Haber Detayı
26 Şubat 2016 - Cuma 22:25
 
TERMAL TURİZM İLE İLİMİZ "MERKEZ" OLACAK
Özellikle geçen 10 yılda gelişme gösteren Sağlık Turizmi ve Termal Turizmi, başka bir ülkeye değişik sebeplerle sağlık hizmeti alabilmek için planlı seyahatler için kullanılan bir terimdir. Ülkemiz bu açıdan dünyada ilk 10’da yer alırken ilimiz de büyük bir gelişme göstermektedir.
YAŞAM Haberi


Özellikle geçen 10 yılda gelişme gösteren Sağlık Turizmi ve Termal Turizmi, başka bir ülkeye değişik sebeplerle sağlık hizmeti alabilmek için planlı seyahatler için kullanılan bir terimdir. Ülkemiz bu açıdan dünyada ilk 10’da yer alırken ilimiz de büyük bir gelişme göstermektedir.

Sağlık ve Termal Turizm çerçevesinde, Sayın Valimiz Hakan Yusuf GÜNER’in de büyük önem verdiği ve Afyonkarahisar Kültür ve Turizm Çalıştayı Eylem Planı Projeleri bünyesinde yer alan “Sağlık Turizmi Eylem Planı Kapsamında Tanıtım ve Hazırlık Çalışmalarının Yapılması” konulu projeler, Sağlık Müdürlüğümüz tarafından titizlikle takip edilmektedir.

Son yıllarda, artan bir ilgiyle karşılaşan Sağlık Turizmi ve beraberindeki Termal Turizmi açısından hem ülkemiz, hem de ilimiz büyük bir potansiyel taşıdığı gibi yine son dönemde kamu, üniversite ve özele bağlı hastaneler tarafından bu alanda ciddi yatırımlar yapılmış; dünya kalitesinde verdiğimiz hizmetlerle yurt dışından binlerce hastayı ağırlayan bir ülke konumuna gelinmiştir. “Şehir Hastanelerinin” tamamlanmasıyla da Türkiye, bu alanda lider ülke olma yolunda önemli bir adım atmış olacaktır. Ayrıca, ülkemizin ve Afyonkarahisar’ın tanıtımında ve gelişmesinde önemli bir başlık olan Termal Turizm aynı zamanda istihdamın artmasına da katkı sağlayacaktır.

Bu doğrultuda, Valimiz Hakan Yusuf GÜNER’in önemle üzerinde durduğu Sağlık Turizmi Eylem Planı’nda belirtilen ‘‘Tanıtım ve Hazırlık Çalışmalarının Yapılması’’ kapsamındaki çalışmalar devam etmektedir.

Yine bu çerçevede, 28-31 Ocak 2016 tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilen 19. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na Sağlık Müdürlüğü olarak iştirak edilmiştir. Sağlık Turizmi Daire Başkanlığı ve Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü görevlilerinin, yerli yabancı çok sayıda misafirin katılımıyla gerçekleşen fuarda, ilimizle birlikte Muğla, Antalya, Erzurum, İzmir, Bursa, Ankara, Denizli, İstanbul İl Sağlık Müdürlükleri ve Genel Sekreterlik temsilcileri de yer aldı.

Kaplıcalar ve 5 yıldızlı oteller şehri olmak yolunda önemli adımlar atan ilimizin tüm bu çalışmalar altında gelecekte daha da iyi bir yere geleceğini umuyoruz. İnsanların şifa bulmasına bir imkân sunmasının yanında ilimiz ekonomisine ve istihdamına da yapacağı katkılar düşünüldüğünde bizlere daha çok vazife düştüğünün de bilincindeyiz.

Sağlık ve Termal Turizm kapsamında gerçekleştirdiğimiz bu tür faaliyetleri Sağlık Bakanlığımızın destekleri ve Sayın Valimiz Hakan Yusuf GÜNER’in bizlere yol gösteren vizyon çalışmaları ile hayata geçirmekteyiz.

Sağlık İl Müdürlüğü

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: TERMAL, TURİZM, İLE, İLİMİZ, "MERKEZ", OLACAK,
Haber Videosu
Yorumlar
İddaa Canlı Skor
Bizim Gazete
Anketler
Afyon'a Raylı sitem yapılmalı mı ?
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Haber Yazılımı