Haber Detayı
23 Nisan 2018 - Pazartesi 13:56
 
Öğrenciler Kocatepe'de ağırlandı
Afyonkarahisar’ın Şuhut İlçe Kaymakamlığı, Şuhut Belediyesi, Şuhut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Şuhut Zafer Anadolu Lisesi’nin birlikte gerçekleştirdiği Şuhut'tan Zafere (Kocatepe Yolunda) Projesinin ikinci grubunu, Şuhut ilçesinde ağırlandı.
EĞİTİM Haberi


Sultandağı ve Başmakçı ilçelerinden gelen öğretmen ve öğrencilere Şuhut Halk Eğitim Merkezi’nde açılış programından sonra Ulu cami, Tarihi Hamza Paşa Hamamı ve Atatürk evi tanıtıldı.

 

Daha sonra Kocatepe yoluna hareket edilerek burada öğretmen ve öğrencilere Kurtuluş Savaş'ında Şuhut'un önemi ve Şuhut ilçesinde her yıl coşkuyla kutlanan Zafer Yürüyüşü etkinlikleri hakkında bilgiler verildi. Duygusal anlarında yoğun olarak yaşandığı etkinlik sırasında Afyonkarahisar'ın iki ilçesinin öğrenci ve öğretmenleri arasında güzel dostluklar kuruldu.

 

Kocatepe ziyareti esnasında burada Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt'un öğrenci ve öğretmenlere hediyeleri takdim edildi. Öğrenci ve öğretmenler burada duygu ve düşüncelerini neler yaşadıklarını ifade etti.

 

Sultandağı Anadolu İmam Hatip Lisesi Tarih Öğretmeni Murat Berk; “Buraya gelmekle çok mutluyum çünkü Kurtuluş Savaşının ve özellikle Kocatepe'nin Kurtuluş savaşındaki büyük öneminden dolayı dersimizde sürekli işliyoruz ama bizzat gezip görmek atalarımızın yaşadıkları, çektikleri sıkıntıları bizzat gelip görmek yaşamak bizleri çok mutlu etti. Herkesin buraya gelip burada ki duyguları yaşamasını istiyorum” dedi.

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: Öğrenciler, Kocatepe'de, ağırlandı, ,
Haber Videosu
Yorumlar
2.Lig Beyaz Grup
Yazarlar
Bizim Gazete
Arşiv
Haber Yazılımı