Haber Detayı
19 Eylül 2017 - Salı 16:22
 
Rahmiye Sare Palalı’da zil çaldı
İlimizde 2017-2018 eğitim ve öğretim yılı törenle başladı. OSB Özel Rahmiye Sare Palalı Teknik Okulunda dün bir tören düzenlendi. Bin 600 öğrenci ve 73 öğretmen için 2017-2018 öğretim yılının ilk ders zili çaldı
EĞİTİM Haberi


9 Haziran 2017 Cuma günü itibari ile sona eren 2016-2017 öğretim yılı, dün üç ay aranın ardından çalan ders zili ile birlikte yeniden açıldı. İlimizde tüm okullarda tören düzenlendi. O törenlerden biri de OSB Özel Rahmiye Sare Palalı Teknik Okulunda yapıldı. Törene Belediye Başkanı Burhanettin Çoban da katıldı.

 

 

Törende bir konuşma yapan OSB Özel Rahmiye Sare Palalı Teknik Okulu Müdürü İbrahim Çakal, “Oku” emri ile başlamış bir dinin mensuplarıyız. İlim, cennete giden bir yol, gurbette arkadaş, yalnızlıkta sırdaştır. İli iki cihanda kurtuluş, düşmana karşı siperdir. İnsan için haya, gözler için ziyadır.(Hadis) Bugün tüm okullarda olduğu gibi yeni bir eğitim yılının ilk gününde, okulumuzda da gerçekleştirilen 2017-2018 eğitim öğretim yılı açılış töreninde Türkiye'nin aydınlık geleceği olan geçlerimiz, onları yetiştirecek olan değerli öğretmenlerimiz ve bizlere destek veren siz değerli velilerimiz ile birlikte olmanın farklı heyecanı ve gururu içinde hepinizi saygı ile selamlıyorum. 2014-2015 öğretim yılında çevre yoluna bakan önceki okulumuzda 11 derslikte 240 öğrenci,16 öğretmen ile eğitim öğretime başlarken; bugün dördüncü yılımızda içinde bulunduğumuz okulumuz da CNC Makine, Gıda, Elektrik-Elektronik, Motorlu araçlar ve Endüstriyel Otomasyon, Mekatronik olmak üzere 20 atölyede 5 alan eğitimi, 60 derslik, 1600 öğrenci, 73 öğretmen olmak üzere toplam da 110 personeli ile ortaöğretim okulları arasında öğrencisi en fazla okul olmanın haklı gururunu yaşıyoruz” dedi.

 

“Öğrenci ve öğretmenleri tebrik ederim”

 

Çakal, “Bu yaz sezonunda stajını tamamlayan, köyündeki tarlasında veya sanayide ya da çarşıda bir esnafımızın yanında çalışan Batı Kurs Merkezinde YGS-LYS sınavlarına kendisini hazırlayan grup çalışmasına katılarak vaktini doğru değerlendiren tüm öğrencilerimizi onlara destek veren anne babalarını ve okulumuz yönetici ve öğretmenlerini gönülden ve yürekten tebrik ederim” diye konuştu.

 

Emeği geçen herkese teşekkür

 

Yöneticilere teşekkür eden Çakal sözlerine şöyle devam etti: “Okulumuzun yeni binasını tamamlayan, mevcut binaların bakımını ve tadilatını yaparak eğitim öğretime hazırlayan yaz sezonunda durup dinlenmeden çalışarak hepimize bu güzel bu güzel ortamı sunan kurucumuz Önder Artuk’a, babası Hüseyin Artuk’a, kurucu ortaklarımız İsmail Palalı, Cemal Uslu ve Feride Gökdeniz de sürekli yanımızda htiğimiz ve desteklerini esirgemeyen Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanımız Bekir Yeşilay’a çok teşekkür ediyor şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca bu mutlu günümüzde bizi yalnız bırakmayan destekleri ile sürekli aramızda htiğimiz eğitim gönüllüsü ve destekçisi ilimizin uygar ve yaşanabilir şehir haline getiren Belediye Başkanımız Sayın Burhanettin Çoban’a şahsım ve kurumum adına çok teşekkür eder şükranlarımı sunarım.”

 

Öğrencileri evlatlarımız olarak gördük

 

Öğrencileri evlatları olarak gördüklerini anlatan Çakal konuşmasında, “Anne ve babanın emaneti kıymetli varlıklar olarak bildik velinimetimiz olarak sorumluluk aldık. Velilerimizle zamanında sürekli ve doğru iletişim kurduk. Genel kültür ve mesleki uygulama müfredatını özüne uygun vermeye çalıştık. Üniversiteye öğrenci yetiştirmede akademik eğitim tecrübemizi programlı bir çalışma ile öğrencilerimize yansıtmaya devam ettik. Toplumumuzun ahlaki kurallarını manevi değerlerimizi disiplin ve ciddiyeti vazgeçilmezimiz olarak gördük ve yaşatmaya çalıştık. Sosyal ve kültürel etkinliklerimiz de araştırıcı ve doğru uygulayıcı olmaya gayret ettik. Karşılığında adımız ilimiz ve ülkemiz kamuoyunda velilerimiz gözünde disiplinli ve güvenilir okul olarak anıldı ve böyle biliniyor. Bu düşünce ve değerlendirme memnuniyet vericidir. İnşallah ekip olarak kamuoyunun bu olumlu kanaatini korumak yüceltmek ve yükseltmeye çalışacağız. Sevgili öğrenciler sizin varlığınız ve geleceğiniz için bu binalar yapıldı. Bu misafirler burada toplandı. Yönetici ve öğretmenlerimiz sizi geleceğe hazırlamak için burada çalışacaklar” ifadelerine yer verdi.

 

“Daima doğru sözlü olunuz”

 

Çakal, “Mevcut ortamın varlık sebebi sizsiniz. Severek okulumuza geliniz. Birbirinizle kardeş ve arkadaş olunuz. Okulunuza sahip çıkınız. Okulunuzun araç ve gereçlerini koruyunuz. Kişilik sahibi ve düzgün karakterli olunuz. Hiçbir surette yalana başvurmayınız. Daima doğru sözlü olunuz. Uygunsuz konuşmalardan ve küfürden dilinizi arındırınız. Aklınızı doğru kullanarak alabileceğiniz en iyi eğitim ve öğretimi alınız. Ulaşabileceğiniz en üst hayat düzeyini yakalamaya çalışınız” dedi.  

 

“Çünkü biz bu eğitim işini severek yapıyoruz”

 

Çakal, “Evlatlarınız evlatlarımızdır. Gözünüz arkada kalmasın. Çünkü biz bu eğitim işini severek yapıyoruz. Allah da gönlümüze gayret veriyor. Öğrencilerimizi severek disipline edeceğiz. Sevdirerek öğreteceğiz. Öğretmenlerimizin öğrenci ve veliler ile sürekli iletişimi olacaktır. Öğrencilerimizin çalışma ortamlarını görmek, eğitimdeki genel durumlarını değerlendirerek için ev ziyaretlerini mutlaka gerçekleştireceğiz. Saygı Değer Veliler; Çocuklarınızın ihtiyaçlarını karşılayıp okula göndermeniz gelecek için sorumluluğunuzu bitirmiyor. Evladınızın duruş ve davranışında olumlu bir gelişme bekliyorsanız, derslerinde başarılı olmasını istiyorsanız taşın altına mutlaka elinizi koymalısınız. Padişahım sen çok yaşa! Olmaz. En az bizim kadar gayret göstermedikçe bu başarı yakalanamaz. Nesillerimize ve kendinize güven içinde kaliteli bir gelecek sunmak için, yürür gibi değil koşarak çalışmamız gerekiyor. Atatürk Diyor Ki:  çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşama yolları arama, alışkanlık haline getirmiş milletler, önce onurlarını sonra hürriyetlerini daha sonrada geleceklerini kaybetmeye mahkumdurlar. Gayret bizden ve sizden, Hidayet Allah’tan” diyerek sözlerini noktaladı.

 

Başkan Çoban’a teşekkür

 

Rahmiye Sare Palalı Teknik Okulu Kurucusu Önder Artuk da bir konuşma yaparak şöyle dedi: “Ücretsiz kolej hizmeti veren okulumuz komşu illerimiz Eskişehir, Konya, Denizli ve Antalya’da bile olmayan bir okul ve bu sene 4. Yılına girdik. 2014 yılından bugüne kadar bilgi beceri ve tecrübeleri ile yanımızda olan karşılaştığımız bürokratik engellerde, gerek Ankara’ya giderek, gerek burada bize desteklerini esirgemeyen memleketimiz ve ülkemize gelecek vaat eden okulumuzun açılmasından ve sonrasında ilimiz mücavir alanı içerisinde olmamasına rağmen öğrencilerimizin gerek ulaşımında gerek kariyer günlerinde bize desteklerini esirgemeyen Sayın Belediye Başkanımıza sizlerin huzurunda çok teşekkür ediyorum.”

 

Başarılı bir yıl diliyorum

 

“Başkanlarımız ve siz değerli 1600 velim izin bize olan güveninin sorumluluk ve bilinciyle tüm mesai arkadaşlarım ve ben var gücümüzle öğrencilerimizin akademik başarılarını mesleki yeterlilikleri ve özgüvenleri yüksek bir şekilde okuldan mezun olmaları için elimizden gelen çabayı fazlasıyla yapıyoruz” diyen Artuk, “Okulumuz 10 gün öncesinden tüm kayıtlarını kapattı ve kontenjanlarımız tamamen doldu. Birçok velimizi  geri çevirmek zorunda kaldık. Bizi tercih eden siz değerli velilerimiz ve seçilmiş bir öğrenci topluluğu ile burada olmaktan oldukça çok mutluyum. Bu sene ilk mezunlarımızla başarımızı YGS ve LYS de göstererek değerimizi perçinleyeceğiz. 12. Sınıf öğrencilerimiz öğretmenlerinin destekleriyle ağır bir maraton olan üniversite sınavını İnşallah yüzümüzü güldürecek şekilde hakkından gelecekler. Böylece 2014’te ilimizin eğitim hayatına yön vermeye başlayan öğrencilerimiz 2018’de ülkemizin geleceğine yön vermeye başlayacak. Bu meşakkatli yolda bizden desteğini esirgemeyen, arkamızda duran herkese çok teşekkür ediyorum. Başarılarla dolu bir yıl diliyorum” şeklinde konuştu.

 

“Sahiplerini tebrik ediyorum”

 

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban da törende bir konuşma yaptı. Çoban konuşmasında, “Okulumuzun hem ilk yeri hem daha önce taşındığı ve bu sene ilave yaptığı bu yeni binamız gerçekten hem Afyonumuza hem de güzel ülkemize en güzel şekilde yakışmış. Benim de Hayran olduğum bir okul ve kimin emeği varsa tebrik etmek isterim. Harika bir okulda açılışta bulunmak bizim açımızdan da çok önemli. Öncelikli olarak bu okulumuzun sahiplerini, böyle bir Okulu Afyonumuza, ülke eğitimine kazandırdıkları için tebrik ediyorum ve alkış istiyorum” dedi.

 

“10 yıl önce denilseydi kimse inanmazdı”

 

Çoban, “Bundan 10 yıl 20 yıl önce ilimizin Fevzi Çakmak Mahallesi’nde oturan ve bir fabrikada işçi olarak çalışan bir hanımefendiye bir beyefendiye deseler ki, ‘senin oğlun veya kızın yakın bir gelecekte bir özel okulda okuyacak. Tertemiz binalar tertemiz bahçeler, yetişmiş kaliteli tecrübeli öğretmenler ve sen hiç bir kuruş para ödemeyeceksin’ deseydi ‘hadi oradan’ derlerdi ve kimse inanmazdı. Dün inanılmayan bugün bundan 4 yıl önce gerçek oldu. 240 öğrenci ile başlayan bu güzel yolculuk bugün 1600 öğrencimiz ile ve üstelik bölgemizde de birçok ilde olmayan bir şekilde eğitim-öğretime devam ediyor. Efendim ben bu tür okulların hem ilimizde hem ülkemizde yaygınlaşmasında yanayım. İnşallah sayıları artar. Burada görev yapan kurucumuz Okul müdürümüz öğretmenlerimiz gerçekten çok fedakar insanlar. Çocuklarımızın hem dünyevi müspet bilimlerle hem de edepli terbiyeli vatanına milletine bayrağına saygılı bir öğrenci olmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Ben buradan çok teşekkür ediyorum öğretmenlerimize. Öğrencilerimize de başarılar diliyorum. İnşallah tüm velilerimizin böyle güzel okullarda çocuklarının eğitim hakları olsun istiyorum” dedi.

 

Maliye kavşağı Ekim sonu bitiyor

 

Öte yandan Başkan Çoban maliye kavşağındaki çalışmalar hakkında kendisine yöneltilen soru üzerine bir açıklama yaparak şöyle dedi: “Maliye Kavşağında çalışmalarımız son noktaya geldi. İnşallah Ekim sonu itibariyle orayı Allah izin verirse hizmete açacağız. Akabinde de orası bittiği zaman Jandarma Kavşağımızda kavşak çalışmalarına başlamış olacağız.” >>Günay Doğar

Kaynak: (AHG) - Afyon Hisar Gazetesi Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: Rahmiye, Sare, Palalı’da, zil, çaldı,
Haber Videosu
Yorumlar
Diğer Haberler
AFYON'DA MESLEKİ YETERLİLİK SINAVI YAPILDI
ÇOBANLAR’A GÖNÜLÜLÜK HAREKETİ
AYŞEGÜL ARSOY İLKOKULU’NDA OKUMA BAYRAMI
TOKMAN: SONUÇTAN MEMNUNUZ
ÇAĞIN ŞİFRELERİ - Muhammed Rıdvan SADIKOĞLU
DEV PROJENİN SINAVI YAPILDI
7. Ufka Yolculuk Afyon İl Ödülleri Verildi
YILIN İLK UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ BAŞLADI
YERYÜZÜNÜN HAKKINI VERMEDEN GÖKYÜZÜNE EL AÇMAK!
EĞİTİM KURUMLARINA YÖNETİCİ SEÇME SINAVINA HAZIRLIK DENEME SINAVI
KALBİMİZİN TERAZİSİ BOZULDU ! Muhammed Rıdvan Sadıkoğlu
2. Afyonkarahisar Kitap Fuarı
“O” BİLE “BİLMİYORUM” DEMİŞTİ
EĞİTİM BİR-SEN ŞUHUT İŞYERİ TEMSİLCİLERİ EĞİTİMİ
MİNİKLER, 18 MART ŞEHİTLERİNİ, BÜYÜK TAARRUZ'UN BAŞLADIĞI KOCATEPE'DE KUTLADI
ANADOLU VAKFI ‘DEĞERLİ ÖĞRETMENİM’ PROJESİ İLE AFYON’DA
EĞİTİM BİR-SEN İŞ YERİ TEMSİLCİLERİ EĞİTİMİ BAŞLADI
TÜBİTAK PROJE YARIŞMASI
GÜVEN ADASI OLABİLMEK ! Muhammed Rıdvan SADIKOĞLU
FİLİSTİNLİ YAZAR ZAHER ELBEK GENÇLERLE BULUŞTU
BOLDAV YARDIMSEVERLERİ BURS BAĞIŞI YAPMAYA DAVET EDİYOR.!
YAZAR SADIKOĞLU’NDAN EDEBİYAT DÜNYASINA 7 YENİ ESER
Dersimiz Jandarma” Projesi İscehisar İlçesinde icra edildi
BAŞKASININ KUSURU BİZİM GÜNAHIMIZI ÖRTER Mİ ?
KÖKSÜZ AĞAÇ MEYVE VERMEZ - Muhammed Rıdvan SADIKOĞLU
Muhammed Rıdvan Sadıkoğlu - GENÇLERİN "SESSİZ" ÇIĞLIĞI
Afyon Eğitim Yardımı !! Afyon Valiligi açıkladı !!
BİLMİYORUM HANGİSİ DAHA AĞIR ! Muhammed Rıdvan SADIKOĞLU
Muhammed Rıdvan SADIKOĞLU - HESAP İÇİN AĞARSIN EBEDİ SABAHLAR...
Muhammed Rıdvan SADIKOĞLU "NEYE LAYIKSANIZ"
Eğitim-Bir-Sen Pakistan'da Yetimlerle Buluştu
Seo Backlink Paketleri
Ulusal Gazeteler
İddaa Canlı Skor
Yazarlar
Bizim Gazete
Anketler
Afyonkarahisar'da yaşamaktan mutlu musunuz?
Özlü Sözler
İlim okumaktan garaz, kendi özünü bilmektir…


Yunus Emre
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Arşiv
Modül 1

sanalbasin.com üyesidir

Haber Yazılımı