Haber Detayı
10 Şubat 2016 - Çarşamba 17:05
 
Teröristler ne zamandan beri arkadaşınız oldu?
Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Kemal Demirkırkan, haftalık basın toplantısında Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven'e yüklendi. Demirkırkan, Yurdunuseven'in terör örgütü mensupları için "Terörist arkadaşlar" dediğini hatırlatarak "Sayın Yurdunuseven teröristler ne zamandan beri arkadaşınız oldu" diye sordu.
SİYASET Haberi


CHP İl Başkanı Kemal Demirkırkan, İl Binası'nda haftalık basın toplantısı düzenledi. CHP İl Yönetimi'ndeki kadın yöneticilerin de katıldığı basın toplantısında İl Başkanı Demirkırkan, Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven'e yüklendi. Yurdunuseven'in partisinin basın toplantısında terör örgütü mensupları için "arkadaş" kelimesini kullandığını aktaran Demirkırkan, "AKP İl Başkanı sayın Yurdunuseven yaptığı basın açıklamasında Sur ilçesinde emniyet güçleri tarafından yapılan operasyonlar sırasında 'Yüzde 99,55 terörist arkadaş imha edildi' demiştir. Sayın Yurdunuseven teröristler ne zamandan beri arkadaşınız oldu. Siz gerçektyen PKK’lı teröristleri arkadaşınız olarak mı görüyorsunuz?" diye sordu.

AFYON AKP TEŞKİLATI, YAVAŞ KALDI

Adalet ve Kalkınma Partisi yöneticilerinin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunduğuna dikkat çeken Demirkırkan, "Ben doğrusu Afyonkarahisar AKP teşkilatına bu yavaşlığı yakıştıramadım. AKP Genel Merkezi'nden talimatla yapılmaya başlanan bu suç duyuruları 26 Ocak'ta başlamışken Afyonda neden bu adar geç kaldılar anlayamadım. Cumhurbaşkanına hakaret suçu şahsi suç olup , Yurdunuseven ve ekibinin durumdan vazife çıkarmasına da bir anlam veremiyorum. Hadsiz ve yersiz olduğunu düşündüğüm bu olay, kraldan çok kralcı kesilenlerin geldiği noktayı göstermektedir. CHP Afyonkarahisar İl örgüt olarak Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun arkasında olduğumuzu bir kez daha ifade etmek istiyorum" diye konuştu.

YURDUNUSEVEN İÇİN DE SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAK MISINIZ?

Demirkırkan, açıklamalarına şöyle devam etti:

"Genel Başkanımızı yıpratma çalışmalarına asla müsaade etmeyeceğiz. Hakaret edildiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulunulması tamamen siyasi rant ve çıkar amaçlıdır. Hakarete uğradığı iddia edilen Cumhurbaşkanı, hem Başbakanlığı hem de Cumhurbaşkanlığı döneminde defalarca vatandaşlara ve siyasilere hakaret etmiş ancak bu durum göz ardı edilmiştir. Şimdi ben buradan Ak Partili yöneticilere seslenmek istiyorum. Önceki günkü basın toplantısından 'Terörist arkadaşlar' ifadesini kullanan İl Başkanınız hakkında da suç duyurusunda bulunacak mısınız?"

ULAŞIMDA EN PAHALI İLLER ARASINDA

Afyonkarahisar'ın gündeminde toplu taşıma ücretlerine yapılan zammın olduğunu belirten CHP İl Başkanı Kemal Demirkırkan, "İlimizde geçen hafta Belediye Meclisinden oybirliği ile geçen kararla şehir içi ulaşım özel halk otobüsü ücretleri zamlandı. Afyonkarahisar’da tam paralı biniş 2 TL, öğrenci ise 1,75 TL olarak belirlendi. Bu kararla Afyonkarahisar ulaşımda en pahalı illerden birisi haline geldi. Tüm dünyada benzinin varil fiyatları 130 dolardan 30 dolar gibi rakamlara inanılmaz boyutlarda düşerken, ülkemizde satılan benzin fiyatları hala yerinde saymaktadır. Yapılan bu fiyat artışının gerekçesini anlamak mümkün değildir" dedi.

1 AYDA NE DEĞİŞTİ DE ZAM YAPILDI?

Belediye Meclisi'nin Ocak ayı toplantısında gündeme gelen zam talebinin reddedildiğini hatırlatan Demirkırkan, "Geçtiğimiz ay ilgili taşıma şirketi tarafından belediyeye yapılan zam başvurusu Trafik Komisyonu tarafından reddedilmiştir. Gerekçe olarak da dünyada benzin fiyatları düşerken, biz Türkiye’nin en pahalı ulaşım sağlayan ili olmayalım denilmiştir. Bir ayda ne değişti de bir ay sonra Türkiye’nin en pahalı ulaşımına sahip il olduk. Trafik Komisyonu Başkanı M. Emin Birliktir ise yaptığı talihsiz açıklamada, otobüs şirketinin şu anda zarar ettiğini ve mevcut fiyat tarifelerinin uygulanması halinde 6 ay içerisinde bu yükü kaldıramama gibi bir durumla karşı karşıya kalacağını söylemiş. Geçtiğimiz basın toplantımızda 'Dolmuş esnafının özel halk otobüsleri ile ilişkisi net bir şekilde kamuoyuna açıklanmalı' demiştik. Bunu yeniden soruyorum; İlimizde Turex firması ile dolmuş esnafı arasında şehir içi ulaşımı ve ücretleri etkileyecek olan birleşme sağlanmış mıdır? İlimizde dolmuş ve otobüs işletmeleri tekel durumunda mıdır? Sayın Birliktir bu yeni oluşumun avukatlığına soyunma ihtiyacını niye duyuyor? Elbette ulaşımı sağlayan şirketin 6 ay içerisinde batmasını istemeyiz ancak Belediyeler öncelikle halkını düşünmek zorundadır" dedi.

MHP DE BU KARARA DESTEK OLDU

Belediye Meclisi'ndeki Milliyetçi Hareket Partili üyelerin de bu zam talebine neden "Kabul" oyu verdiğini anlayamadığını aktaran CHP İl Başkanı Kemal Demirkırkan, "Ayrıca bir sözüm de muhalefetteki MHP üyelerine. Konuştuklarında mangalda kül bırakmayan muhalefet partisinin sayın temsilcileri, meclis üyelerinizin bu karar lehine oy kullandıklarından haberdar mısınız? Eğer haberdarsanız sizler de bu zamları onaylıyorsunuz, dar gelirli vatandaşın cebinden daha çok para çıkmasına destek oluyorsunuz demektir" diye konuştu.

CHP MÜCADELEYİ SÜRDÜRECEK

Cumhuriyet Halk Partisi'nin ulaşım zamlarına karşı mücadele edeceğini açıklayan Demirkırkan, "CHP, Belediye Meclisi'nde Oy kullanamıyor ancak bu karara kayıtsız kalmayacak. Hiç kusura bakmayın CHP, Afyonkarahisar’ın ulaşımda en pahalı il olmasına göz yummayacak, vatandaşın yanında yer alacak, bu zammın makul bir noktaya çekilmesi için her türlü girişimde bulunacaktır. CHP Merkez İlçe Başkanlığımız da bisikletle yürüyüş yaparak bu zammı protesto edecektir" dedi.

GÖÇ VEREN BİR İL OLDUK

Afyonkarahisar'ın il yöneticileri tarafından "Ege'nin parlayan yıldızı" olarak nitelendirildiğini, ancak resmi rakamların bunun tersini ispatladığını hatırlatan Demirkırkan, şehrin göç verdiğini söyledi. Demirkırkan, "TÜİK tarafından açıklanan Adrese Dayalı Nüfus Sistemi Sonuçları Nüfus Araştırmasında ilimizin nüfusunun geçen yıla göre Afyonkarahisar nüfusu 2 bin 644 kişi, binde 3.6 oranında artarak 709015 kişi olmuştur. Ülkemizde nüfus artış hızı binde 13.4 saptanmıştır. İl ve ilçe nüfusu 8 bin 81 kişi artarak 402 bin 241, belde ve köy nüfusu 5 bin 437 kişi azalarak 298 bin 693 olmuştur. Merkez nüfusu 274 bin 639 kişiden 283 bin 120 kişiye yükselmiştir. Bu merkeze göçün, merkezden de diğer illere göçün en açık delilidir. Afyonkarahisar nüfus artış hızı 81 il arasında 56 sıraya yerleşmiştir. Yani sondan 24 sıradadır. Komşularımızdan 5 tanesi göç almış, sadece Afyonkarahisar ve Kütahya illeri göç vermiş" şeklinde konuştu.

KOCATEPE STADYUMU OLSUN

CHP İl Başkanı Kemal Demirkırkan, basın toplantısında, yeni yapılan Spor Kompleksi'nin ismi hakkında da bir öneride bulundu. Demirkırkan, "Belediye Başkanımız Sayın Burhanettin Çoban Oteller bölgesinde yapımı tamamlanan Spor Kompleksi'ne emeklerinden dolayı Sait Açba Stadyumu adının verilmesini önermiş. Bugüne kadar yaşanan tecrübeler göstermiştir ki, toplumun tümüne hitap edecek olan mekan ve alanlara siyasette ya da hayatta ciddi biçimde taraf olmuş insanlarının isimlerin verilmesi toplumun tüm kesimlerinde karşılık bulamamaktadır. Konulsa bile iktidar değiştiğinde bu isimler de kısa sürede değiştirilmektedir. Spor Kompleksinin adının Afyon Arena olarak kalması bizce mümkün değildir. Ülkemizde yapılan spor alanlarına yabancı menşeli isimler konulması bizce de doğru değildir. Kompleksin adı sayın Başkanımızın da önerdiği gibi Atatürk Spor Kompleksi olmalıdır. Stadyuma da Cumhuriyetin kazanıldığı topraklarda Büyük Taarruzun başladığı yerin adı ve Afyonumuzun simgesi olan Kocatepe Stadyumu adının verilmesini öneriyorum" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: Teröristler, ne, zamandan, beri, arkadaşınız, oldu?,
Haber Videosu
Yorumlar
Bizim Gazete
2.Lig Beyaz Grup
Afyon Nöbetçi Eczaneler
Afyonkarahisar Merkez Nöbetçi Eczaneleri
Alıntı Yazarlar
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Trabzonspor
44
0
3
5
13
21
2
Başakşehir FK
43
0
3
7
12
22
3
Galatasaray
42
0
4
6
12
22
4
Sivasspor
42
0
4
6
12
22
5
Alanyaspor
39
0
5
6
11
22
6
Fenerbahçe
38
0
6
5
11
22
7
Beşiktaş
36
0
8
3
11
22
8
Göztepe
33
0
6
6
9
21
9
Gaziantep FK
30
0
8
6
8
22
10
Çaykur Rizespor
24
0
11
3
7
21
11
Denizlispor
24
0
10
6
6
22
12
Gençlerbirliği
24
0
10
6
6
22
13
Yeni Malatyaspor
24
0
9
6
6
21
14
Antalyaspor
22
0
10
7
5
22
15
Konyaspor
20
0
10
8
4
22
16
MKE Ankaragücü
20
0
10
8
4
22
17
Kasımpaşa
16
0
14
4
4
22
18
Kayserispor
15
0
13
6
3
22
Arşiv
Haber Yazılımı