Haber Detayı
05 Kasım 2017 - Pazar 20:53
 
STK PLATFORMUNDAN BAŞKAN ÇOBAN'A DESTEK ZİYARETİ
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'a medyada yer alan 'istifası istendiğine yönelik asılsız iddiaların' ardından bir destekte Afyonkarahisar Sivil Toplum Kuruluşları Platformundan geldi.
BELEDİYELER Haberi


Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'a medyada yer alan 'istifası istendiğine yönelik asılsız iddiaların' ardından bir destekte Afyonkarahisar Sivil Toplum Kuruluşları Platformundan geldi. Platformda yer alan 30 STK başkanı ve temsilcisi Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'ı ziyaret ederek, "Başkanımızı seviyoruz ve yanındayız" mesajı verdi.

                Ziyarette, tüm STK başkanları adına açıklama yapan İHH Afyonkarahisar İl Temsilcisi Ahmet Ertürk, "Belediye Başkanımız hakkında gerek ulusal medyada gerekse bazı yerel ve sosyal medyada kendilerini yıpratmaya yönelik yapılan asılsız haberlerle ilgili olarak sessiz kalmamak adına burada toplandık" diyerek Afyonkarahisar STK Platformunun ortak kararıyla hazırlanan şu bildiriyi okudu:

                "Belediye Başkanımızın ilimize dair iki dönemdir çalışmalarını yakından takip ediyoruz. Kendisinin şehrin altyapı, üstyapı ve fiziki açıdan çehresini değiştiren dev projelere ve çalışmaları olduğu gibi toplumsal olaylardaki çalışmaları ve dahi sivil toplum kuruluşlarına verdiği desteği her daim takdir ediyoruz. Son günlerde, tamamıyla yalan ve iftira haberlerle başkanımızı yıpratmaya yönelik çalışmalar karşısında biz STK Platformu olarak başkanımızın yanında olduğumuzu ve bu iddiaların siyasi kararın ötesinde, tamamıyla iftira ve asılsız olduğunu kendisinin başarısını gölgelemeye dair mesnetsiz iddialar olduğunu buradan tüm kamuoyuna duyuruyoruz. Bizler gerek ülkemizi ve gerekse ilimizi ilgilendiren konularda, her daim sivil toplum refleksini gösteren Afyonkarahisar STK Platformu olarak, başkanımıza yapılan iftirayı kesinlikle kabul etmiyor, yaptığı hizmetleri takdir ediyor ve kendisinin yanında olduğumuzu bir kez daha ifade ediyoruz. Kamuoyuna saygılarımızla."

                DESTEK ZİYARETİ BAŞKAN ÇOBAN'I DUYGULANDIRDI

                Afyonkarahisar Sivil Toplum Kuruluşları Platformunun destek ziyareti karşısında duygulandığı gözlenen Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ise 'İnsanların, hem sevinçli günlerinde hem acılı günlerinde en çok dostlarını yanında görmek istediğini' belirterek, tüm STK başkanlarına teşekkür etti.

                Belediye başkanlığında geride kalan 8,5 yılda ve daha öncesindeki siyasi ve sosyal hayatında sivil toplum kuruluşlarıyla hep birlikte olduğunu belirten Başkan Çoban, "Ben her zaman STK'ların önemini kavramış, onlara değer vermiş, işbirliği yapmaya, destek vermeye çalışmış bir anlayış içinde oldum. 28 Şubat sürecinde özellikle STK'ların ne kadar önemli olduğunu ve bir ülkenin kaderini nasıl etkileyebileceğini görmüş bir kardeşinizim. O gün beşli çete diye adlandırılıyordu. O beşli çetenin çok büyük unsurlarının bugün Türkiye'nin birliğinden, beraberliğinden ve gittiği yoldan memnun olan STK'lara dönüştüğünü de gördük. Ama bu ilelebet böyle devam edecek değildir. Mutlaka arada parazitler yanlışlar olabilir. Dolayısıyla STK'larımızın bu birlik ve berberliği devam ettirmesi gerekiyor. Allah bize inşallah, sadece böyle konularda değil her zaman; ülkemizin milli ve manevi yapısı, sahip olduğumuz değerlerin korunması, içerisinde bulunduğumuz siyasi ya da mezhebi görüşleri bir kenara bırakarak, ülkemizin selameti ve ilerlemesi için bir araya gelmeyi nasip etsin" dedi.

                "DÜNYA MAZLUMLARI BİZDEN YARDIM BEKLİYOR"

                Türkiye'nin bu ilerleyişinin ve beraberliğinin, dünyadaki mazlumlar için umut olduğunu vurgulayan Başkan Çoban, "Görevimiz sadece ilimizde değil, ülkemizin çeşitli illerinde hatta bu da yetmiyor, çünkü dünyada bizden umut bekleyen birçok kardeşimiz var. Önceliğimiz tabi ki Müslüman kardeşlerimiz ama diğer dinlerden hatta dinsizlerden bile ihtiyacı olanlar var. Ben şahsım adına onlardan bile mesul olduğumuzu düşünüyorum. Daha birkaç gün önce Arnavutluk Konispol'e sıfır çöp arabası gönderdik. Daha öncesinde birçok ülkemize bu şekilde yardımlar yaptık. Artık görev alanımız sadece ilimizle ülkemizle sınırlı değil, tüm dünya bizden hizmet bekliyor. Bakın son 2 aydır 8,5 yılda yaptığımız hizmetlerin özeti ama en önemlisi son 3,5 yılda yaptığımız hizmetleri bir sunumla anlatmaya çalışıyorum. Önce parti teşkilatımıza, sonra basın mensuplarımıza bu sunumu yaptık. İnşallah yakın zamanda da STK'larımızı ve meslek odalarımıza da sunacağız. Sunumun sonunda Profesör Tufan Gündüz'ün 'Türk beklenilendir, tarih bizi çağırıyor' diye bir TRT'de bir programda yayınlanan konuşması var. Niye onla sunumu bitiriyorum. Çünkü bizim sorumluğumuz mesuliyetimiz çok ağır. Sancağımızın gölgelendiği her yer bizden yardım bekliyor ve biz elbette bu yardımı yapacağız" diye konuştu.

                "İDDİALAR TAMAMEN YALAN VE İFTİRA"

                Bunları yaparken bir takım dedikodu ve iftiraların ortaya çıkabildiğini kaydeden Başkan Çoban, "Kadere inan kederden emin olur" dedi ve şöyle devam etti: "Hiç kimse ilelebet bir görevde kalacak diye bir kayıt ve şartta yok. Ama en azından görevde kalacağımız müddetçe sorumluğumuzu yerine getirmek istiyoruz. Bunu yaparken de bizim moralimiz iyi olacak ki daha çok koşturacağız, daha çok ilgi alaka göstereceğiz. Bu tür şeyler elbette bizi rahatsız ediyor ama Allah razı olsun sizin gibi dostlarımızın kardeşlerimizin verdiği destek bizi daha çok çalışmaya gayret göstermeye sevk ediyor. Bunlar tamamen yalan ve iftira. Bir televizyon kanalı bir gece haber yaptı ertesi gün kendi haberini düzeltti ama  olumsuz haberler hemen yayılırken, olumlu haberler maalesef bu denli yayılmıyor. Haber ne kadar yalanlasa da televizyon kendi haberini ne kadar düzeltse de maalesef bu tür sıkıntılar olabiliyor. Belki bu da bizim dünyada yaptığımız hataların bir kefaretidir. İnşallah öyle olsun Allah hem sizlere hem bizlere hata yaptırmasın, hep sırat-ı müstakim üzerine yaşamayı ve hizmet yapmayı nasip etsin"

                Afyonkarahisar Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Dönem Sözcüsü İHH Afyonkarahisar İl Temsilcisi Ahmet Ertürk öncülüğünde gerçekleşen ziyarete, AFİSAD Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Şehitoğlu, Adaleti Savunanlar Derneği İl Temsilcisi Arif Ören, KARDER Karahisar Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Osman Ziya Bilim, Hayrat Vakfı İl Temsilcisi Mesut Hizarcı, Ensar Vakfı Şube Başkanı İbrahim Durgut, Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Şube Başkanı Mehmet Sarlık, Afyon Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Ramazan Kıymık, Alevi Kültür Dernekleri Şube Başkanı Mustafa Güllü, Roman Temsilcisi Serdar Kol Demir, Altınokta Körler Derneği Şube Başkanı Hakan Erdoğan, MÜSİAD Afyon Temsilciliği adına Şükrü Yücel, Anadolu Gençlik Derneği Teşkilat Başkanı Mevlüt Üyümez, Afyonkarahisar Yenilikçi Proje Gönüllüleri Derneği (AFYED) Başkanı Mustafa Toran, Engelliler Meclisi Başkanı Mesut Yurt, Semerkand Vakfı Başkan Yardımcısı Fatih Elibol, Engelliler Gençlik Spor Kulübü Çetin Sarıgül, İlim Yayma Cemiyeti Şube Başkanı Ali Zengin, Eğitim Birsen Şube Başkanı Abdullah Çelik, TÜGVA İl Temsilcisi Cem Kasapoğlu, Bem Bir Sen Şube Başkanı Murat Gürsan, Afyon İnternet Medyası Radyo ve Televizyoncular Derneği Başkanı Ömer Elçi, Sıla Derneği İl Temsilcisi İsmail Aydın, Altınoluk Derneği Eğitim Kurumları Derneği Başkanı Şakir Celayir, TOSYÖV İl Temsilcisi İhsan Beşer, Afyonkarahisar Beşiktaşlılar Derneği Başkan Yardımcısı Serhat Düzağaç, Bem Bir Sen Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman Kaya, İlim Yayma Cemiyeti Başkan Yardımcısı Ahmet Balı, İHH İl Yöneticisi Hayrani Genç ve Altınokta Körler Derneği Başkan Yardımcısı Ahmet Atacan katıldı.

Kaynak: (AB) - Afyon Belediyesi Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: STK, PLATFORMUNDAN, BAŞKAN, ÇOBAN'A, DESTEK, ZİYARETİ,
Haber Videosu
Yorumlar
Diğer Haberler
MOTOKROSTA SEZON FİNALİ AFYONKARAHİSAR´DA
Dinar Belediye Bandosu The Bodrum Cup’ta Sahne Aldı
YAŞAYAN KUŞLAR SERGİSİ AÇILDI
AKIL TOPLANTISINA ATSO'DA KATILDI !!
Dinar asfaltlanıyor !!
AFYON SORACAK BAŞKAN ÇOBAN CEVAPLAYACAK
BURHANETTİN ÇOBAN A HABER’İN CANLI YAYIN KONUĞU OLACAK
Dinar’da Ölçü ve Tartı Aletleri Denetlendi
Başkan Acar PTT’nin 178. Yılında Personelle Yemekte Buluştu
TİCARET BAKANI PEKCAN’DAN YILIN AHİSİNE ONUR PLAKETİ
Muhtarlar, Dinar belediyesini ziyaret etti
BURHANETTİN ÇOBAN’DAN MUHTARLAR GÜNÜ KUTLAMA MESAJI
JANDARMA KOMUTANI HAMZA ÇÖMEZ’DEN BAŞKAN ÇOBAN’A ZİYARET
Başkan Acar’a Lise Arkadaşlarından Ziyaret
23. Dönem POMEM Adayları İçin Ücretsiz Eğitim Parkuru
Muharrem Ayı ve Deprem Şehitleri İçin Aşure Dağıtıldı
Yükümlülere Afetle Başa Çıkma Semineri Verildi
AFYON'DA İTFAİYE HAFTASI DOLU DOLU GEÇTİ
Dinar'da Vatandaşlar 5 Tona Kadar Su Yükleyebilecekler
Buhurcular Huzur Evinde Aşure ve Keşkek
İzmir Afyonkarahisar Dinar ve Çölovası Köyleri Derneği yüz güldürdü
KORUMA KURULU SOKAK SAĞLIKLAŞTIRMA ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ
BURHANETTİN ÇOBAN´A TEŞEKKÜR PLAKETİ
ASKERALMA BÖLGE BAŞKANI ÇOBAN'I ZİYARET ETTİ !!
Dinar Sanayisi Asfalta Kavuşuyor
BAŞKAN ÇOBAN VE EŞİ GÖNÜLLERİ FETHEDİYOR
Şuhut'ta İçme suyu çalışmaları sürüyor
Başkan Acar 55 Uzman Çavuşu Eğitim Yerlerine Uğurladı
ŞİFALI AŞURE'NİN DUASI YAPILDI
Başkan Saffet Acar’ın 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı
AFYON MASTERLERİ'NDEN TEŞEKKÜR ZİYARETİ
SÜLÜMENLİ'DE PARKLAR TEMİZLENİYOR!!!
Ulusal Gazeteler
İddaa Canlı Skor
Bizim Gazete
Alıntı Yazarlar
Anketler
Afyonkarahisar'da yaşamaktan mutlu musunuz?
Özlü Sözler
İman iki eşit parçadır. Yarısı sabır,yarısı şükürdür.


Hz. Muhammed
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Arşiv
Modül 1

sanalbasin.com üyesidir

Haber Yazılımı