Haber Detayı
20 Haziran 2018 - Çarşamba 10:19
 
Türk Telekom Gezici Eğitim Tırı Afyonkarahisar’a geliyor
Türk Telekom, “Senin Zamanın” sloganıyla hayata geçirdiği Teknoloji Seferberliği Projesi kapsamında 21-22 Haziran tarihlerinde Afyonkarahisar İstasyon Meydanında kadınlara internet eğitimi verecek
EKONOMİ Haberi


Türk Telekom, “Senin Zamanın” sloganıyla hayata geçirdiği Teknoloji Seferberliği Projesi kapsamında 21-22 Haziran tarihlerinde Afyonkarahisar İstasyon Meydanında kadınlara internet eğitimi verecek. Verilen eğitimlerde kadınlar; güvenli internet, sosyal medya, e-devlet gibi belli başlı konularda bilgi sahibi olacak.

 

Türk Telekom Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Hakan Dursun, “Misyonumuz doğrultusunda ülkemizdeki dijital okuryazarlığı artırmayı hedefliyoruz. Amacımız, projemizle toplumsal kalkınmaya Türk Telekom olarak destek verip, kadınların teknolojinin ve internetin sunduğu fırsatlardan daha fazla faydalanmasını sağlamak” dedi. 

 

Kadınları internet konusunda bilgilendirmek için Erzincan’dan yola çıkan ve binlerce kilometre yol kat eden Türk Telekom Gezici Eğitim Tırı, 21-22 Haziran tarihlerinde Afyonkarahisar İstasyon Meydanında kadınlarla buluşuyor. 40 kişilik sınıf haline getirilmiş Türk Telekom Gezici Eğitim Tırı’nda Türk Telekom Akademi Eğitmenleri tarafından verilen eğitimler kapsamında kadınlar; güvenli internet, e-devlet ve internetten alışveriş gibi konuları öğrenirken çeşitli sosyal medya uygulamalarını da deneyimleme imkânı bulacak.

 

“Dijital okuryazarlığı artırmayı hedefliyoruz”

 

Türk Telekom Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Hakan Dursun, 2 dönemde toplam 10 bin kişiye ulaşmayı hedeflediklerini söyleyerek, şöyle konuştu: “Okuma yazma gibi teknolojiye de hakim olmamız gerektiği bir çağ yaşıyoruz. Türkiye’nin dört bir yanındaki binlerce kadını teknoloji ile güçlendirmek, onların hayatını her alanda kolaylaştırıp, sosyalleşmelerini sağlamak amacıyla teknoloji seferberliği başlatıyoruz. Misyonumuz doğrultusunda ülkemizdeki dijital okuryazarlığı artırmayı hedefliyoruz. Amacımız, projemizle toplumsal kalkınmaya Türk Telekom olarak destek verip, kadınların teknolojinin ve internetin sunduğu fırsatlardan daha fazla faydalanmasını sağlamak. Bu sayede hem kadınların hem toplumun refahını yükselterek, onların ekonomiye ve iş gücüne daha fazla katılmalarına katkıda bulunmayı arzu ediyoruz. Eğitimlere her yaşta kadının katılmasını bekliyoruz.

 

Teknoloji Seferberliği Projesi’nin ilk etabında 5 bin kişiye ulaşıldı

 

“Senin Zamanın” sloganıyla yola çıkan Türk Telekom Gezici Eğitim Tırı, Teknoloji Seferberliği Projesi Kapsamında Anadolu’nun dört bir yanını karış karış dolaşıyor. Türk Telekom’un 2017 yılında başlattığı Teknoloji Seferberliği Projesi’nin ilk etabında 38 ilde 5 bin kişiye ulaşıldı. Projenin ikinci etabı kapsamında 24 ilde 34 farklı noktada, kadınların internet okuryazarlığının arttırılması hedeflenirken, iki yılda ulaşılan kişi sayısının 10 bin olması bekleniyor.

Eğitimlere katılmak için...

 

Eğitimlere katılmak isteyen kadınlar turktelekom.com.tr’den kayıt oluşturabilecekler veya 0553 925 3939 ve 0553 926 3939 numaralı rezervasyon hatlarını arayabilecekler. Türk Telekom “Şimdi Senin Zamanın” diyerek kadınlara özel bir portal oluşturdu. Sağlıklı yaşam ve beslenme ipuçlarının yer aldığı portalda, annelere yönelik öneriler, pratik yemek tarifleri ve kültürel etkinlikler yer alıyor. Portalda ayrıca kadınların bulundukları ildeki etkinliklerden haberdar olmaları için özel etkinlik takvimi de bulunuyor. 

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: Türk, Telekom, Gezici, Eğitim, Tırı, Afyonkarahisar’a, geliyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı