Haber Detayı
22 Şubat 2016 - Pazartesi 23:31
 
RAŞİT DEMİREL "İSTİHBARAT YETERLİ ÇALIŞMIYOR"
Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Raşit Demirel, yaptığı yazılı açıklama ile AKP İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven'e cevap verdi.
SİYASET Haberi


Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Raşit Demirel, yaptığı yazılı açıklama ile AKP İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven'e cevap verdi.

 

AKP'nin 66.ncı İl danışma Meclis Toplantısında AKP İl başkanının 'İstihbaratımız çalışıyor' diye konuşma yapmasına tepki gösteren MHP İl Başkanı Raşit Demirel, İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven'i ciddiyete davet etti.

 

Demirel Şöyle dedi. " Teröristler dört ayda Türkiyenin kalbinde, yani Ankara'da iki kere bomba patlatıyor. Hemde meclise 200 metre uzakta patlatıyor. Onlarca vatandaşımız hayatını kaybediyor, birileri de çıkıyor 'İstihbaratımız çalışıyor' diyor.

 

Bu nasıl bir istihbarat Allahaşkına? Terörist Suriyeden yasal yollardan ülkemize giriyor, yabancılar şubesine fotoğraf ve parmak izi veriyor. Oradan İzmir'e geçiyor. Çaldığı lüks bir araca istanbul'dan plaka takıyor ve Ankara'ya geliyor. Belki çoğumuz Ankara'ya gittiğimizde otogardan meclise yada Genelkurmay Başkanlığı binasına gitmeyi bilemeyiz. Ama Suriyeden gelen terörist, Ankara'yı ne zaman ve nasıl öğrenmiş bilemiyoruz.

 

Terörist buralarda bir kaç kez keşif yapmıştır herhalde.. Nerede bizim istihbaratımız? Paralelci diye polisi ve güvenlikcileri sağa sola sürerseniz mutlaka güvenlik alanlarında boşluk bırakırsınız. Nitekim de öyle olmuştur. Sırf birisinin intikam duygusu tatmin etmek için güvenlikçilerin yerleri değiştirilmiştir. Yerinden oynatılan güvenlikciler de giderken geride boşluk bırakmışlardır.

 

Dolayısıyle bu boşluklardan istifade eden terör, bu boşlukları iyi değerlendirip ülkemizin canını yakmaya devam etmektedirler. Sırf particilik yapmak için başınızı kuma gömmenin anlamı yoktur. Bu Ülkede istihbarat siyasete bulaştığı için maalesef asli görevinin dışında hareket etmektedir" dedi.

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: RAŞİT, DEMİREL, "İSTİHBARAT, YETERLİ, ÇALIŞMIYOR",
Haber Videosu
Yorumlar
İddaa Canlı Skor
Bizim Gazete
Özlü Sözler
Çıkacağım merdivene sabırı merdiven yaparım.


Mevlana
Anketler
Afyon'a Raylı sitem yapılmalı mı ?
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Haber Yazılımı