Haber Detayı
16 Eylül 2019 - Pazartesi 17:02
 
Prof. Dr. Sedat Büyüksağiş tübitak danışma kurulu üyeliğine seçildi
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Mühendislik Fakültesi Maden Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. İ. Sedat Büyüksağiş Mühendislik Araştırma Destek Grubu (MAG) Danışma Kuruluna üye olarak seçildi.
EĞİTİM Haberi


Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Mühendislik Fakültesi Maden Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. İ. Sedat Büyüksağiş, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu  (TÜBİTAK) Araştırma Destek Programları Başkanlığı (ARDEB) Mühendislik Araştırma Destek Grubu (MAG) Danışma Kuruluna üye olarak seçildi.

 

TÜBİTAK bünyesinde uzun süredir danışman, hakem, izleyici, panelist gibi benzeri görevler üstelenen Prof. Dr. Büyüksağiş, TÜBİTAK Başkanlığı tarafından seçilmiş olmasının kendisi için büyük bir gurur kaynağı olduğunu belirtti. Prof. Dr. Büyüksağiş, Türkiye’nin sahip olduğu 2023 hedeflerine ulaşmak için kaynakların en doğru projelere aktarılmasında ve en verimli şekilde kullanılmasında önemli bir sorumluluk üstleneceğini kaydetti. Büyüksağiş, Türkiye’nin madenlerinin daha verimli işletilebilmesi, bu alanda bilimsel ve teknolojik yeniliklerin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması için de daha fazla gayret göstereceğini ifade etti.

Kaynak: (AKH) - Afyon Kent Haber Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: Prof., Dr., Sedat, Büyüksağiş, tübitak, danışma, kurulu, üyeliğine, seçildi,
Haber Videosu
Yorumlar
İddaa Canlı Skor
Bizim Gazete
Özlü Sözler
Tuzağa saçtığın taneler cömertlik sayılmaz ki.


Mevlana
Anketler
Afyon'a Raylı sitem yapılmalı mı ?
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Haber Yazılımı