Haber Detayı
21 Şubat 2016 - Pazar 19:35
 
ÖZKAYA “ONKOLOJİ HASTANESİNDE TEDAVİLER BAŞLADI”
Türkiye’nin 6. Onkoloji hastanesinin Afyonkarahisar’da hizmete açıldığını vurgulayan AK Parti Milletvekili Av. Ali Özkaya, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu üniversite hastanesi ile ilgili görüşme yaptıklarını söyledi. Özkaya, “Sayın Bakanımıza üniversite hastanemizin global bütçeye girmesi ve ilave personel almasıyla ilgili görüşme yaptık ve mutabakat sağladık” dedi.
SİYASET Haberi


Türkiye’nin 6. Onkoloji hastanesinin Afyonkarahisar’da hizmete açıldığını vurgulayan AK Parti Milletvekili Av. Ali Özkaya, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu üniversite hastanesi ile ilgili görüşme yaptıklarını söyledi. Özkaya, “Sayın Bakanımıza üniversite hastanemizin global bütçeye girmesi ve ilave personel almasıyla ilgili görüşme yaptık ve mutabakat sağladık” dedi.

 

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı tarafından 66. İl Danışma Meclis toplantısı düzenlendi. Belediye Sosyal Tesislerinde gerçekleşen toplantı divan teşekkülünün oluşmasıyla devam etti. İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Tutumlu’nun divan başkanlığını yaptığı toplantı da divan üyeliklerini Abdil Tıkır, Ünal Karadağ, Ramazan Uslu ve Zeynep İsceli yaptı. İl Danışma Meclis toplantısının açılış konuşmasını yapan İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, artan terör olaylarına değinerek, “Ciğerimiz ve yüreğimiz yanıyoruz. Özellikle geçen hafta Ankara ve Diyarbakır’daki haince yapılan terör eylemleri sonunda şehit olan güvenlik güçlerimize ve sivil vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yaralılarımıza acil şifalar diliyorum” diye konuştu.

 

SAZ ÇALARAK PARLATMAYA ÇALIŞTILAR

“7 Haziran seçimlerinden önce bir partinin liderini saz çaldırarak, televizyonlara çıkararak parlattılar” diyerek tepki gösteren İl Başkanı Yurdunuseven, parlatma içerisinde olanları kınadığını ifade etti. Yurdunuseven şöyle konuştu; “Akıllarınca bir şeyler ima etmeye çalıştılar. Halkın ve ülkenin partisi olacaktı. Ama maalesef 1 Kasım seçimlerinden sonra bu parlatılanlar, öne çıkartılmaya çalışanlar, gerçek yüzlerini ortaya koydular. Terör partisi haline geldiler. Maalesef bundan dolayı bu partiyi şiddetle kınıyorum. Bu partinin genel başkanı ve bu partiyi parlatmaya çalışan bütün kesimlerin şiddetle kınıyorum. Bunlar bu yaptıkları terör eylemlerinde masum vatandaşlarımızı katlettikleri için hesabını çok ağır verecekler ben bundan eminim. 7 Haziran seçimlerinden sonra kurulan seçim hükümeti seçim hükümeti gibi çalışmayarak adeta bir icraat hükümeti gibi çalıştı. 7 Haziran’dan sonra başlatılan terörle mücadelemiz kararlılıkla sürmektedir. Fakat şehitlerimiz ve gazilerimiz var. Bundan dolayı da yüreğimiz yanıyor.”

 

İSTİHBARATA YAPILAN ELEŞTİRİLER YERSİZ

Terör eylemleri ile ilgili istihbarata yönelik yapılan eleştirilerin yersiz olduğunu söyleyen Yurdunuseven, dünyadaki en iyi istihbarat örgütlerinin bile terör olaylarının yüzde 30’sunu bildiğini vurguladı. İl Başkanı Yurdunuseven, “Terör olaylarından sonra söylenen bir cümle dikkatimi çekiyor ve bütün kesimler bunu söylüyor. ‘İstihbaratımız ne iş yapıyor?’ diyorlar. Dünyanın en iyi istihbarat örgütü bile terör olaylarının yüzde 30’sini bilebiliyorsa bu bir başarıdır. Yapılan terörist eylemden bir tanesini tespit edebiliyorlarsa bu istihbarat örgütlerinde başarı olarak kabul ediliyor. Bizim istihbaratımız çok iyi çalışıyorlar. Canlı bombalar ve araçlarda bombalar yakalanıyor. Ama bizim yüzde yüz terör eylemlerini bilmemiz mümkün değil. Zaten bir terörist eylemin tamamını bilirseniz. O terörist eylemci siz olursunuz. Eylemin yüzde yüzünü biliyorsa eylemi yapacak olanda kendisidir.  Mantıksızlığa gidiyorlar. Lütfen böyle şeylere itibar etmeyiniz. İstihbarat örgütümüz çok ciddi manada çalışıyor ve başarıda elde ediyorlar. İstihbaratla ilgili söylemlerde bulunanlara şunu sormak lazım; Madem ki istihbarat örgütleri başarılı olması gerekiyor da Paris’teki saldırıları nasıl bağlayacaksınız ve nasıl izah edeceksiniz. Paris’teki istihbarat örgütleri çalışmıyor mu? Böyle bir şey yok. İstihbarat örgütlerimiz çok ciddi manada çalışıyorlar” diye konuştu.

 

GEREKLİ TEDBİRLER ALINIYOR

66. İl Danışma Meclisi Toplantısının hayırlara vesile olmasını dileyen İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel, geçtiğimiz hafta içerisinde çok üzücü günler yaşandığına dikkat çekti. Sel, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Dünyanın çeşitli istihbarat örgütlerinden yaklaşık 13 tanesi ülkemizde cirit atıyorlar. Diyarbakır'ın Sur ilçesinde bodrumda öldürülenlerin bir çoğu yabancı istihbarat örgütü üyeleri. Ortadoğu'da İsrail'den başka güç istemeyen şer odakları maalesef biz kapımızı mazlum insanlara açmamıza rağmen hala burada oyunlarını burada devam ettirip bizi de Suriye, Afganistan gibi yapmak istiyorlar. Ama hamdolsun hem Cumhurbaşkanımız hem Başbakanımız ve hükümetimiz gerekli her türlü tedbiri alıyorlar. Ama bu arada bizde bir takım kayıplar veriyoruz. Ben bugüne kadar kaybetmiş olduğumuz değerli şehitlerimize Allah'tan rahmet kederli ailelerine başsağlığı diliyorum.”

 

BİR ŞEY ÇIKACAĞINI SANMIYORUM

Son günlerde CHP Milletvekili Burcu Köksal'ın kapanan beldelerin muhtarları ile toplandığının herkesçe bilindiğini belirten İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel, kapanan beldelerde ki vatandaşlar ve muhtarların tekrar belde statüsüne dönmesini istemedikleri bilgisine aldıklarını söyledi. Beldeden köy statüsüne dönüşen yerlerde vatandaşların şu anda daha iyi hizmet aldıklarını dile getirdiklerini belirten Sel; “Bizlere beldelerde 'Allah razı olsun siz güzel hizmetler yaptınız. Biz eskiden bunları alamıyorduk.' diyorlar. Dolayısıyla ben bu girişimden bir şey çıkacağını sanmıyorum” şeklinde konuştu.

 

BİR YIL BOYUNCA HİÇ KESİNTİ OLMADI

Belediye Başkanları adına konuşan Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, 6 ay önce ki İl Danışma Meclisi Toplantısında ki konuşmasına AK Parti hükümetine teşekkür ederek başladığını hatırlattı. Türkiye'de gerçek anlamda ilk defa bir yıl boyunca borçlu Belediyelerin İller Bankasına ve diğer kurumlara olan borçları, taahhütlü borç olmaması halinde hak edişlerinden kesildiğini belirten Çoban; “2011 yılı döneminden itibaren en azından yaz aylarında Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos, Eylül aylarında borçlar ortadan kaldırılmış gibiydi. Bu ilk kez yaşandı. Geçen yıl ise bir yıl boyunca hiç kesinti olmadı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Melih Gökçek başkentte ki bir toplantı da konuyu Başbakanımıza iletmişti. Sanıyorum henüz 2016 yılı ile ilgili bir karara varılmadı. Borçlara gösterilen kolaylıkla özellikle ilçe Belediyelerimiz gerçekten rahat bir nefes aldılar. Bu nedenle hükümetimize ve Başbakanımıza şükranlarımı sunuyorum” dedi.

 

HİÇBİR KURUMA BORÇLANMADIK

Sadece Afyonkarahisar Belediyesi'nin 2015 yılında borçlarının kesilmemesi ile elde ettiği gelirin 8,5 milyon TL olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, bu rakamın Afyonkarahisar ölçeğinde bir il için önem arz ettiğine dikkat çekti. Çoban şöyle devam etti; “Borçlardan söz ederken biz 2009 yılı itibariyle hiçbir kuruma borçlanmadık. Buna İller Bankası, Kalkınma Ajansı, Birlikler de dahil. Her kuruma borcumuzu günü gününe ödüyoruz. Bizim ödediğimiz borçlar bizden önceki dönemden devlette ki devamlılık gereğince kalan borçlardı. Geçen sene rahat nefes aldık. Belediye Başkanı arkadaşlarımızın gayretli çalışmalarından mutluluk duyuyoruz. İnşallah 2016'da geçen yıl olduğu gibi olmasa da en azından 6 ay bile olsa Belediye Başkanlarımıza nefes alacak bir imkan verilirse çok daha güzel şeyler yapılacağına inanıyorum.”

 

SURİYE SINIRI ÇOK GENİŞ BİR SINIR

“Bölgemiz ciddi bir şekilde ismi konulmamış 3. Dünya savaşını yaşıyoruz” diyerek konuşan AK Parti Milletvekili Av. Ali Özkaya, Türkiye’nin Suriye ile sınırının 900 km olduğunu hatırlattı. Milletvekili Özkaya, “Güneyimizdeki her iki devlette devlet olma vasfını kaybetmiş. Terör örgütlerinin ve dünyadaki emperyal güçlerin savaş alanı haline gelmiş. Suriye ile 900 km.yi aşkın sınırımızın güneyinde devlet yok. Bir tarafta PKK’nın devamı YPG öbür tarafta İŞİD ve DEAŞ diğer tarafta başka bir örgüt var. Sınırın geniş bir alan olması münasebeti ile savaştan kaçıp gelenlerin bile içerisinde teröristler olabiliyor. Bunların hepsini üst üste koyduğunuz da çok kolay bir durumla karşı karşıya değiliz. Ama tüm bunlara rahmet Allah’a hamdolsun iyi gidiyor. Acılarımız ve şehitlerimiz olmasa çok daha iyi noktaya gideceğiz” diye konuştu.

 

ÇANAKKALE DE GÜNDE 6 BİN 500 ŞEHİT VERDİK

İlçelerde düzenlenen danışma meclis toplantılarına katıldığını hatırlatan Özkaya, Çanakkale savaşında 250 bin şehit verildiğini hatırlatarak; “Geçen hafta ilçelerde katıldığım ilçe danışma meclis toplantılarında söylemiştim. 1915 yılında Çanakkale’de Mart ve Nisan aylarında savaş sürdü. Toplam 250 bin şehit verdik. 260 bin olursa 2 ayda günde 6 bin 500 şehit vermişiz. 8 ayda 300 şehit verdik. Dünya başımıza yıkılıyor gibi hissediyoruz. O günkü nüfusumuz yaklaşık 20 Milyon ve bu gün ise 80 milyon’dur. Günde 6 bin 500 şehit vermiş milletin evlatlarıyız. O gün Atalarımız bu kadar büyük şehitleri neden verdi? Bu vatanı ve bayrağı korumak için. Bu vatan toprağında hür onurlu ve şerefli yaşamak için. Bu vesile ile aziz vatanı koruyan asker ve polislerimiz canını dişine takar canı pahasına mücadele eden kahramanlarımızdan Allah razı olsun. İnşallah birlik ve beraberlik içerisinde bu sıkıntılardan çıkacağız.”

 

BAKAN SOYLU’YU ZİYARET ETTİK

AKÜ Rektör Yardımcısı ve hastane Başhekimi ile birlikte Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu’yu ziyaret ettiklerini söyleyen Milletvekili Av. Özkaya, “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Süleyman Soylu beyi, AKÜ Rektör Yardımcımız ve Hastane Başhekimimizle birlikte ziyaret ettik. Rektörümüzün daha öncesinde verdiği bir sözü nedeniyle randevuları çakıştıramadık. Üniversite hastanemizin global bütçeye girmesi ve ilave personel almasıyla ilgili bir görüşme yaptık ve mutabakat sağladık. Üniversitemizde Perşembe günü itibariyle Onkoloji hastanesinde tedaviler başladı. Allah hayırlı etsin. Hastaneler çok önemli ve ülkemizin 6. Onkoloji merkezi Afyonkarahisar’ımızda hizmet başladı. Bunun global bütçeye geçmiş olması da belirli miktarın SGK tarafından garanti edilmesi anlamına geliyor” dedi.

 

TOPLANTIYA KATILIM YOĞUN OLDU

Yapılan konuşmaların ardından toplantı basına kapalı olarak devam etti. Toplantıya Milletvekili Av. Ali Özkaya, 24 ve 25. Dönem Milletvekili Av. Halil Ürün, İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel, İl Kadın Kolları Başkanı Av. Ferda Ertürk, İl Gençlik Kolları Başkanı Dilek Hanım Çengel, ilçe ve belde başkanları, il genel ve belediye meclis üyeleri, ilçe ve belde belediye başkanlar

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: ÖZKAYA, “ONKOLOJİ, HASTANESİNDE, TEDAVİLER, BAŞLADI”,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Bizim Gazete
2.Lig Beyaz Grup
Afyon Nöbetçi Eczaneler
Afyonkarahisar Merkez Nöbetçi Eczaneleri
Özlü Sözler
Sirkenin balı bozması gibi kötü huy da amelleri bozar. Güneşin karı erittiği gibi güzel ahlak da günahları öyle eritir.


Hz.Muhammed
Alıntı Yazarlar
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Trabzonspor
44
0
3
5
13
21
2
Başakşehir FK
43
0
3
7
12
22
3
Galatasaray
42
0
4
6
12
22
4
Sivasspor
42
0
4
6
12
22
5
Alanyaspor
39
0
5
6
11
22
6
Fenerbahçe
38
0
6
5
11
22
7
Beşiktaş
36
0
8
3
11
22
8
Göztepe
33
0
6
6
9
21
9
Gaziantep FK
27
0
8
6
7
21
10
Denizlispor
24
0
10
6
6
22
11
Çaykur Rizespor
24
0
10
3
7
20
12
Gençlerbirliği
24
0
10
6
6
22
13
Yeni Malatyaspor
24
0
9
6
6
21
14
Konyaspor
20
0
10
8
4
22
15
MKE Ankaragücü
20
0
10
8
4
22
16
Antalyaspor
19
0
10
7
4
21
17
Kasımpaşa
16
0
13
4
4
21
18
Kayserispor
15
0
13
6
3
22
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Arşiv
Haber Yazılımı