Haber Detayı
22 Ocak 2016 - Cuma 00:36
 
Soba zehirlenmelerine karşı uyarı yapıldı
Afyonkarahisar İtfaiye Müdürü Murat Gürsan, soba ile ısınan konut ve işyerlerinde kış aylarında oluşabilecek karbonmonoksit zehirlenmelerine karşı vatandaşları uyardı.
YAŞAM Haberi


Yanlış kullanım ve ihmalin üzücü sonuçlara yol açabildiğini  ifade eden Gürsan, sobaların özellikle alçak basınçlı ve lodoslu havalarda tedbirli olarak yakılması gerektiğini bildirdi.

 

DOĞRU VE BİLİNÇLİ SOBA KULLANIN!

 

Baca yangınları ve soba zehirlenmelerine karşı alınması gereken tedbirlerin, olası can ve mal kayıplarının önüne geçmek adına hayati önem taşıdığını kaydeden İtfaiye Müdürü Murat Gürsan, "Vatandaşlarımızın alacağı en önemli tedbirlerin başında baca temizliği geliyor.

 

Kış öncesi yılda en az iki defa bacalarını temizletmeleri gerekiyor. Temizlenmeyen bacalar, baca yangınlarına, zehirlenmelere, eksik yanmaya, baca daralmasına ve sık sık baca tepmesine neden oluyor" dedi.

 

Baca temizliliğinin yanı sıra doğru ve bilinçli soba kullanımının da önemli olduğunu vurgulayan Murat Gürsan, "Alçak basınçlı havalarda sobaların bilinçsiz olarak yakılması karbonmonoksit zehirlenmelerine yol açmaktadır.

 

Vatandaşlarımızdan özellikle alçak basınçlı ve lodoslu havalarda sobalarını tedbirli olarak yakmalarını önemli rica ediyoruz" diye konuştu. 

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: Soba, zehirlenmelerine, karşı, uyarı, yapıldı,
Haber Videosu
Yorumlar
İddaa Canlı Skor
Bizim Gazete
Anketler
Afyon'a Raylı sitem yapılmalı mı ?
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Haber Yazılımı