Haber Detayı
06 Haziran 2017 - Salı 22:29
 
Servis şoförlerinden usulsüz ihale iddiası
Afyonkarahisar’daki öğrenci servisi şoförleri, kentteki bir okulun usulsüz taşıma ihale yaptığını iddia ederek, Şoförler ve Otomobilceler Odası Afyonkarahisar Şubesi’nde bir basın toplantısı düzenlediler
SİVİL TOPLUM Haberi


Kentte hizmet veren çok sayıdaki servis şoförü, Şemsettin Karahisar Ortaokulu’nda, okul aile birliği tarafından usulsüz servis taşıma ihalesi yapıldığını öne sürerek, ayrıca ihaleye giren firmalarında bir birine bağlı 4 firma olduğunu iddia ettiler. Toplantıda konuşan Şoförler ve Otomobilceler Odası Afyonkarahisar Şube Başkanı Mevlüt Ülker, kentteki servisçilerin birlik ve beraberlik içerisinde çalışmaları gerektiği vurgusunda bulunarak, “Belediye S plakaları satışa çıkarsın, servisçi arkadaşlarımız bu plakaları alsın, korsanı engelleyelim. Yoksa dışarıdan birisi gelip bu plakaları alırsa, servisçi arkadaşlarımızın işleri büyük sekteye uğrar” dedi.

TEHDİT ETTİLER

Toplantıda daha sonra söz alan servis şoförü Yunus Akbuğa, Şemsettin Karahisar Ortaokulu’nda yapılan taşıma ihalesi ile ilgili ilginç iddialarda bulundu. Akbuğa açıklamasında şunları söyledi: “Okulda servis taşıma sistemi değiştiği için bizlerden para istediler. Tehdit ettiler, ‘ceza yazdırırız, arabalarınızı bağlatırız’ dediler. Çocuğunu okula yazdıran veliler, servis çaresini de kendisi bulsun dediler. Okul idaresi bizlerden para istedi. ‘Siz buradan para kazanıyorsanız, bizlerde cebimize girecek paraya bakarız’ dediler. Okula yardım adı altında bizlerden para istediler. O toplantının ardından 4 tane firmayla kendi aralarında ihale yapmışlar. Bu 4 firmada birbirine bağlı firmalar. Bizleri ne sordular, ne de ihaleye çağırdılar. Okul Aile Birliği başkanı kendi aralarında yaptığı ihaleyle servis işini verdi.” İddiaların odağındaki okul yöneticileri ise söz konusu ihale ile ilgili açıklama yapmaktan kaçınırken, ihaleyi okul aile birliğinin şeffaf bir şekilde yaptığını söylemekle yetindiler.

Kaynak: (AHG) - Afyon Hisar Gazetesi Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: Servis, şoförlerinden, usulsüz, ihale, iddiası,
Haber Videosu
Yorumlar
2.Lig Kırmızı Grup
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Özlü Sözler
İçteki kiri su değil, ancak gözyaşı temizler…


Mevlana
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Arşiv
Alexa
Haber Yazılımı