Haber Detayı
09 Ekim 2016 - Pazar 19:37
 
SİYASET AKADEMİSİNİN İLK DERSİNİ BAKAN ÇELİK VERDİ
AK Parti Genel Merkezi Araştırma, Geliştirme (AR-GE) Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen 17. dönem “Siyaset Akademisi” Afyonkarahisar’da Korel Termal otelde başladı. Siyaset Akademisi açılış törenine Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik katıldı.
SİYASET Haberi


10 Hafta boyunca hafta sonları gerçekleştirilecek olan Siyaset akademisinin açılış törenine Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik katılarak, ‘Dünya ve Türkiye Gündemine Farklı Yaklaşımlar’ konusunda akademinin ilk dersini verdi. Gerçekleştirilen programa Bakan Çelik’in yanı sıra AK Parti Milletvekili Av. Ali Özkaya, AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, İl Yönetim Kurulu üyeleri, ilçe başkanları, belediye başkanları, belediye ve il genel meclis üyeleri ile çok sayıda kişi katıldı. Siyaset akademisinin açılış konuşmasını yapan İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, yeni dönemde açılışını yapılan Siyaset Akademisinin hayırlara vesile olmasını diledi.

 

BAKANIMIZ BİZLERİ ONURLANDIRDI

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’in Siyaset Akademisi açılış programını onurlandırdığını belirten İl Başkanı Yurdunuseven konuşmasına şöyle devam etti; “Bundan yıllar önce yanlış hatırlamıyorsam 9 yıl önce Siyaset Akademisinin katılımcısı, o zaman Belediye Meclis Üyesi olarak burada Sayın Bakanımız katılımı ile dersimizi işlemiştik. İlk dersi Sayın Bakanımızın açılışı ile yapılacak olmasından çok büyük onur ve gurur duyuyorum. Kendisine aramıza katılıp bizleri onurlandırdığı için çok teşekkür ederim. Siyaset Akademisi AK Partinin siyasetimize kattığı bir akademidir. Her zaman söylediğimiz üzere AK Partinin ilkelerinde bir tanesi de istişaredir. İstişareye çok önem veriyoruz. İkinci önem verdiğimiz ilkelerden bir tanesi de eğitimdir. Eğitim bizim için çok önemli. Bu nedenle Siyaset Akademisini önemsiyoruz. Bunun yanı sıra İl Danışma Meclislerimiz, Genişletilmiş İl Başkanlığı Toplantılarımız vd. düzenli yaptığımız toplantılarımızın hepsi aslında bana göre birer eğitim toplantısı. Çünkü onlarda her zaman her hafta karşılıklı görüş alışverişi ile bir eğitim sağlamış oluyoruz. Bu nedenle Siyaset Akademisinin siyasetimize kazandırılmış olması da onur verici gurur verici. Tekraren Siyaset Akademisinin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Katılımcıların siyasete katkı vermesi noktasında da hayırlara vesile olur inşallah.”

 

SİYASET AKADEMİLERİNE PARTİ OLARAK ÖNEM VERİYORUZ

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’e Siyaset Akademisi açılışına verdiği destek nedeniyle teşekkür eden AK Parti Milletvekili Ali Özkaya, siyasetin toplumu, milleti yönetme ve sorunları çözme sanatı olarak tanımladı. Özkaya, “Siyasetin icrası sürecinden hem siyasetin içindekiler hem de muhtemel siyasetçilerin daha iyi şekilde eğitim alması ve ileriki süreçlere hazırlanması açısından Siyaset Akademisinin çok önemli katkıları var. Bunda da hem siyasette ki büyüklerimizin hem de devlet yöneticisi büyüklerimizin, devlet adamlarının, dostlarımızın, entelektüellerin konuları ile ilgili, uzmanlık sahaları ve tecrübelerini paylaşması bizler için çok önemli. Bugünlerle ilgili iki hususu kısaca arz etmek istiyorum. Sık sık ‘Efendim FETÖ operasyonları AK Parti de niye olmuyor?’ gibi Değerli dostlar çok büyük bir fitne. Türkiye’nin gücü AK Parti’nin gücü ile doğru orantılı” dedi.

 

DEDİKODULARLA BİRLİĞİMİZE VE DİRLİĞİMİZE ZARAR VERMEK İSTİYORLAR

“AK Parti ne kadar güçlü ise Türkiye o kadar güçlüdür” diyen Milletvekili Av. Özkaya, açıklamasını şöyle devam etti; “Bizi kendi içimizde birbirimize düşürmeye çalışanların klasik bir yöntemi. 17-25 Aralık tarihlerinden itibaren AK Parti kadrolarında inanılmaz derece de hassas durumda. Bu konuda ciddi bir temizlik yaptı. O sebeple en az FETÖ mensubu varsa AK Parti’dedir. O çerçevede de üç tane Belediye Başkanımızı AK Partiden ihraç ettik. Bir tanesinin dosyasını da incelemekteyiz. Önümüzde ki toplantıda karar vereceğiz. Ama bunun dışında ‘Efendim şu kadar Bakan bylockcu, şu kadar milletvekili, Belediye Başkanı bylokcu’ Şu şudur denilmesinin özü bizim gücümüze zarar vermek, gücümüzü azaltmak içindir. Bütün kardeşlerimizin, arkadaşlarımızın, partililerimizin bu konuda yüksek hassasiyet göstermesini özellikle istirham ediyorum. FETÖ ile mücadele en ciddi şekilde devam ediyor. Bugün devlet-millet bekası için Türk-İslam tarihinde devletin karşılaştığı en büyük komplike ihanet meselesidir. Her taraftan bunu çözeceğiz. Suça karışanı adaletli bir şekilde cezalandıracağız. Suçla ilgili olmayanları da ayıracağız. İnşallah bunu dikkatle, itina ile yapıp, partimiz, hükümetimiz bundan sonra yapmaya devam edeceğiz.”

 

BİRLİKTELİĞİ AK PARTİ GERÇEKLEŞTİRİYOR

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Siyaset Akademisinin ilk dersini verdi. Siyaset Akademisi çerçevesinde konuya yaklaşıp, hatip olmak yerine bu düşünce ile konunun içerisinde yer aldığını belirten Bakan Çelik, ilk derste ki konuşmasından karşılıklı istifade edilmesinin gerektiğini kaydetti. Çelik; “Nutukta atabiliriz. Ama nutku başka yerde atalım. Nutku Afyon meydanlarında atalım. Ama bu akşam Siyaset Akademisinin ders süresince konuyu tahlil etmeye çalışalım. Siyaset Akademisi kimler tarafından oluşturuluyor? Bizzat siyasetin içerisinde olan arkadaşlar tarafından bu salonda katılımcılar bulunuyor. Amaç akademi katılımcılarının karşı tarafta ki kişinin tecrübesi ile buluşabilmesidir. Teorik bilgileri alıp, pratik yaşanmış uygulamalardan bir şey alınması için Siyaset Akademisi’nde bir araya geldik. Demek ki tecrübe paylaşımı, teori paylaşımı ve pratik paylaşımı şeklinde özetleyebileceğimiz bir birliktelik gerçekleştiriyoruz. Bu birlikteliği AK Parti gerçekleştiriyor. Diğer siyasi partilerde cılız bir ses var. Ama AK Parti dört mevsimi yaşayan bir parti. Onun için bu güzelliği gerçekleştiriyor. Siyasetçi olacaksanız AK Partiye gideceksiniz. Bu işe okulluk yapabilecek siyasi parti AK Parti’dir. Bu güzel organizasyona emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”

 

PARMAK HESABI YAPIYORLAR

Dünya ve Türkiye coğrafyasında yaşanan gelişmelere değinen Bakan Çelik, Türkiye çevresinin kan gölüne döndüğünü anımsattı. Suriye’de yaşanan iç savaş sonrasında ortaya çıkan mülteci felaketi üzerinden Avrupa ülkelerine ve batı medeniyetine yüklenen Bakan Çelik, “Bugün 3 milyon Esad'ın zulmünden gelenler var mı? Var. Onlara da bakıyor muyuz? Bakıyoruz. Ama sözüm ona çağdaş dünya 20 yıl önce Bosna’da işledikleri katliamlar ve şu anda milyonlarca göçmen karşısında batı çok garip şeyler söylüyor. Utanıyor insan. Parmak hesabı yapıyorlar. ‘60 kişiyi ben alırım diyor’ öbürü ‘120 kişiyi ben alayım’ diyor ‘10 bini geçemeyiz’ diyor ‘yok yok hiç birisini almayalım para verelim para verelim orada bakılsın’ diyor. İnsan ve insanlık çok şükür insanlığı bitmeyen milletler ve milletimiz var da bu dünya ayakta duruyor. Bu çirkeflikleri yapan vahşi medeniyetin temsilcileriyle ne yazık ki bu dünyayı paylaşıyoruz” şeklinde konuştu.

 

KİME BARIŞ DİYORSUNUZ NE BARIŞI?

Mülteciler konusunda batı dünyasının tutumunu eleştiren Bakan Çelik, insan hakları diyerek haykıranların mültecilerin ölümlerine sebep olduklarını ifade etti. Çelik, şöyle dedi; “İşte bu ahlaksızlar bize yıllarca insan hakları deyip haykırıp durdular hemen arkasından milyonlarca mültecilerin ölümüne sahip oldular mı? Oldular. Bebelerin denizde boğulmasına sebep oldular mı? Oldular. Nerde insan hakları sahtekarlar, kime ne anlatıyorsunuz siz ya? Kopenhag kriterleri, Kopenhag kriterleri ilgili yasalar meclise gelsin AB ile uyum yapalım çağdaş dünyaya entegre olalım. Evet, yaptık güzel yaptık insanımız için yaptık biz iyi de medeniyetin beşiği olarak kabul ediyorsunuz kendinizi de bu vahşeti nasıl seyrediyorsunuz? Bu nasıl bir insan hakları anlayışı? Bu sahtekarlıktır. İnsan hakları anlayışını görmek mümkün değil. Barış barış barış… Öyle değil mi? Hep barışı bizim önümüze koydular. Ama silahı ben mi üretiyorum arkadaş? PKK silahı kim veriyor? Bu DAEŞ denen örgüt silahı nerden buluyor? Çıkın anlatın bakalım modern silahları nasıl buluyor. Tankımızı bombaladı içinde şehit askerimiz var. Nereden geliyor bu modern silahlar? Bu DAEŞ dünya için en tehlikeli örgüt ise, ey Avrupa, Almanya, Fransa ey İngiltere ey gelişmiş örgütler sizin için en tehlikeli örgüt ise hangi fabrikalardan çıkıyor hangi ülkelerden çıkmış bunlar. Kime barış diyorsunuz ne barışı?”

 

HANİ DEMOKRASİYE İNANIYORDUNUZ

15 Temmuz darbe girişimine de batılı ülkelerin sessiz kaldığını hatırlatarak, batı ülkelerin her defasında demokrasi ve barış gibi kavramlarla ahkam kestiğini belirten Bakan Çelik, “İnsan hakları kavramı, barış kavramı bir taraftan diğer taraftan bize her defasında demokrasi diyorlar. Niye 15 Temmuz akşamı sus pus oldunuz. Hani demokrasiye inanıyordunuz. Demokrasi ne? Millet iradesi halk oradaydı. Gitmiş tankın önünde durmuş tankın önüne yatmış topun karşısında duruyor uçak geliyor vur diyor vuracaksan. 'senin mermin biter ama biz bitmeyiz' diye haykırıyordu. Sen demokrasi diyeceksin ahkam keseceksin ahkam keseceksin ama darbe yapılacak halkın iradesi dökülecek halkın iradesinin canına kast edilecek militarist anlayışla derdest edilecek ama sen darbeye karşı sessiz kalacaksın sonra da bana diyeceksin demokrasi. Hadi inanmıyorum ben artık. Sizin artık inandırıcılığınız hiç kalmadı. Ne insan hakları ne barış ne demokrasi ne de terör konusunda hiç inandırıcılığınız kalmadı” şeklinde konuştu.

 

BÖYLE SAPIK BİR YAPI İLE KARŞI KARŞIYA KALDIK

Konuşmasında 15 Temmuz darbe girişimini yapan Fettullahçı Terör Örgütü (FETÖ) yapısına da değinen Bakan Faruk Çelik, örgütün sinsice işleyen bir yapısının olduğunu dile getirdi. Örgütün sapık bir anlayış ile hareket ettiğini hatırlatan Bakan Çelik, “Bir başkası İslami değerleri istismar edecek, devlet yönetimine sızacak ve devleti içeriden kemirerek, devleti ele geçirmek gayreti içerisinde olan FETÖ diye bir terör örgütü çıktı karşımıza. Hiç kimsenin bu düzeyde tahmin edemediği bir acayip bir garip, şeytanın bile aklına gelmeyeceği şeytanlıklar yapan bir örgüt ki en tehlikelisi, bir örgüt ile karşı karşı karşıya kaldık. Niye en tehlikelisi? Çünkü sinsiliği ibadet sayan bir örgüt. Böyle sapık bir yapı ile karşı karşıya kaldık. Hedefe giden her yol mubah diyor. Bu iktidarı, devleti ele geçirmek için hangi yol olursa olsun, deneyin ‘yapın’ diyor fark etmez. Kural yok mu, yasak yok mu? Hiçbir şey yok. O hedefe giderken ne varsa mubah diyebilecek bir örgüt ile karşı karşıya kaldık. Vatanı ihaneti hizmet diye takdim ediyorlar. İnsanlardan tehdit ile para toplayacaksınız, adına da himmet diyorlar. Birine hizmet birine himmet diyorlar. Kanundan kaçıyorlar ama hicret ediyorlar. Şuna bak ya, ‘gel madem haklıysan gel hesap ver’ hicret ediyor vay be, hicret kavramını hangi ahlaksızlar kullanıyor” dedi.

 

BUNLAR AHLAKSIZ BİR ÖRGÜT

Ahlaksız bir terör örgütünün yozlaştırma amacı ile yola çıktığını söyleyen Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik, “Himmet kavramını nerelere Amerikan senatörlerine peşkeş çekeceksiniz, himmet adına para toplayacaksınız dünyadaki lobilere dağıtacaksınız, Türkiye’nin aleyhine yazı yazanlara dağıtacaksınız, bunun adına ne olacak? Himmet olacak. Sonrada gelip Genelkurmay’ı bombalayacaksınız, Milli İstihbarat Teşkilatı’nı (MİT) bombalayacaksınız, devletin ana kurumlarını meclisi bombalayacaksınız buna da vatana hizmet diyeceksiniz. Böyle ahlaksız bir örgüt ile tüm kavramlarımızı esas tehlikeli olan arkadaşlar, tüm kavramlarımızı yozlaştırma amacı ile yola çıkmış olan ve yalnızca Türkiye’yi değil beklide İslam alemine bir diz çöktürme provası olarak karşımıza çıkmış olan bir hain örgüt ile milletimiz ne yazık ki karşı karşıya kaldı. Milletimize teşekkür ediyorum, şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz ki bu büyük beladan hem İslam alemini başta Türkiye’yi dik duruşları ile kurtardılar.” Yapılan konuşmaların ardından Bakan Çelik’e İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven tarafından mermerden yapılmış satranç takımı ile Bayat ilçemize özgü ‘Bayat Kilimi’ takdim etti. 

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: SİYASET, AKADEMİSİNİN, İLK, DERSİNİ, BAKAN, ÇELİK, VERDİ,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar
Yorumlar
Bizim Gazete
2.Lig Beyaz Grup
Afyon Nöbetçi Eczaneler
Afyonkarahisar Merkez Nöbetçi Eczaneleri
Alıntı Yazarlar
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Trabzonspor
44
0
3
5
13
21
2
Başakşehir FK
43
0
3
7
12
22
3
Galatasaray
42
0
4
6
12
22
4
Sivasspor
42
0
4
6
12
22
5
Alanyaspor
39
0
5
6
11
22
6
Fenerbahçe
38
0
6
5
11
22
7
Beşiktaş
36
0
8
3
11
22
8
Göztepe
33
0
6
6
9
21
9
Gaziantep FK
30
0
8
6
8
22
10
Çaykur Rizespor
24
0
11
3
7
21
11
Denizlispor
24
0
10
6
6
22
12
Gençlerbirliği
24
0
10
6
6
22
13
Yeni Malatyaspor
24
0
9
6
6
21
14
Antalyaspor
22
0
10
7
5
22
15
Konyaspor
20
0
10
8
4
22
16
MKE Ankaragücü
20
0
10
8
4
22
17
Kasımpaşa
16
0
14
4
4
22
18
Kayserispor
15
0
13
6
3
22
Arşiv
Haber Yazılımı