Haber Detayı
10 Ekim 2017 - Salı 09:40
 
PTT'DEN MEKTUP KAMPANYASI
Türkiye genelinde olduğu gibi Afyonkarahisar PTT Başmüdürlüğü olarak da 9 Ekim Dünya Posta Günü’nü düzenlemiş olduğumuz mektup kampanyası ile kutluyoruz.
EKONOMİ Haberi


Türkiye genelinde olduğu gibi Afyonkarahisar PTT Başmüdürlüğü olarak da 9 Ekim Dünya Posta Günü’nü düzenlemiş olduğumuz mektup kampanyası ile kutluyoruz.

Mektup göndermenin önemini ve güzelliğini vurgulayarak bunun bir alışkanlık haline getirilmesi ve yaygınlaştırılmasına katkı sağlamak amacıyla Kurumumuzca düzenlenen kampanya çerçevesinde 9 Ekim Dünya Posta Günü’ne özel mektup kağıdı ve zarflarımız hazırlanmıştır. Söz konusu mektup kağıdı ve zarfları PTT işyerlerimizden ücretsiz olarak temin edebilirsiniz.

Küresel posta sektörü açısından büyük önem taşıyan 9 Ekim’e özel mektup kağıdına duygu ve düşüncelerinizi yazıp adresine ulaştırılmak üzere zarfa koyup sadece posta ücretini ödeyerek sevdiklerinize mektup yazabilirsiniz.

Kurumumuz 9 Ekim DÜNYA POSTA GÜNÜ kutlamaları kapsamında üzerinde “Her mektup ardında nice insan hikayesi” ifadesinin yazılı olduğu özel afiş de hazırlayıp PTT işyerlerimizde sergilemiştir.

PTT olarak kurucu üyeler arasında yer aldığımız Dünya Posta Birliği (Universal Postal Union-UPU), 9 Ekim 1874 tarihinden bu yana faaliyet göstermektedir. Posta sektörünün küresel düzenleyicisi konumundaki UPU, 1948’den beri Birleşmiş Milletler ihtisas organı olarak çalışmalarını sürdürmekte ve 192 üye ülkesi bulunan Dünya Posta Birliği’nin karar organı niteliğindeki İdari Konsey’in başkanlığını da PTT AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürümüz Sayın Kenan BOZGEYİK tarafından yürütülmektedir. UPU’nun kurulduğu 9 Ekim her yıl tüm dünyada ve ülkemizde “Dünya Posta Günü” olarak kutlanmaktadır.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.

AFYONKARAHİSAR PTT BAŞMÜDÜRÜ

MEHMET ÖRSDEMİR

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: PTT'DEN, MEKTUP, KAMPANYASI, ,
Haber Videosu
Yorumlar
2.Lig Beyaz Grup
Yazarlar
Bizim Gazete
Arşiv
Haber Yazılımı