Haber Detayı
03 Şubat 2016 - Çarşamba 16:26
 
Sokak hayvanları için doğal yaşam alanı oluşturulacak
Geçen dönem Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun destekleriyle Türkiye’ye örnek bir Geçici Hayvan Barınağı kazandıran Afyonkarahisar Belediyesi, bu dönem de yine bir ilke imza atarak hayvanlar için doğal yaşam alanı oluşturmayı hedefliyor.
DİĞER Haberi


Geçen dönem Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun destekleriyle Türkiye’ye örnek bir Geçici Hayvan Barınağı kazandıran Afyonkarahisar Belediyesi, bu dönem de yine bir ilke imza atarak hayvanlar için doğal yaşam alanı oluşturmayı hedefliyor.

 

 

Yaklaşık 60 bin metrekare alan üzerine kurulması planlanan doğal yaşam alanı sayesinde sahipsiz, güçten düşmüş, yaşlı ve kendi başına yaşamını sürdüremeyen hayvanlar için rahatça hareket edebilecekleri özgür bir ortam oluşacak…

 

GEÇİÇİ HAYVAN BARINAĞINDAN SONRA  SIRA DOĞAL YAŞAM ALANINDA….

 

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, 2009 seçimleri öncesi vaad ettiği ülkemizin en modern Geçici Hayvan Bakımevlerinden olan Afyonkarahisar Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevinde incelemelerde bulundu.

 

Afyonkarahisar Hayvanları Koruma Derneği (AFHAYDER) üyeleri ile birlikte Geçici Hayvan Bakımevinde temaslarda bulunan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’a Dernek Başkanı Yrd. Doç. Dr. Berfu İlter’in yanı sıra Kadın Girişimciler Arzu Dalay Duman ve İş Kadını Türkan Karakol eşlik etti.

 

BAŞKANIMIZ BÜYÜK DESTEK OLUYOR

 

Hayvan hakları konusunda Türkiye’de öncü belediye Başkanlarından biri olan Başkan Burhanettin Çoban’a bir takım taleplerde bulunan AFHAYDER Dernek Başkanı Yrd. Doç. Dr. Berfu İlter, geçici bakımevi ve sokak hayvanlarına gösterdiği ilgi ve destekten dolayı şükranlarını sundu.

 

Berfu İlter ayrıca geçici bakımevi çalışanlarının  hayvanlara olan ilgi ve alakasına da teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi. 

 

 

Bakımevinde bulunan köpek ve kedileri ziyaret eden heyet önümüzdeki süreç içerisinde sokak hayvanları için planlanan doğal yaşam alanı projesi üzerinde de görüş alışverişinde bulundu.

 

SOKAK HAYVANLARI ÖZGÜRCE HAREKET EDEBİLECEK

 

Mevcut geçici bakımevinin hemen yanında bulunan ve yaklaşık 60 bin metrekare alan içerisinde doğal yaşam alanı oluşturmayı planladıklarını kaydeden Başkan Çoban, bu sayede sahipsiz, güçten düşmüş, yaşlı ve kendi başına yaşamını sürdüremeyen hayvanlar için rahatça hareket edebilecekleri özgür bir ortam oluşturacaklarını ifade etti.

 

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ın Geçici Hayvan Bakımevine gerçekleştirdiği ziyarette Başkan Yardımcısı Sabri Demirkapu, Destek Hizmetleri Müdürü Süleyman Kaya, Veteriner İşleri Müdürü İsmail Atlı, Park ve Bahçeler Müdürü Kasım Baydar’da hazır bulundu.

 

Afyonkarahisar Hayvanları Koruma Derneği (AFHAYDER) Başkanı Yrd. Doç. Dr. Berfu İlter ve beraberindeki heyet Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’dan  hazırlanan afişlerin şehir reklam panolarında yer verilmesi, çocuk ve gençlerimizin doğaya ve doğada var olan canlılara karşı merhamet ve koruma duygularını geliştirme adına düzenlenen minik kuş projesine kitapçık konusunda sponsor desteği, şehrin belirli yerlerinde (park vb) gibi su ve beslenme odakları desteği,  şehrin belirli yerlerine kedi ve köpek kulübeleri konulması, Veteriner Fakültesi öğrencilerinin kısmi zamanlı olarak çalıştırılması ve bu sayede öğrenciler için bir staj, hemde barınaktaki hayvanların bakımının gerçekleştirilmesi, yaralı hayvanların taşınabilmesi için ambulans gerekliliği gibi taleplerde bulundular. 

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: Sokak, hayvanları, için, doğal, yaşam, alanı, oluşturulacak,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Diğer Haberler
Cemil Paslı Hisar Gazetesini ziyaret etti
AFDOS Erkmen sırtlarında
Anadolu Yaban Koyunu’nu Koruyoruz
15 TEMMUZ RUHU YENİDEN MEYDANLARA İNİYOR
Afyonkarahisar’da, Kadir Gecesi huşu içerisinde geçti
Emirdağlılardan Fransa'da Erdoğan Oyu
SURVİVOR'DA ŞAHİKA ELENDİ !!!
İş davalarında 'e-mail' devrimi!
Türkiye’nin motifleri bu sergide
Afyon Stajyer Avukatları Bowling Turnuvasında yarıştı
Afet Bilinçlendirme Faaliyetleri
Whatsapp kullanıcılarını isyan ettiren özellik
GÖRME ENGELLİLER TÜRKİYE SATRANÇ ŞAMPİYONASI YAPILDI
“Avukatlığa yeni başlayanlar kendini geliştirmeli”
Afyon Son Dakika Haberleri Afyon Kent Haber'de !!!
Pokemon GO oynayanlar gittiğiniz yere dikkat edin!
Afyonkarahisar'lı Kemal Cirit, Sinop Valiliğine atandı
Gazetematik size yeter
BAŞKAN ÇOBAN´DAN BAYRAM MESAJI
Kadir Gecesi duası. Kadir Gecesi'nin önemi nedir? Kadir gecesini nasıl ihya etmeli?
VALİ AZİZ YILDIRIM’IN KADİR GECESİ KUTLAMA MESAJI
Vali Aziz Yıldırım Hayırlı Olsun Ziyaretlerini Kabul Etti.
“Sosyal yapının en küçük bölümü ailedir”
BAŞKAN ÇOBAN GAZİ ALADAŞ´I EVİNDE ZİYARET ETTİ
Gün Fm Basın Odası sezonu kapattı
Gün FM’den 19 Mayıs’a özel yayın
Gün FM’den 19 Mayıs’a özel yayın
Engellilerin Yemin ve Terhis Töreni Yapıldı
AFYON TAÇLIDERE KERMESİ AÇILDI !!!
BEKLENEN BÜYÜK KERMES CUMA GÜNÜ AÇILIYOR
METEOROLOJİ 5. BÖLGE MÜDÜRÜ AKÇAKAYA´DAN ZİYARET
AFYON'DA YILIN ANNESİ AYŞE EMEK SEÇİLDİ
2.Lig Kırmızı Grup
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Özlü Sözler
Sakın kendisine verdiğin kıymeti sana vermeyenle arkadaş olma.


Hz. Muhammed
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv
Alexa
Haber Yazılımı