Haber Detayı
03 Mayıs 2018 - Perşembe 00:20
 
“Sinanpaşa bölgesi mecliste temsil edilmek isteniyor”
Sinanpaşa bölgesinin adayı olan işadamı ve AK Parti Milletvekili Aday Adayı Abdullah Sancak, Sinanpaşa bölgesi hariç 15O bin kişilik oy potansiyelinin arkasında olduğunu ve birikimlerini mecliste değerlendirmek istediğini söyledi.
SİYASET Haberi


Afyonkarahisar’ın tanınmış işadamlarından Tınaztepe Şirketler Grubu Genel Koordinatörü ve 27. dönem AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Aday Adayı Abdullah Sancak basın mensuplarıyla Atlıspor Kulübünde biraraya geldi. Taşoluk Belediye Başkanı Murat Öner, Ahmetpaşa Belediye Başkanı Osman Geyik ve Düzağaç Belediye Başkanı Muammer Işıklı’nın da hazır bulunduğu basın toplantısında Abdullah Sancak projelerini anlattı.

 

TÜM GAYRETİMLE ÇALIŞACAĞIM

 Kendisinin Sinanpaşa bölgesinin adayı olduğunu belirten Abdullah Sancak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında olmak, Afyonkarahisar’a ve ülkeye hizmet etmek için aday adayı olduğunu söyledi. Sancak, “Sinanpaşa bölgesinin adayıyım. Tınaztepe Şirketler Grubu Genel Koordinatörüyüm. Afyon'un sayılı sanayi işletmelerinden bir tanesinde çalışmaktayım. Bölgemizin de halkımızın sorunlarını bilen onlarla içiçe olan onların dertleriyle dertlenen bir iş adamıyım. İnşallah bu dönemde 27. Dönem milletvekilliği aday adaylığımı koymuş bulunmaktayız. Eğer büyüklerimiz teveccüh ederler bizi de seçerlerse Afyon'a hizmet için ülkemize hizmet için reisimizin yanında bütün gayretimle çalışacağımı belirtmek itiyorum. Hepimiz için ülkemiz için hayırlı olmasını istiyorum” dedi.

 

“BİRİKİMLERİMİ MECLİSTE DEĞERLENDİRMEK İSTİYORUM”

Ekonomi, hayvancılık ve tarım alanındaki birikimleriyle ülkeye hizmet etmek istediğini söyleyen AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Aday Adayı Abdullah Sancak, muhalefetin neden hala aday çıkartamadığını da esprili bir şekilde anlattı. Sancak, “Elimden geldiği kadar hükümetimize, devletimize ve milletimize faydalı olmak istiyorum. Büyük bir birikimim var.Ekonomiyi, hayvancılığı ve tarımı bilen ve bunlarla ilgili dünya piyasalarında ve Türkiye'yi takip eden, bunlarla ilgili yorum yapabilen çözüm bulabilen bir insanım. İnşallah bu alanda bu kimliğimle 27. dönem milletvekilleri içerisinde olmak ve ülkemize hizmet etmek istiyorum. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın adaylığı açıklandı, diğerleri açıklamaya çalışıyorlar, ufak tefek. Ben de niye açıklamadıklarını şöyle izah ediyorum:  Bunların da aslında adayları Recep Tayyip Erdoğan ama açıklayamıyorlar, söyleyemiyorlar. Çünkü daha iyi bir aday onlar içinde yok. İnşallah reisimizin önderliğinde 2023 hedeflerine koşar adım ilerleyeceğiz” diye konuştu.

 

“SİNANPAŞA HARİÇ 150 BİN KİŞİNİN DESTEĞİNİ ALIYORUM”

Oy potansiyeli anlamında Sinanpaşa bölgesi hariç 150 bin kişinin desteğini aldığını da belirten Sancak, Sinanpaşa bölgesinde yaşayan halkımız da mecliste temsil edilmek istiyor. Afyon'daki Sinanpaşalıları hatta bunun dışında bizim Sinanpaşa’dan göç etmiş, yurtdışı ve diğer illerde bulunanlarla 150 bin kişiyi görüyorum. Aşağı yukarı 150 bin kişilik potansiyel görüyorum. Afyon'un bütün beldelerinde ve köylerindemuhakkak bir izimiz var. Çünkü biz bu insanların tahıllarını, arpalarını ve buğdaylarını alıyoruz, sütlerini alıyoruz, işletmelerimiz de kullanıyoruz. Bir şekilde bu Afyon'a hizmet ediyoruz. Onlarlaiç içeyiz. Onların sorunlarını çok iyi biliyorum. Özelliklehayvancılık ve tarımla ilgili sorunları biliyorum. Halkımızın bu bölgede bize desteği sonsuz, başkanlarımın hepsi burada sağolsunlar. Geçen dönemde benim daha önceki aday adaylığımda da destek oldular. Bu defa daha bir iştahla, enerjiyle çalışıyorlar” dedi.

 

BİR YİĞİT 40 YILDA MEYDANA GELİR

 

Sancak şunları kaydetti: “Eğer büyüklerimiz teveccüh ederse Afyon ve ülkeme hizmet için bütün gayretimle çalışmak istiyorum. Hepimiz için ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum. Aday olmamda bazı sebepler var. Sanayici ve işadamı olarak yaşadığım bazı hadiseler var, görmüş olduğum bazı eksiklikler var. Bunları tamamlamak istiyorum. Büyük bir birikimim var. Ekonomiyi hayvancılığı tarımı bilen ve bunlarla ilgilenen dünya piyasalarını ve Türkiye’yi takip eden bunlarla ilgili çözüm üreten yorum yapabilen bir insanım. İnşallah bu alanda, bu kimliğimle 27. Dönem Milletvekilleri içersinde olmak ve ülkeme hizmet etmek istiyorum. Ben bu seçimde listeye girme noktasında kendimi biraz daha şanslı hissediyorum. Benim için önemli olan ülkeme hizmettir. Bu mecliste olur Afyonkarahisar’da olur. Biz hep buradayız, buradan bir yere gitme şansımız yok. Bütün yatırımlarımız Afyonkarahisar’da, bir çivi de çaktıysak buraya çaktık. Anadolu’da bir laf vardır; ‘bir yiğit 40 yılda meydana gelir.’ Ben böyle bir birikime sahip bir duruma geldiğimi düşünüyorum. Yani kısacası Allah izin verirse milletvekili olarak memleketime, vatanıma, milletime daha azimle, daha güçlü bir şekilde hizmet üretmek istiyorum.”

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: “Sinanpaşa, bölgesi, mecliste, temsil, edilmek, isteniyor”,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Diğer Haberler
AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, AK Parti 18. Yılı mesajı !!
MHP bayramlaşma proğramı yapıldı !!
Milletvekili Yurdunuseven Emirdağ’da İGM toplantısına katıldı
Milletvekili Yurdunuseven, POMEM meziyet törenine katıldı
Milletvekili Yurdunuseven, Afyon’da Temmuz ayı ihracat rakamları yüzde 10 artış gösterdi
EMİRDAĞ BELEDİYE BAŞKANI SERKAN KOYUNCU’YA ZİYARET
Kamu çalışanlarının maaşları erken ödenecek !!
Kalbimizde hizmet aşkı var
Yurdunuseven’den Emirdağ ziyareti !!
Ak Parti Milletvekili Ali Özkaya İscehisar’daki yatırımları inceledi
Afyonkarahisar Spor alanında başkent olduğunu kanıtladı
Köksal “Güney Köyü’ne verilen sözün takipçisiyim”
Orman İşçilerinin Sorunlarını Meclis Genel Kurulu’nda
Srebrenitsa katliamı: 312 bin kişi hayatını kaybetti, 27 bin kişi hala kayıp
Yurduruseven ; “15 Temmuz milletin destan yazdığı bir gündür”
AFYONKARAHİSAR MİLLETVEKİLİ MEHMET TAYTAK’TAN 1.YIL DEĞERLENDİRMESİ
Milletvekili Yurdunuseven İstanbul’da Afyonlular ile buluştu
Millletvekili Yurdunuseven konuşma yaptı !!
“BİZ AK PARTİ OLARAK MUHTARLARIMIZIN EMRİNDEYİZ”
İbrahim Yurdunuseven’den Ramazan bayramı mesajı
Yurdunuseven’den Kadir Gecesi mesajı
Milletvekili İbrahim Yurdunuseven’den Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’e Ziyaret
Mehmet TAYTAK KONUŞTU !! KİMSE DERSİM DİYEMEZ
“Türk demokrasisi 59 yıl önce bugün infaz edildi”
Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet TAYTAK: “DÖĞER İLÇE OLMALI”
Av. Hüseyin Sezen anneler günü mesajı
Ali Özkaya’dan Hukuka Saygı Vurgusu
Hukukun üstünlüğünü savunmaya devam edeceğiz
“Bu karar sandıktaki hırsızlığın tescillenmesidir”
“Cumhurbaşkanı Erdoğan İl Başkanları ile özel görüştü”
İSCEHİSAR’DA GÖNÜLLÜK HAREKETİ
Milletvekili Mehmet Taytak’tan Ata’ya hakarete tepki
Ulusal Gazeteler
İddaa Canlı Skor
Bizim Gazete
Anketler
Afyonkarahisar'da yaşamaktan mutlu musunuz?
Özlü Sözler
"Ne kadar bilirsen bil; söylediklerin karşındakinin anladığı kadardır."


MEVLANA (R.A)
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv
Sanal Basın Üyesiyiz

sanalbasin.com üyesidir

Haber Yazılımı