Haber Detayı
04 Eylül 2017 - Pazartesi 00:59
 
TAŞ MEDRESEDE BAYLAMLAŞMA YAPILDI
BAYRAMLAŞMA TÖRENİ TAŞ MEDRESE'DE YAPILDI
YAŞAM Haberi


            Afyonkarahisar Valiliği öncülüğünde, Afyonkarahisar Belediyesi koordinesinde Kurban Bayramı dolayısıyla düzenlenen genel bayramlaşma töreni Taş Medrese'de gerçekleşti.  Vali Mustafa Tutulmaz ve Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ın ev sahipliğinde Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar Milletvekilleri, Garnizon Komutanı Özdemir Şan, il protokolü, askeri erkan, daire müdürleri, siyasi partilerin temsilcileri, iş adamları, muhtarlar ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katılımlarıyla düzenlenen bayramlaşma töreninde birlik ve beraberlik mesajları verildi. Törene katılan misafirler, kentin kültürünü ve tarihi değerlerini yansıtan bir mekan olarak Afyonkarahisar Belediyesi tarafından restore edilen Taş Medrese'de düzenlenen bayramlaşma törenine geniş bir katılımla büyük ilgi gösterdi.

“BAYRAMLAR YARDIMLAŞMANIN ZİRVEYE ÇIKTIĞI GÜNLERDİR”

           Programın açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, tüm Afyonkarahisarlılar'ın Kurban Bayramını kutladı. Bayramların İslam dünyası için çok önemli günler olduğuna dikkat çeken Başkan Burhanettin Çoban; “Kurban Bayramları diğer kutsal bayramlardan çok daha farklı olarak bizleri önemli bir iklime götürüyor. Bizler biliyoruz ki; ne kestiğimiz kurbanların etleri ne de kanları Allah’a ulaşmıyor. Allah’a ulaşan ihlâs, samimiyet ve takvadır. Bence en önemli konu da Müslüman Türk insanının hem kendi ülkesinde, hemde İslam Âleminde Ramazan Bayramı ve özellikle Kurban Bayramında gösterdiği yardımlaşma hassasiyeti. Türkiye’de Kızılay, TİKA, Diyanet Vakfımız ve diğer STK’larımız sadece Türkiye’de değil, dünyanın dört bir yanında nerede ihtiyaç varsa insanlar beslenme ile ilgili sorun yaşıyorlarsa bizim arkadaşlarımız oradalar. Bizler körfez ülkeleri kadar belki zengin değiliz ama onların on katı, yüz katı daha gönlümüz zengin. Çünkü bizim tarihimiz zengin, kültürümüz zengin ve bizim dünyaya böylesine örnek olma, liderlik etme gibi bir hassasiyetimiz var.  Bu vesile ile hem ülkemizdeki hemde dünyanın dört bir yanında Kurban kesip dağıtan, bu güzel faaliyette emeği geçen katkı veren yurttaşlarımızı canı gönülden kutluyorum. Allah nice bayramlara birlik içerisinde bütünlük içerisinde kardeşlik içerisinde ulaştırmayı nasip etsin” diye konuştu.

"İSLAMİYET BARIŞ, KARDEŞLİK, HUZUR VE PAYLAŞMA DİYOR"

          Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz ise konuşmasına herkesin Kurban Bayramını tebrik ederek başladı.  Nice bayramlara birlik ve beraberlik içerisinde ulaşmayı temenni eden Vali Tutulmaz; “Kurban Bayramı gerek ülkemizde gerekse şehrimizde güzel bir ortamda geçiyor. Ancak ülkemizin bu güzelliği içerisinde diğer toplumların aynı güzelliği yaşayamadığını görüyoruz. Bu durumu da İslamiyet’in ruhunu, özünü tam kavrayamamış, anlayamamış olmanın sonucu olarak görüyorum. Çünkü İslamiyet kardeşlik, barış  huzur paylaşma diyor. Ne kadar güzellik varsa İslamiyet’in özünde bu var. Ancak İslam toplumlarına baktığımızda maalesef bunun özünün yeterince kavranılamadığını, bunun sonucu olarak ta savaşların, sıkıntıların, terörün daha fazla ön planda olduğunu görüyoruz. Tabii bu Müslümanların önemli oranda suçu olmakla birlikte Müslümanlar üzerinde diğer toplumların güçlü devletlerin özellikle oynadığı oyunların da bir sonucu olduğunu görüyoruz. Bize düşen bu oyunlara gelmemiz, daha duyarlı olmamız ülkelerimizin ve milletimizin geleceği için daha duyarlı davranmamızdır” diye konuştu. Afyonkarahisar Milletvekilleri de birer konuşma yaparak Kurban Bayramının ülkemize ve tüm İslam Âlemine hayırlar getirmesini dilediler.

“KİMSE ENDİŞE ETMESİN ÜLKEMİZİN GELECEĞİ PARLAK BU MİLLET 21. ASRA MÜHRÜNÜ VURACAKTIR”

          Programın son konuşmacısı Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu oldu. Bakan Eroğlu; mübarek Kurban Bayramının tüm kesimlerin mutluluğuna birlik ve kardeşliğin pekişmesine vesile olmasını temenni etti. Türkiye’nin huzur adası olmakla birlikte etrafımızın ateş çemberi olduğuna dikkat çeken Eroğlu; “Bunda özellikle İslam coğrafyasından bizleri atmak isteyen bazı devletlerin oyunları var. Onların bir hesapları varsa, Allah’ın da bir hesabı var. Allah milletimizin her daim muzaffer edecektir. Ben buna yürekten inanıyorum.. Etrafımızdaki sıkıntıları aşmanın yolu öncelikle birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştirmekten geçiyor. İkincisi ise bu coğrafyada daha güçlü bir Türkiye Cumhuriyetini güçlendirerek geleceğe hazırlamaktır. Ülkemizde güçlü olmak için bizler bütün kurumlarla birlikte gayret ediyoruz. Türkiye dünyada büyümede ilk üçe giriyor. İhracımız artıyor, yatırımlar doludizgin devam ediyor. Sadece ben Orman ve Su İşleri Bakanlığı olarak şu ana kadar içerisinde 154 ilçe, 64 ilde en az bir defa program yaptım. Buralarda 729 temel atma 402 açılış, 1132 tesisi bu sene aziz Milletimize kazandırmışız. Bakanlar çalışıyor. Merak edilmesin ancak daha çok çalışmamız gerekir. Milletimizin her bir ferdinin üzerindeki mesuliyet, Kanuni Sultan Süleyman zamanındaki fertlerin mesuliyetinden çok daha fazla olduğunu düşünüyorum. Ülkemizin önünü kesmek için büyük oyunlar, planlar oynanıyor. Bütün bu alçak girişimlere rağmen milletimiz ayakta olacaktır. Kimse endişe etmesin ülkemizin geleceği parlak bu millet 21. asra mührünü vuracaktır” diye konuştu.

“AFYONKARAHİSAR’A HİZMET ETMEK BİR İBADETTİR”

          Afyonkarahisar’a yapılan yatırımlardan da bahseden Bakan Eroğlu; “Afyon Afyon olalı bizim dönemimiz kadar yatırım görmedi. Afyonkarahisar, hastaneleri, yolları, barajları göletler, sulama tesisleri, köprüler vb. daha birçok yatırımdan nasibini almıştır, almaya da devam edecektir.    Sadece Afyon’a 1200’den fazla köprü inşa ettik. 52 baraj ve gölet inşa ettik. Bir elin parmakları kadar gölet yoktu. Yollar desen Afyon kaymağı gibi… Hızlı tren geliyor. Sağlık, spor ve termal Turizmde Afyonkarahisar bizim dönemimizde çağ atladı ve merkez haline geldi. Yeterli görmüyoruz. Daha yapılacak daha çok iş var. Afyonkarahisar’ın ekmeğini yedik, suyunu içtik bizim üzerimizde hakkı var. Afyonkarahisar’a hizmet etmek bir ibadettir. Ben bu anlayıştayım. Hizmet ediyoruz, etmeye de devam edeceğiz. Sadece Afyonumuza değil, sadece ülkemize değil, gönül coğrafyamıza hizmet etmek bizim için bir şereftir, mutluluktur. Bu vesileyle Mübarek Kurban bayramınızı tebrik ediyor, hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum ” diye konuştu.

Kaynak: (AB) - Afyon Belediyesi Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: TAŞ, MEDRESEDE, BAYLAMLAŞMA, YAPILDI, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Diğer Haberler
10. CUMHURBAŞKANI AHMET NECDET SEZER, HANCIOĞLU'NUN CENAZE TÖRENİNE KATILDI
Taverna Sanatçısı, Yıldırım Caner eşini kaybetti !!!
Simit arabaları sahiplerine teslim edildi
DİNAR: KORE GAZİSİ 88 YAŞINDA VEFAT ETTİ
Emirdağlı Şehidimiz Son Yolculuğuna Uğurlandı
4-10 ŞUBAT 2018 VEFAT VE CENAZE İLANLARI
ŞEHİT ÖMER BİLAL AKPINAR, BUGÜN KARABÜK'TE ASKERİ TÖRENLE TOPRAĞA VERİLECEK
Afyon’da tam puan alan şampiyon köpek
BAŞKAN ÇOBAN VE EŞİ EV ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR
Sandıklı'dan Afrin’e gönderilen bükmeler gündemde
AFYON’DAN MEHMETÇİĞE 62 BİN MERCİMEKLİ BÜKME
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şehit Astsubay Musa Özalkan’ın Cenaze Törenine Katıldı
GAZETECİ MUSTAFA DAĞHAN'IN ACI GÜNÜ !!!
2018 yılında Sgk ne kadar cenaze yardımı yapacak?
Dünyada 2017 yılına damga vuran olaylar …
AFYON KANLICA TOKİ KONUTLARI ASFALTLANIYOR !!!
Afyon Cenaze İlanları ( 03 Aralık - 28 Aralık 2017 )
İstanbul dünyanın trafik yoğunluğu en fazla olan 6. şehri …
AFYON'DA GAZETECİLER EV SAHİBİ OLDULAR !!!
AFYON'DA HAVA SICAKLIĞI HIZLI DÜŞECEK
Dünyanın en yaşanabilir şehirleri açıklandı …
Türk Silahlı Kuvvetlerindeki yemek duası değişti
Aile ve Dini Rehberlik Büroları
Ocak-Kasım dönemi uçuş istatistikleri açıklandı
BELEDİYE BAŞKANINIMIZ'DAN ENGELLİ ÖĞRENCİLERE ÖZEL İLGİ
Afyon Cenaze İlanları !! Başsağlığı diliyoruz..
BAŞKAN ÇOBAN, DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI YAYINLADI
ADNAN ŞENEL MEVLİT KANDİLİ MESAJI YAYINLADI
Afyon'da Çöp kutuları yenileniyor
Milletvekili Özkal’dan Hisar Gazetesine ziyaret
Telefon Takip Programı Nasıl Seçilir
İş Başı Eğitim Kurusu tamamlandı
2.Lig Kırmızı Grup
İddaa Canlı Skor
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Özlü Sözler
Cahil olanların merhameti ve lütfu azdır…


Mevlana
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Arşiv
Alexa
Haber Yazılımı