Haber Detayı
18 Haziran 2016 - Cumartesi 18:53
 
ŞAHANE DOLANDIRICILIK!
Dolandırıcılar yöntem değiştirerek Denizli’ye dadandı.
ASAYİŞ Haberi


Dolandırıcılar yöntem değiştirerek Denizli’ye dadandı.  Denizli'den Meriç Ulukuş'un özel haberine göre Dolandırıcıların yeni yöntemi Kanal D’de yayınlanan “Evim Şahane” programının ismini kullanarak “Evinizi yenileyeceğiz” diyerek hane başı 250 lira para talep etmeleri. Şebeke,  bu yöntemle ülke çapında birçok insanı mağdur ettiği de ortaya çıktı. İddiaya göre, Denizli’de de bir çok aileyi telefonla arayan dolandırıcılar, ‘’Evinizi yenileyeceğiz. Fakat çekim öncesi gelip evinizi görmemiz gerekiyor’’ diyerek 250 TL para istiyor. Dolandırıcılar, tuzağa düşürdükleri kişi eğer tamam derse parayı nasıl ve nereye yatıracağını söylüyor.

SELİM YUHAY ; PROGRAM İÇİN PARA İSTEMEYİZ
Evim Şahane programını oluşturan Selim Yuhay, vatandaşların programın ismini kullanarak para isteyen dolandırıcılara itibar etmemeleri konusunda uyardı. Yuhay, “Her gün en az 5 ihbar alıyoruz. Elimize ulaşan 50 dosya var. İnsanların ümitleriyle oynuyorlar. Başvuru yapan, yapmayan herkesi ağlarına düşürmeye çalışıyorlar. Evim Şahane programı başvurudan anahtar teslime kadar hiçbir süreçte bir kuruş bile para talep etmez” ifadelerini kullandı.

UYARIYORUZ
Haber Sitemize gelen bu ihbarlar sonucu bizler de siz Afyonkarahisar'lı vatandaşlarımızı uyarıyoruz ve dolandırıcıların bu yöntemine ve kurdukları tuzağa düşmemenizi istiyoruz. Haberimizi okuyan okurlarımızda çevresini ve sevdiklerini bu konuda uyarmalarını istiyoruz. Ayrıca sizi yine ‘’Ben Polisim, Savcıyım’’ diyerek arayan kişilere de itibar etmemelerini istiyoruz.  

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: ŞAHANE, DOLANDIRICILIK!,
Haber Videosu
Yorumlar
İddaa Canlı Skor
Bizim Gazete
Anketler
Afyon'a Raylı sitem yapılmalı mı ?
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Haber Yazılımı