Haber Detayı
05 Ocak 2016 - Salı 22:18
 
ÖZEL HALK OTOBÜSLERİNİN ZAM TALEBİNE RED
Belediye Meclisi’nin diğer önemli bir gündem maddesi de zam talebi oldu. Özel Halk Otobüsü taşıma ücretlerinde artış yapılması hakkındaki talep, Belediye Meclisi tarafından uygun görülmedi.
GÜNDEM Haberi


              Belediye Meclisi’nin diğer önemli bir gündem maddesi de zam talebi oldu. Özel Halk Otobüsü taşıma ücretlerinde artış yapılması hakkındaki talep, Belediye Meclisi tarafından uygun görülmedi. Önce Trafik Komisyonu’nun önüne gelen talep, yapılan görüşmeler neticesinde Komisyon Başkanı M. Emin Birliktir, Üyeler Osman Çakıcı, Mehmet Bayrakçeken, Halil İbrahim Baykara’nın ret oyu, İbrahim Karataş’ın çekimser kalması ile alındı.

                Konu hakkında Meclise bilgi veren Birliktir; çevre illerdeki toplu taşıma fiyatları hakkında geniş bir araştırma yaptıklarını söyledi. Buna göne Kütahya’da 1,70 ile 1,35 liraya yolcu taşındığını kaydeden Birliktir; “Afyonkarahisar’da 1,75 ile 1.50 liraya taşımacılık yapıldığını söyledi. Uşak’da bu rakamın 1,50 ile 1 lira arasında, Bilecik’de ise 1,50 ile 1,25 olduğunu kaydeden Birliktir, “Belediye Meclisi olarak daha önceki zammı verdiğimiz için ulusal basına konu olmuştuk. Yüzde yüz oranında zam verdiğimiz için o zaman petrolün varili 85 dolardı, şu anda ise 35 dolar civarında dolayısıyla komisyonumuz bu zam talebini uygun görmedi” diye konuştu.

                Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ise özel halk otobüs işletmecilerinin kendisini ziyaret ettiğini, asgari ücrete yapılan zammı personel anlamında 500 liraya aşkın külfet oluşturduğundan bu zamma ihtiyaç duyduklarını söylediklerini aktardı. Başkan Burhanettin Çoban, söz vermemekle birlikte gelişen gündeme göre zam talebinin tekrar değerlendirilebileceğini söyledi.

Kaynak: (AB) - Afyon Belediyesi Editör: Mustafa Şengül
 
Etiketler: ÖZEL, HALK, OTOBÜSLERİNİN, ZAM, TALEBİNE, RED,
Haber Videosu
Yorumlar
İddaa Canlı Skor
Bizim Gazete
Anketler
Afyon'a Raylı sitem yapılmalı mı ?
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Haber Yazılımı