Haber Detayı
31 Ekim 2019 - Perşembe 16:42
 
Prof.Dr. Ahmet AYHAN Dijitalleşen İletişim kitabı raflarda yerini alacak
Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Ahmet AYHAN’ın Editörlüğünü yaptığı "Dijitalleşen İletişim" isimli kitap 4 Kasımdan itibaren piyasalardaki yerini alacak.
SİVİL TOPLUM Haberi


İnternet dendiğinde ilk akla gelenlerden sosyal medya hesaplarıdır.
 
Dijital iletişimin içerisinde vücut bulan ve adeta yaşamımızı içerisine hapsettiğimiz, milyarlarca kullanıcısı olan, sosyal medya siteleri; Youtube, Twitter, Facebook, Instagram ve aklımıza geleni aradığımızda karşımıza çıkan haber portalları, bloglar ve forum sayfalarından ilk okuduklarımızı ve gördüklerimizi içselleştirdik. Yaşamımızın odağına yerleştirdiğimiz sosyal medya siteleri ve benzeri içerik üretilen mecralardan çok yararlı bilgiler transfer edip, bilinç ve biliş düzeyimizi geliştiren bilgilere ulaştığımız, ticaret ve pazarlamada yeni iletişim teknolojilerinin sunduğu avantajlardan yararlandığımız kadar, yine aynı mecralardan yayılan ve zihinleri yönlendiren sahte içerikleri de beğenerek/paylaşarak olumsuzluğa katkıda bulunuyoruz.
 
Elimizden düşürmediğimiz cep telefonlarını sosyal medya hesaplarına erişmek ve zaman geçirmek için adeta vücudumuzun bir parçası haline getirdik. Yaşadığımız süreci gelecek kuşaklarımızın ve toplumsal yaşamımızın nereye evrileceğine ilişkin daha ciddi kafa yormak ve bu yönde politikalar üretmek zorundayız.
Kaynak: (AKH) - Afyon Kent Haber Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: , Prof.Dr., Ahmet, AYHAN, Dijitalleşen, İletişim, kitabı, raflarda, yerini, alacak, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı