Haber Detayı
18 Nisan 2016 - Pazartesi 23:24
 
TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Ege Bölge Toplantısı
TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Ege Bölge Toplantısı'na katılan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Özkal, Türk kadının değer ve durumunun iyi anlaşılarak buna uygun çalışmalar yapılması gerektiğini söyledi. Sandıklı'da düzenlenen Yarenlik şöleninde de katılan Özkal, Yarenliğin Türk kültürünün önemli bir parçası, birlik ve beraberliği gösteren bir değer olduğunu ifade etti.
DİĞER Haberi


TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Ege Bölge Toplantısı'na katılan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Özkal, Türk kadının değer ve durumunun iyi anlaşılarak buna uygun çalışmalar yapılması gerektiğini söyledi. Sandıklı'da düzenlenen Yarenlik şöleninde de katılan Özkal, Yarenliğin Türk kültürünün önemli bir parçası, birlik ve beraberliği gösteren bir değer olduğunu ifade etti.

Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Üyesi olan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Özkal, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Ege Bölge Toplantısı'nda yaptığı konuşmada; kadınların gerçek talep ve beklentilerinin öğrenilmesinin, kadınlara uygun çözüm önerileri bulunması için gerekli olduğunu belirtti. Türkiye’de yıllarca kadınlara istemedikleri ya da Türk kültüründe olmayan bir bakış açısı ile yaklaşılarak bazı şeylerin dikte ettirilmeye çalışıldığını vurgulayan Milletvekili Hatice Özkal, kadınlara ne istediklerinin sorulması gerektiğini kaydetti. Türk kadınlarının istek ve durumunun iyi anlaşılması gerektiğini ifade eden Özkal, “Kadınlara zorlama mantığı ile bir yere varamıyor. Elit olma iddiasındaki üstenci kadınlar, Anadolu kadınlarına hep hijyen anlatırlar. Oysa bunun da hiçbir karşılığı yoktur, çünkü Anadolu kadınının kendi hijyen anlayışı, temizlik kültürü vardır. Biz kadınımızın mevcut durumunu bilelim, reel gözlemlerle; kadınlarımızın durumunu gözlemleyelim. Kadınlar ne istiyorsa, onlarla birlikte olup; bunu mevcut durumdan daha iyiye götürmek adına hep birlikte üretelim. Kimin ne talebi varsa daha iyi bir noktaya götürmek için birlikte çalışma yapalım.” dedi.

Afyon Kocatepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü öğretim elemanı Prof. Dr. Belkıs Özkara’nın moderatörlüğünde gerçekleşen ‘Kadın’ konulu panelde ise, ANGİKAD Kurucu Başkanı ve KAGİDER Yönetim Kurulu Üyesi Devrim Erol ve EKOL Plastik ortaklarından Handan Yorulmaz, iş dünyasıyla görüşlerini paylaştılar. Kadına ve hayat konusunun da değerlendirildiği panelde Erol ve Yorulmaz, kendi hayat deneyimleri anlattılar. Panelin sonundaki soru cevap bölümünde AK Parti Milletvekili Hatice Özkal’a da siyasete nasıl atıldığı soruldu. İnancı gereği örtünmesi sebebiyle; hem eğitim hem de iş hayatında zorluklar yaşadığını anlatan Hatice Özkal, 28 Şubat sürecinde sadece başörtülü olduğu için mesleği öğretmenlikten ayrılmak zorunda kaldığını hatırlattı. Türkiye’de pek çok kadına benzer baskı ve zorlamalar yapıldığını vurgulayan Özkal, amacının siyaset olmadığını belirterek; kadınların haklarını savunma ve inançlı insanların maruz kaldığı baskıyı dile getirmeye çalıştığını söyledi.

Öte yandan Sandıklı Belediyesi ile Sandıklı Kültür Varlıklarını Koruma ve Yaşatma Derneği (SAN-DER) tarafından düzenlenen Yarenlik şölenine katılan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Özkal, Yaren kültürünün önemine değindi. Anadolu'nun Ahilik ve Yarenlik gibi önemli kültürlere ev sahipliği yaptığını hatırlatan Hatice Özkal, yarenliğin Türk kültürünün insan yetiştirme ve insanı hayata hazırlama açısından önemli bir değeri olduğunu ifade etti. Türk halk müziği, edebiyatı ve tiyatrosu ile mutfağının yüzyıllardır kültürden kültüre aktarımında önemli bir görev üstlenen Yarenlerin, Anadolu insanının birlik ve beraberliğin en önemli göstergelerinden biri olduğunu da aktardı.

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: TOBB, Kadın, Girişimciler, Kurulu, Ege, Bölge, Toplantısı,
Haber Videosu
Yorumlar
Diğer Haberler
REKTÖR SOLAK´TAN BAŞKAN ÇOBAN´A ZİYARET
AKÜ-AFSÜ-MEGABİRLİK MEDYA ARASINDA PROTOKOL
ENERJİYE DÖNÜŞEN ATIKLAR GELECEĞİ HAZIRLAR
İL EMNİYET MÜDÜR VEKİLİNE HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ
Adnan Oktar operasyonu ile ilgili detaylar
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Azerbaycan'da
SON DAKİKA !! Orgeneral Yaşar Güler, Genelkurmay Başkanlığına atandı
Türkiye’nin ihracat hedefi 170 milyar dolar, EİB’nin 14 milyar dolar
Çinli gıda ithalatçıları Türk lezzetlerini ithal etmek için Türkiye’ye geldi
İşte E-Devlet'tin yeni hizmeti !!!
Orgeneral Arif Çetin’den Vali Mustafa Tutulmaz’a Ziyaret
Gurbetçilerin hangisi Türkiye'de İki Yıl Araç Bırakabilir?
Afyonkarahisar Valisi seçim çalışmalarını takip etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan Radyo Ortak yayınında konuştu
Survivor 2018'e veda eden isim belli oldu!
Vali Mustafa Tutulmaz Emniyet Müdür Vekiliniz ziyaret etti
Afyonkarahisar Valiliği Halk Toplantısı yapılacak
Afyonkarahisar Valisis AÇEMDER Üyelerini Kabul Etti
WhatsApp yaş sınırlaması uygulamasını hayata geçiyor
Afyon Osmanlı Camii Erenler'de Hizmete Açıldı
Darıcalılar, Mahalle iftarlarına devam ediyor.
Afyon Yöresel Tatlıları yarışa girdi
Emirdağ'da Sertifikalı çoban dönemi başlıyor
Afyonkarahisar’da Mart kapıdan baktırdı
MİNİKLERDEN ÖRNEK PROGRAM
“Kumalar Dağına kayak merkezi”
AKÜ SOSYOLOJİ ÖĞRENCİLERİ 600 FİDANI TOPRAKLA BULUŞTURDU
İLAHİYATÇI YAZAR ÖMER DÖNGELOĞLU ŞUHUT'TA KONFERANS VERDİ
AFSU KONTAK KAPATIYOR !!
“AFYON HALKI ÇOK HASSAS”
Vali Tutulmaz, Afyon'da bulunan radyoları ziyaret etti
YURTDIŞINDA 42 İMAM HATİP LİSESİ VAR
Ulusal Gazeteler
İddaa Canlı Skor
Yazarlar
Bizim Gazete
Anketler
2019 Mart seçimlerinde, oyunuzu hangi partiye vereceksiniz?
Özlü Sözler
Az iş gören el daha hassas olur


Shakespeare
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Arşiv
Modül 1

sanalbasin.com üyesidir

Haber Yazılımı