Haber Detayı
14 Mart 2016 - Pazartesi 23:05
 
Teröre sessiz protesto
Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı, Ankara'da meydana gelen terör saldırısı dolayısıyla Anıtpark'ta "terörü protesto" eylemi yaptı. CHP İl Başkanı Kemal Demirkırkan, "Başkentimizin ortasında böylesine patlamalar, güvenlik zaafiyeti endişesine neden oluyor. Bu zaaf bir an önce aşılmalı" dedi.
SİYASET Haberi


Ankara'da meydana gelen terör saldırısından sonra CHP İl Başkanlığı, teröre karşı sessiz protesto gerçekleştirdi. Anıtpark'ta toplanan CHP üyeleri, terörü hep birlikte lanetlediler. Sessiz protesto hakkında açıklama yapan CHP İl Başkanı Kemal Demirkırkan, "7 Haziran'dan bu yana Türkiyemizin başkentinde 3'üncü büyük patlama gerçekleşti. Başkentimizin ortasında böylesine patlamalar, güvenlik zaafiyeti endişesine neden oluyor. Bu zaaf aşılmalı, bu zaafı aşmak da ülkeyi yönetenlerin görevi. Amerika Birleşik Devletleri'nin bir gün öncesinde 'Ankara'da terör eylemi olacak' uyarısından da çıkarılacak çok anlamlar vardır" dedi.

 

 

TERÖR LANETLENECEK BİR SUÇTUR

CHP olarak ülkede kardeşliğin tesis edilmesini istediklerini söyleyen Demirkırkan, "İstiyoruz ki artık canımız yanmasın, vatandaşlarımız hayatlarını kaybetmesin. Terör, lanetlenecek bir suçtur, bu suçu işleyenlere ve destek olanlara da gereken cezalar verilmelidir. Ama önce bu suçu işleyenleri ve destek olanları istihbarat örgütlerimiz tespit etmelidir" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: Teröre, sessiz, protesto,
Haber Videosu
Yorumlar
İddaa Canlı Skor
Bizim Gazete
Anketler
Afyon'a Raylı sitem yapılmalı mı ?
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Haber Yazılımı