Haber Detayı
18 Nisan 2016 - Pazartesi 23:24
 
TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Ege Bölge Toplantısı
TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Ege Bölge Toplantısı'na katılan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Özkal, Türk kadının değer ve durumunun iyi anlaşılarak buna uygun çalışmalar yapılması gerektiğini söyledi. Sandıklı'da düzenlenen Yarenlik şöleninde de katılan Özkal, Yarenliğin Türk kültürünün önemli bir parçası, birlik ve beraberliği gösteren bir değer olduğunu ifade etti.
DİĞER Haberi


TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Ege Bölge Toplantısı'na katılan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Özkal, Türk kadının değer ve durumunun iyi anlaşılarak buna uygun çalışmalar yapılması gerektiğini söyledi. Sandıklı'da düzenlenen Yarenlik şöleninde de katılan Özkal, Yarenliğin Türk kültürünün önemli bir parçası, birlik ve beraberliği gösteren bir değer olduğunu ifade etti.

Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Üyesi olan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Özkal, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Ege Bölge Toplantısı'nda yaptığı konuşmada; kadınların gerçek talep ve beklentilerinin öğrenilmesinin, kadınlara uygun çözüm önerileri bulunması için gerekli olduğunu belirtti. Türkiye’de yıllarca kadınlara istemedikleri ya da Türk kültüründe olmayan bir bakış açısı ile yaklaşılarak bazı şeylerin dikte ettirilmeye çalışıldığını vurgulayan Milletvekili Hatice Özkal, kadınlara ne istediklerinin sorulması gerektiğini kaydetti. Türk kadınlarının istek ve durumunun iyi anlaşılması gerektiğini ifade eden Özkal, “Kadınlara zorlama mantığı ile bir yere varamıyor. Elit olma iddiasındaki üstenci kadınlar, Anadolu kadınlarına hep hijyen anlatırlar. Oysa bunun da hiçbir karşılığı yoktur, çünkü Anadolu kadınının kendi hijyen anlayışı, temizlik kültürü vardır. Biz kadınımızın mevcut durumunu bilelim, reel gözlemlerle; kadınlarımızın durumunu gözlemleyelim. Kadınlar ne istiyorsa, onlarla birlikte olup; bunu mevcut durumdan daha iyiye götürmek adına hep birlikte üretelim. Kimin ne talebi varsa daha iyi bir noktaya götürmek için birlikte çalışma yapalım.” dedi.

Afyon Kocatepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü öğretim elemanı Prof. Dr. Belkıs Özkara’nın moderatörlüğünde gerçekleşen ‘Kadın’ konulu panelde ise, ANGİKAD Kurucu Başkanı ve KAGİDER Yönetim Kurulu Üyesi Devrim Erol ve EKOL Plastik ortaklarından Handan Yorulmaz, iş dünyasıyla görüşlerini paylaştılar. Kadına ve hayat konusunun da değerlendirildiği panelde Erol ve Yorulmaz, kendi hayat deneyimleri anlattılar. Panelin sonundaki soru cevap bölümünde AK Parti Milletvekili Hatice Özkal’a da siyasete nasıl atıldığı soruldu. İnancı gereği örtünmesi sebebiyle; hem eğitim hem de iş hayatında zorluklar yaşadığını anlatan Hatice Özkal, 28 Şubat sürecinde sadece başörtülü olduğu için mesleği öğretmenlikten ayrılmak zorunda kaldığını hatırlattı. Türkiye’de pek çok kadına benzer baskı ve zorlamalar yapıldığını vurgulayan Özkal, amacının siyaset olmadığını belirterek; kadınların haklarını savunma ve inançlı insanların maruz kaldığı baskıyı dile getirmeye çalıştığını söyledi.

Öte yandan Sandıklı Belediyesi ile Sandıklı Kültür Varlıklarını Koruma ve Yaşatma Derneği (SAN-DER) tarafından düzenlenen Yarenlik şölenine katılan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Özkal, Yaren kültürünün önemine değindi. Anadolu'nun Ahilik ve Yarenlik gibi önemli kültürlere ev sahipliği yaptığını hatırlatan Hatice Özkal, yarenliğin Türk kültürünün insan yetiştirme ve insanı hayata hazırlama açısından önemli bir değeri olduğunu ifade etti. Türk halk müziği, edebiyatı ve tiyatrosu ile mutfağının yüzyıllardır kültürden kültüre aktarımında önemli bir görev üstlenen Yarenlerin, Anadolu insanının birlik ve beraberliğin en önemli göstergelerinden biri olduğunu da aktardı.

Kaynak: (AYB) - Afyon Yerel Basın Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: TOBB, Kadın, Girişimciler, Kurulu, Ege, Bölge, Toplantısı,
Haber Videosu
Yorumlar
Diğer Haberler
Cemil Paslı Hisar Gazetesini ziyaret etti
AFDOS Erkmen sırtlarında
Anadolu Yaban Koyunu’nu Koruyoruz
15 TEMMUZ RUHU YENİDEN MEYDANLARA İNİYOR
Afyonkarahisar’da, Kadir Gecesi huşu içerisinde geçti
Emirdağlılardan Fransa'da Erdoğan Oyu
SURVİVOR'DA ŞAHİKA ELENDİ !!!
İş davalarında 'e-mail' devrimi!
Türkiye’nin motifleri bu sergide
Afyon Stajyer Avukatları Bowling Turnuvasında yarıştı
Afet Bilinçlendirme Faaliyetleri
Whatsapp kullanıcılarını isyan ettiren özellik
GÖRME ENGELLİLER TÜRKİYE SATRANÇ ŞAMPİYONASI YAPILDI
“Avukatlığa yeni başlayanlar kendini geliştirmeli”
Afyon Son Dakika Haberleri Afyon Kent Haber'de !!!
Pokemon GO oynayanlar gittiğiniz yere dikkat edin!
Afyonkarahisar'lı Kemal Cirit, Sinop Valiliğine atandı
Gazetematik size yeter
BAŞKAN ÇOBAN´DAN BAYRAM MESAJI
Kadir Gecesi duası. Kadir Gecesi'nin önemi nedir? Kadir gecesini nasıl ihya etmeli?
VALİ AZİZ YILDIRIM’IN KADİR GECESİ KUTLAMA MESAJI
Vali Aziz Yıldırım Hayırlı Olsun Ziyaretlerini Kabul Etti.
“Sosyal yapının en küçük bölümü ailedir”
BAŞKAN ÇOBAN GAZİ ALADAŞ´I EVİNDE ZİYARET ETTİ
Gün Fm Basın Odası sezonu kapattı
Gün FM’den 19 Mayıs’a özel yayın
Gün FM’den 19 Mayıs’a özel yayın
Engellilerin Yemin ve Terhis Töreni Yapıldı
AFYON TAÇLIDERE KERMESİ AÇILDI !!!
BEKLENEN BÜYÜK KERMES CUMA GÜNÜ AÇILIYOR
METEOROLOJİ 5. BÖLGE MÜDÜRÜ AKÇAKAYA´DAN ZİYARET
AFYON'DA YILIN ANNESİ AYŞE EMEK SEÇİLDİ
2.Lig Kırmızı Grup
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Özlü Sözler
Sakın kendisine verdiğin kıymeti sana vermeyenle arkadaş olma.


Hz. Muhammed
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv
Alexa
Haber Yazılımı