Haber Detayı
10 Ağustos 2017 - Perşembe 23:19
 
Telefona 1200 TL vergi ödüyoruz.
SİYASET Haberi


CHP olarak Genel Başkanımız önderliğinde Ankara’dan İstanbul’a kadar yaptığımız ve bütün toplum kesimlerini davet ettiğimiz Adalet Yürüyüşü ülke genelinde büyük ilgi uyandırdı. Şimdi de haksızlığa, hukuksuzluğa karşı tüm mağdurların sesini yükselteceğipartiler üstü bir kurultayı, “Adalet Kurultayı” nı Çanakkale’de toplayacağız. Kurultay alanında tıpkı Adalet Yürüyüşünde olduğu gibi parti bayrağı, amblemi olmayacak. Toplumun tüm kesimlerini davet ederek, bizim gibi düşünmeyenlerin düşüncelerini alacağız. Madem birlikte yaşıyoruz, madem bu ülkede yaşıyoruz, huzur içinde birlikte yaşayalım. Oturalım birlikte tartışalım. Siyasi kavgalardan bu millet bıktı. Eğitimde adaleti, Emekte adaleti nasıl sağlayacağız? İş güvencesi olmayan taşeron işçisinin dertlerini tartışacağız. Adaletli bir toplumun nasıl olacağını tartışacağız. Birlikte huzur içinde nasıl yaşayacağımızı tartışacağız.Çocuk istismarcılığından, kadın cinayetlerine, mahkemedeki adaletsizliğe kadarhere konuda en doğruyu bulmaya çalışacağız. İlimizden de “benim de söyleyecek sözüm var”, “bana adaletsizlik yapıldı”, “hakkımı aramak istiyorum” diyen herkesi 26+30 Ağustos tarihleri arasında Çanakkale’ye davet ediyorum.

Haziran 2017 tarihinde TBMM’de kabul edilen Üretim Reform Tasarısı’nda Sanayicilere destek olmak için TRT payının  sanayi sektörü üzerinden kaldırıldığını açıklamıştı. Aradan çok geçmedi TRT payının kimlerden alınacağı, eksiği kimin tamamlayacağı belli oldu. Dar gelirli halk. İlk kez 5 Haziran 2017’de bakanlar Kurulu kararıyla başlatılan uygulamayla TRT payı cep telefonları ve tablet bilgisayarlar üzerinde TRT payı 6 olarak belirlenmişti. Aradan 2 ay geçti oran 10’a çıkartıldı. Yani aldığını her telefon için 10 TRT payı vereceksiniz.. Dar gelirliden topladığı bu haraçlarla TRT’ye halkın cebinden 500 milyon TL aktarılacak.Her fırsatta Atatürk ve Cumhuriyet değerlerine saldıran iktidarın borazanı TRT ne yapacakBu para ile yandaşlara program çektirecek, 17 kanalının tamamında AKP reklamı yapacak. Bilgi çağında kullanımı zorunlu olan Cep telefonlarından alınan vergiler;

Özel Tüketim Vergisi (ÖTV): 25, Katma Değer Vergisi (KDV): 18 , TRT Bandrolü: 10

Yani 3000 TL’ye aldığını bir telefona 1200 TL vergi ödüyoruz.

Trabzon’da halka hitap eden AKP genel Başkanı “İşte millet gerisi illet “ demiş. Halkının yarıdan fazlasını illet göre  bir anlayıştan Türkiye’yi birleştirmesini beklemeyin. Bu anlayış bölme, parçalama, kamplaştırma anlayışıdır. Biz bu ülkede birlik içinde dirlik içinde yaşamak istiyoruz. Bu söylemleri yanlış buluyoruz

 

İlimizde yapılan Milli Eğitim Müdürlüğü idareci mülakatlarında yandaş sendika üyelerinin atandığı, diğer sendikalara bağlı adayların hemen tamamının aynı puanla elendiği ifade ediliyor. Son yönetici mülakatlarından sonra, kimse bize Yenikapı ruhundan, liyakattan ve hakkaniyetten bahsetmesin!  15 temmuzdan hatta, 17-25 Aralıktan önce uygulanan torpil ve kadrolaşma zihniyeti hala aynen devam etmektedir. 

Geçtiğimiz günlerde Afyonkarahisar Valiliğinden ilimizde yaşayan mültecilerin ve göçmenleri sayısı, yeme, içme barınma ihtiyaçlarının kim tarafından karşılandığı, vatandaşlık başvurusu yapan ve TC vatandaşı olanların sayısı, maaş alanlar varsa sayısı ve miktarı gibi konularda bilgi edinme kanunu çerçevesinde bilgi istedik. Ancak sadece mülteci sayıları ile ilgili bilgiler verildi. Biz şeffaf devletten, vatandaşlarımızın her konuda bilgi sahibi olduğu bir ülkeden yanayız.  Bu konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz. 

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: Telefona, 1200, TL, vergi, ödüyoruz.,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Diğer Haberler
İSMAİL ELİBOL İYİ PARTİ'DE DEVAM EDECEK !!!
ÖZKAL : DEZAVANTAJLI HERKESİN YARALARINI SARIYOR
MHP SEÇİM KOMİSYONU ŞUHUT’TA
CHP'DE İLÇE SEÇİMLERİ YAPILMAYA DEVAM EDİYOR !!!
İSCEHİSAR İYİ PARTİ İLÇE BAŞKANI NECMİ ÖZSARI OLDU
ASIL ENGELLİ OLANLAR ENGELLİ KARDEŞLERİMİZİ ENGEL OLARAK GÖRENLERDİR
Afyonkarahisar'da İyi Partiye Okşan Ulusoy Efe getirildi
Buradan el ele, kol kola çıkacağız
Kadına Şiddet İnsanlığa İhanettir
“CHP’nin Afyon’da umudu olmaya adayım”
Hükümete desteğimiz tam ve kesintisiz sürecektir
Yurdunuseven : “Vatandaşımızın menfaati ön planda”
STK yöneticileri ayrıştırıcı olmamalı
MUHALEFET OLMAK İÇİN DEĞİL, İKTİDAR OLMAK İÇİN YOLA ÇIKTIK
Veysel Eroğlu Esnaf Ziyaretinde Bulundu
KÖKSAL : Vatandaşlarımız gelecek için kaygılı
CHP Cumhuriyeti Gençlerle Kutladı
Ülkemizin her bir gencine güveniyoruz
Özkal, tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramını kutluyorum
ESKİ BAKAN AKCAN VE ESKİ BAŞKAN BARUT
KÖKSAL: ŞEHİTLERİMİZ ARASINDA BİLE AYRIMCILIK YAPIYORLAR
AFYONKARAHİSAR’DA TEŞKİLATLANIYOR
Emirdağ'da Chp Kongre yapacak
İŞTİ TAM LİSTE !!!
ÇOKER, İL BAŞKANLIĞINDAN AYRILDI
Hiçbir CHP'li hak etmediği saati koluna takmaz
Başkan Acar, tanıtım günlerine katıldı
AK Parti Sandıklı Kongresi gerçekleşti
“İnşallah sağlığına kısa sürede kavuşur”
Milletvekili Ali Özkaya sözünü tuttu.
“Devletin bekası sıkıntıya girmesin diye İdlip’teyiz”
“Amacımız çatışmaları tamamen önlemek”
2.Lig Kırmızı Grup
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Özlü Sözler
Kırk küpü yerden göğe dizseler, ortadan birini çekeler, var sen seyreyle gümbürtüyü…


Yunus Emre
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Arşiv
Alexa
Haber Yazılımı