Haber Detayı
10 Şubat 2016 - Çarşamba 12:58
 
ÖMER YARŞİ ÇEYREK ASRI DEVİRDİ
Afyonkarahisar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü etkinliklerine tüm hızıyla devam ediyor. Kültür Bakanlığı Mahalli Sanatçısı Ömer Yarşi, Afyonkarahisar Belediyesi'nin katkılarıyla düzenlediği 26. konseriyle çeyrek asrı devirdi.
SANAT Haberi


Afyonkarahisar türküleri, oyunları, şiirleri, öyküleri gelenek ve göreneklerini içeren Ömer Yarşi’nin 26. konseri, Eski Halk Eğitim Merkezi'nde (RAM) salonunda gerçekleştirildi. Gecede Ömer Yarşi’nin yanı sıra, Yarşi’nin öğrencilerinden Prof. Dr. Çağrı Haksöz, Afyonkarahisar Gençlik Merkezi öğrencileri, Avukat Nilgün Seçen ve eşi Dr. Mustafa Seçen’de sahne aldı. Konserde sahne alan ekiplerin performansları geceye katılanlardan  büyük alkış aldı.

Belediye Başkanı Burhannettin Çoban program sırasında çocuklarla yakından ilgilendi ve kendileriyle tek tek fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi. Gece, Afyonkarahisar türküleri, öyküleri, gelenek ve göreneklerini içeren Ömer Yarşi'nin 26. konseriyle sona erdi. Ömer Yarşi'nin türkülerine konuklarda eşlik etti. Yarşi, program sonunda Afyonkarahisar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından kendi adını taşıyan kitabın basımında destek olan başta Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ve ekibine teşekkür etti.     

Program sonunda Gençlik Merkezi öğrencileri ve Ömer Yarşi'yi performanslarından dolayı tebrik eden Belediye Başkanı Burhanettin Çoban başarılarının devamını diledi.

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: ÖMER, YARŞİ, ÇEYREK, ASRI, DEVİRDİ,
Haber Videosu
Yorumlar
İddaa Canlı Skor
Bizim Gazete
Anketler
Afyon'a Raylı sitem yapılmalı mı ?
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Haber Yazılımı