Haber Detayı
31 Ekim 2017 - Salı 12:49
 
OYUN BOZAN TÜRKİYE KONFERANSI
YÜKSEK ÖĞRENİM KREDİ VE YURTLAR KURUMU AFYONKARAHİSAR İL MÜDÜRLÜĞÜ OYUN BOZAN TÜRKİYE KONFERANSI
GÜNDEM Haberi


Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü, Uluslararası sistemin yeniden yapılandığı süreçte Türkiye’nin bölgesel ve küresel rolünün konuşulması amacıyla çeşitli konferanslar düzenlemektedir.

 

Bu kapsamda 30 Ekim 2017 tarihinde AKÜ Abdullah Kaptan Konferans Salonunda KYK Afyonkarahisar İl Müdürlüğü’nce organize edilen Oyun Bozan Türkiye konferansı düzenlenmiştir. Konferansa, moderatör olarak Haber Programcısı Alper ALTUN ile Konuşmacı olarak Gazeteci-Yazar Hasan ÖZTÜRK katılmıştır. Moderatörün sorularıyla yönlenen ve Türkiye’nin son dönem dış politikasını konu alan konferanstan Hasan ÖZTÜRK’ün değindiği öne çıkan başlıklar şöyle oldu: “One minute! dediğimiz gün, ülke olarak boynumuza geçirilmek istenen ilmeklere müsaade etmedik.

 

ABD’nin son dönemde Türkiye’ye karşı takındığı tavrın en önemli nedeni Dünyanın 5’ten büyük olduğunu dünyaya haykırmamızdır. Oyun kuran dış güçler Türkiye’yi kendi içine hapsetmek istiyorlar. Biz ne diyoruz: Bir gece ansızın gelebiliriz. Türkiye Cumhuriyeti’nin vicdanı var; ancak ve ancak Vicdanı olan bir Millet tüm dünya mazlumlarına kucak açar. Milletimizin sahip olduğu Kültürel Genetikle yeniden şahlanan ülkemiz Oyun Bozan Türkiye’den Oyun Kurucu Türkiye oldu.”

 

 

 KYK Yurtlarında kalan öğrencilerin katıldığı konferans, yoğun ilgi gördü. İl Müdürü Nurullah PERVANELİ, kapanış konuşmasında:
“Kurumumuz, öğrencilerimizin ders dışı zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmek, bedensel,  Ruhsal,  akademik gelişimlerine katkı sağlayarak, milli ve manevi değerlerine sahip bireyler olarak Sosyal ve kültürel yönden gelişimlerini arttırmak amacıyla programlar düzenlemektedir. Bu akşam burada olmanız, ülkemiz adına bir şeyler yapma çabasında ve sevdasında olduğunuzu gösterir. Ülkemizin geleceği Siz’lersiniz. Dışta ve içte var olan mihraklara karşı birlik ve beraberlik içinde olmak bizlerin en önemli görevi. Hiçbir oyuna gelmeyeceğiz.” Dedi.

 

Program sonunda İl Müdürü Nurullah PERVANELİ konuşmacılara öğrencilerin yurtlarda açılan kurslarda yaptığı Ebru ve Hüsnü Hat Tablo hediye etti. Katılan öğrenciler, “bu güzel bilgiler için ve düşüncelerimize katkıda bulunduğunuz için teşekkür ederiz” diyerek bu tür programların devamını talep etti.

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: OYUN, BOZAN, TÜRKİYE, KONFERANSI,
Haber Videosu
Yorumlar
2.Lig Kırmızı Grup
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Özlü Sözler
Kırk küpü yerden göğe dizseler, ortadan birini çekeler, var sen seyreyle gümbürtüyü…


Yunus Emre
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv
Alexa
Haber Yazılımı