadar, bu seçim de çok önemli. Sizden istirhamım bu işi yaparken lütfen sadece Allah için yapın. Bu seçimi çok önemsiyoruz. Sizin de önemsediğinizi biliyoruz. Lütfen kendi seçimimizmiş, kendimiz seçilecekmişiz gibi sandıklarımıza sahip çıkın” şeklinde konuştu.

 

“Unutulmamalıdır ki demokrasi, sandıkta başlar ve sandıkta tecelli eder”

 

Konuşmasında, halkın istikbale ve istikrara önem verdiği vurgusunu yapan Sezen sözlerine şöyle devam etti: “Halkımız hükümetlerimize her seçimde sahip çıkmıştır. Milletimiz Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçişte geleceğine ve birliğine sahip çıkarak Recep Tayyip Erdoğan'ı devlet başkanı yapacaktır. Bu anlamda tarihi önem taşıyan bu seçim için, sandık görevlilerimizin büyük sorumlulukları vardır. Unutulmamalıdır ki demokrasi, sandıkta başlar ve sandıkta tecelli eder. Bunun için her daim söylediğimiz gibi sandık namustur. Biz sandıklarımıza sahip çıkacağız. Sandıklara sahip çıkamayanlar seçimi kaybetmiştir. Bir oy çok önemlidir. Türkiye’de bir oyla çok şey değişecektir. Bu nedenle oylara da sandığa da sahip çıkacağız.”

 

“Bayram namazı gibi seçimlerin de kazası yok”

 

Sezen, “Seçim kampanyası boyunca Sayın Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan yeri geldi bir günde 4 farklı ilde miting yaptı. Sayın Bakanımız Veysel Eroğlu Afyonkarahisar'ı karış karış gezdi. Milletvekili adaylarımız bu millet için yollara düştü. Tüm bu çalışmaların hasadını İnşallah 24 Haziran günü toplayacağız. Hasat zamanı sizlerin sandıklara ve oylara sahip çıkması çok önemli. Efendim bayram namazı gibi seçimlerinde kazası yok. Sizler her zaman seçimin kurmay ekibisiniz. Aranızda SAS (Sonuç alım sistemi) görevlisi arkadaşlar var. Seçim günü görev yerlerini terk etmeyiniz. Siz değerli sandık kurulu üyelerimize de SAS’tan arayan arkadaşlarımıza yardımcı olmanızı rica ediyoruz. Sizlere dağıtılan pusulalardaki sonuçları SAS görevlisi arkadaşlarımıza bildirmenizi rica ediyoruz. Seçim sonuç alım sistemi görevlileri Cumhurbaşkanımız için çok önemlidir” dedi.  

 

“Bu seçim öncekilere göre biraz daha farklı”

 

AK Parti merkez İlçe Başkanı Bülent Eser de konuşmasında, “Sayın cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan her seçimde der ki ‘sandıklar bizim namusumuzdur. Sandıklara sahip çıkalım.’ Cumhurbaşkanımız sandıkların önemini her seçimde belirtmiştir. Sizlerde bunun her daim bilinci içerisinde oldunuz. Burada birçok arkadaşımız da birden fazla seçimde sandık kurulu üyesi olarak görev almıştır. Eğitim toplantısında da belirttim, bu seçim önceki seçimlerden biraz daha farklı. İlk defa hem Cumhurbaşkanı, hem milletvekilini bir arada seçiyoruz. İlk defa bu seçim sonucu hükümetin başı Cumhurbaşkanı olacak. Milletvekillerini ayrı seçeceğiz. Aynı zarfın içine oy pusulalarını koyacağız. Bu seçim farklı birçok arkadaşımız ‘ben daha önce birçok seçimde görev aldım, tecrübeliyim, biliyorum’ diye ifade ettiler. Biz bile bu noktada hassasiyet ile davranıyoruz” ifadelerine yer verdi.

 

“Türkiye için bir dönüm noktası”

 

AK Parti milletvekili Hatice Özkal ise “Biz sandıkları her zaman namus gibi bekleriz. Onun için AK Parti'nin namusu 24 Haziran'da buradaki sizlere emanettir. Onun için siz elimiz, gözümüz, kulağımızsınız ve yapacağınız iş gerçekten çok önemli. Çünkü biz şunu biliyoruz ki seçim sandıkta kazanılır. Yahutta sandıkta kaybedilir. AK Parti tarihinde 16 yıldır biz seçimleri sandıkta kazandık. İnşallah yine bir zaferlerimize zafer ekleyeceğiz. Allah'ın izniyle bunda da en büyük pay yine sizin olacak. Bugüne kadar hep birlikte çalışmayı gerçekleştirdik ve bu seçimde de Allah'ın izniyle yine tarih yazacağız. Afyonkarahisar olarak Türkiye ortalamasının üzerinde bir yüzdeyle 24 Haziran seçimlerini tamamlayacağız. Rabbim Afyon'un değimi ile emeğinizi yağlı etsin. Yüz akıyla bu 24 Haziran’ı tamamlamayı nasip etsin. 24 Haziran Türkiye için bir dönüm noktasıdır” diye konuştu.

 

“Mesele seçimden ziyade devletin bekası meselesidir”

 

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu da bir konuşma yaptı. Bakan Eroğlu konuşmasında Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Sandık kurallarına hakim olalım” sözlerini hatırlattı. Bakan Eroğlu, “Biz iktidara gelirsek vitesi ileriye takacağız. Ama diğerleri Başbakanımızın söylediği gibi geriye takacaklar. Bir söz var Sayın Cumhurbaşkanımız her zaman söylüyor. Seçim sandıkta kazanılır. Bu sizin elinizde. Dolayısıyla sevgili kardeşler sizi çok yorduk. Ben de Sayın Cumhurbaşkanımıza ‘Artık son 10 günde Afyonkarahisar'da olayım. Başka yere gitmeyeyim istedim.’ Cumhurbaşkanımız da tamam dedi. Bütün ilçeleri, beldeleri ve köyleri taradık. Özellikle milletvekilli adaylarımız, milletvekili adaylarımız ve AK Parti yönetim kurulu üyelerimiz cansiperane çalıştı. Sizlere gönülden teşekkür ediyorum.  Değerli arkadaşlar bir oy, bir oydur. Bir oya bir milletvekili kaybedildiği bile oluyor. O yüzden oylara çok önem verelim. Ben İstanbul'da rahmetli Necip Fazıl Kısakürek'in evinin önünde sandık başkanlığı yaptım. Dolayısıyla sandıktaki sandık kurulu üyelerinin müşahitlerin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bunu sizlerden istirham ediyoruz. Değerli kardeşlerim en az 2 kişiyi ikna edin. Neticede meselenin bir partiden seçimden ziyade devletimizin bekası, milletimizin İstikbal ve İstiklal meselesi olduğunu idrak edeceksiniz” dedi.

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: “Unutulmamalıdır, ki, demokrasi,, sandıkta, başlar, ve, sandıkta, tecelli, eder”,
Haber Videosu
Yorumlar
Diğer Haberler
Hüseyin Sezen, seçim sonrası ilçeleri ziyaret etti
İYİ Parti'den istifa: 1 sandalye eksildi
Afyon Ak Parti - Hüseyin Sezen “Cumhuriyet tarihinin dönüm noktası”
Sezen “Emniyet teşkilatımızın çalışmalarını takdir ediyoruz”
Milletvekili Gültekin Uysal’dan Dinar’a Teşekkür
İbrahim Yurdunuseven “Bayrağı daha ileri ve yükseğe taşıyacağız”
Bakan Eroğlu’ndan Sezen’e tebrik, partililere teşekkür
CHP İL Başkanı Savaş Erdoğan Basın açıklaması yaptı
Afyonkarahisar'ın yeni Milletvekilleri
Emirdağ'da Sandıklardan Ak Parti çıktı
Afyonkarahisar Seçimlerinde son durum !!!
Temel Karamollaoğlu'nun Sandığın'dan kendisine 2 oy çıktı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Dünyadan tebrik telefonları
Afyon'da 68.2 ile Ak Parti önde !!!
Hangi parti önde? Genel Seçim için ilk sonuçlar...
Mehmet Taytak “Milletimize hayırlı uğurlu olsun”
Turan Civelek “Söz ve karar cumhurundur”
Hüseyin Sezen “Söz hakkı Afyonkarahisarlı hemşehrilerimizin”
Yurdunuseven ; oyunu Atatürk İlkokulunda kullandı
Mehmet Kocacan ; “Sandıktan ne çıkarsa başımızın üstünde yeri var”
Mehmet Zeybek oyunu Gedik Ahmetpaşa İlkokulu’nda kullandı
Veysel Eroğlu, Bugün Demokratik bir bayram günü !!
AK Parti Afyonkarahisar'da sevgi yürüyüşü yaptı
Hüseyin Sezen “Bu seçimler beka meselesidir”
AFYON AK PARTİ SEVGİ YÜRÜYÜŞÜ YAPACAK
AK Parti milletvekili adayı İbrahim Yurdunuseven “16 yıldır halkımızın sesine kulak verdik”
“Bir yerde sorun varsa, Cumhurbaşkanımız Erdoğan var”
“MHP GELECEĞİN TEMİNATIDIR”
SAADET PARTİSİ MİLLETVEKİLİ ADAYI HASAN HÜSEYİN UĞURLU
MHP’den AK Parti’ye nezaket ziyareti
UYSAL "ÜLKEMİZİN GÖĞÜS KAFESİNE SIĞMAYAN BİR ENERJİSİ VAR"
Prof. Dr. Turan Civelek “KAMU ÇALIŞANLARI BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR”
İddaa Canlı Skor
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Anketler
Afyonkarahisar'da yaşamaktan mutlu musunuz?
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Akhisarspor
0
0
0
0
0
0
2
Trabzonspor
0
0
0
0
0
0
3
Sivasspor
0
0
0
0
0
0
4
MKE Ankaragücü
0
0
0
0
0
0
5
Medipol Başakşehir
0
0
0
0
0
0
6
Kayserispor
0
0
0
0
0
0
7
Kasımpaşa
0
0
0
0
0
0
8
Göztepe
0
0
0
0
0
0
9
Galatasaray
0
0
0
0
0
0
10
Fenerbahçe
0
0
0
0
0
0
11
Çaykur Rizespor
0
0
0
0
0
0
12
Bursaspor
0
0
0
0
0
0
13
BŞB Erzurumspor
0
0
0
0
0
0
14
Beşiktaş
0
0
0
0
0
0
15
Atiker Konyaspor
0
0
0
0
0
0
16
Antalyaspor
0
0
0
0
0
0
17
Alanyaspor
0
0
0
0
0
0
18
Yeni Malatyaspor
0
0
0
0
0
0
Özlü Sözler
Dine hizmet ederken müspet hareket etmek ve menfi hareketlerden kaçınmaktır.


Bediüzzaman Said Nursi
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Arşiv
Modül 1

sanalbasin.com üyesidir

Alexa
Haber Yazılımı

AFYON HABER

AFYONHABER