Haber Detayı
02 Kasım 2017 - Perşembe 23:09
 
MUHALEFET OLMAK İÇİN DEĞİL, İKTİDAR OLMAK İÇİN YOLA ÇIKTIK
İYİ Parti’nin Genel Başkanı Meral Akşener’in yol arkadaşlarından birisi olan Alper Yağcı, İYİ Parti’nin muhalefet alternatifi söylemlerine katılmadığını belirterek, “İktidara alternatifiz” dedi.
SİYASET Haberi


Yİ Parti’nin Genel Başkanı Meral Akşener’in yol arkadaşlarından birisi olan Alper Yağcı, İYİ Parti’nin muhalefet alternatifi söylemlerine katılmadığını belirterek, “İktidara alternatifiz” dedi.

Afyonkarahisar’da yeni oluşumun önde gelen isimlerden ve İYİ Parti’nin Genel Başkanı Meral Akşener’in yol arkadaşlarından birisi olan Alper Yağcı, oluşum sürecinden partinin kurulmasına kadar olan dönemi anlattı. Yağcı, İYİ Parti’nin muhalefet alternatifi söylemlerine katılmadığını belirterek, “İktidara alternatifiz” dedi.

Türkiye genelinde yeni kurulan İYİ Parti’nin Afyonkarahisar’daki önde gelen isimleri arasında yer alan eski MHP Merkez İlçe Başkanı Alper Yağcı, Kurtuluş Gazetesi’ne yaptığı konuşmada merak edilenleri anlattı.

Yağcı partinin kurulduğu 25 Ekim 2017 tarihinden itibaren ülkenin her bir köşesinde partilerinin konuşulduğunu ifade etti. İYİ Parti’nin Türkiye’ye ve Afyonkarahisar’a iyi geleceğini dile getiren Yağcı, oluşum ile başlayan sürecin parti kurulumu ve sonrasında yapılacak çalışmaları anlattı.

PARTİMİZİN İSMİNİ VE LOGOSUNU HALKIMIZ ÇOK SEVDİ

İYİ Partinin kurulmasının ardından isminin ve logosunun ülke gündeminde halen konuşulduğunu dile getiren Alper Yağcı, partinin isminin akıllarda kalıcı olduğunu vurguladı. Yağcı, “Ülkemizde tek parti rejiminden tek adam sistemine geçinilen bu süreçte çok ciddi korku politikasıyla yönetilen ülkemizde insanlarımız tarafından acaba parti kurulmasına müsaade ederler mi? Bu partinin kurulmasına izin verirler mi? Gibi bir takım düşünceler hakimdi. Allah’ın izni ile 25 Ekim 2017 Çarşamba günü İYİ Parti Türk siyasi hayatına resmen kurularak yerini almıştır. Kurulduğu iki gün itibari ile hem ismi hem logosu gündem oldu. Ama şuan gelinen süreçte ismi ve logosu halkımız tarafından oldukça akılda kalıcı ve beğenilen olumlu yönde tepkiler aldığımız bir sonuca dönüştüğü aşikardır. Ayrıca partimizin kısaltılması tüzüğümüzde de yer aldığı gibi kısaltılması kullanılmayacaktır. Logomuz ise güneş ve etrafındaki oklarla eski Kayı boyunun mührünü anımsatmaktadır” diye konuştu.

TÜM KESİMLERİ KUCAKLAYAN BİR YAPIYA ÖNEM VERMEK İSTEDİK

Kurucular kurulunda eski Bakan Abdülkadir Akcan ile eski Belediye Başkanı Hayrettin Barut’un yer almasından dolayı büyük bir mutluluk duyduklarını ifade eden Yağcı, “Kurucular kurulumuz 200 kişiye dayanan isimden oluştu. Bu da partimize olan rağbetten dolayıdır. İnsanlarımız ve siyasette uğraşmış değerli isimler İYİ Partinin kuruluşunda yer almak için gerçekten bir istek içerisinde oldular. 80 ile 100 arasında düşünülen kurucular kurulu 200 kişilik listeye ulaşmış oldu. Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener, tüm Türkiye’yi kucaklayıcı bir yapıya, tüm kesimi kucaklayan bir yapıya önem vermek istedi. Dolayısıyla ilimizin tanınmış siyasetçilerinden eski bakanımız Abdülkadir Akcan ile eski belediye başkanımız Hayrettin Barut kurucular kurulunda yer aldı” dedi.

PARTİMİZE OLAN İLGİYİ GÖSTERİYOR

“Kurucular kurulu partimizin zenginliğini ortaya koyuyor” diyen Alper Yağcı, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Kurucular kurulu partimizin zenginliğini ortaya koyuyor. Bu anlamda da biz olumlu tedbirler aldık. Daha sonra 60 kişilik genel idare kurulu oluştu ve arkasından da 12 kişilik divan heyeti oluştu. Genel başkan yardımcılarımız belli oldu. Teşkilatlanmadan sorumlu Genel başkan yardımcımızın da belli olmasının ardından teşkilatlanmanın bir an önce yapılmasıyla İYİ Partimizin ciddi bir ses getireceğini düşünüyoruz.”

BİZİM KIRMIZI ÇİZGİMİZ TERÖR

Teröre bulaşmış insanlara İYİ Partinin kapılarının kapalı olduğunu dile getiren Yağcı, kırmızı çizgilerinden ödün vermeyeceklerini ve terör hariç tüm insanları kucaklayacaklarını söyledi. Alper Yağcı, “İYİ Parti tüm Türkiye’yi özellikle parantez içinde söylüyorum; Terör örgütlerine bulaşmış insanların olmadığını, ama bunun dışında kalan tüm insanları kucaklayan bir partidir İYİ Parti. Bu da bizim kırmızı çizgimizdir. Biz burada insanların üzerlerinde bulunduğu gömleği çıkartıp gelmelerini istemiyoruz. İnsanlarımız ülkücü olabilir, MHP’li olabilir, CHP’li olabilir, AK Parti’li olabilir, Saadet Partili olabilir, Demokrat Partili olabilir. Bizim ortak kaygımız Türkiye ise ortak düşüncemiz Türkiye’nin bekası, huzuru ve refahı ise Türkiye Cumhuriyeti’nin daha adaletli ve huzurlu şekilde yönetilmesi ise arzu. Bu arzuya destek ve omuz verecek herkese kapımız açıktır. Daha öncede ifade ettiğimiz gibi teröre bulaşmış insanlara kapımız kapalıdır. Bu insanlar Türk milletine ihanet ettikleri için bizim yanımızda yer alamazlar” dedi.

GENEL BİR YELPAZEDE KURULAN BİR PARTİYİZ

İYİ Partinin muhalefete alternatif olduğu yönündeki söylemleri kabul etmediklerini vurgulayan Yağcı, iktidara alternatif olduklarını söyledi. Yağcı şöyle dedi; “Geniş bir yelpazede kurulmuş parti asla muhalefet alternatifi olarak doğmamıştır. Eğer bir alternatif kelimesi kullanılması gerekiyorsa iktidara alternatif ve talip olarak kurulmuş siyasi bir partidir. 25 Ekim’de İYİ Partinin adının ortaya çıkması İçişleri Bakanlığına resmi dilekçenin verilmesi ve kabulünden sonra vatandaşımız tarafından her ilde olduğu gibi Afyon’da da bizlere çok ciddi bir şekilde olumlu yönde dönüşler olmuştur. 2 yıla yakındır Meral Akşener ile yol yürüyen arkadaşlar olarak yaptığımız her toplantıda şunu ifade ettik; Kurucular kurulunda Meral hanım kendisi inisiyatif kullandı. Tamamıyla il bazlı bir düşünce içerisinde olmadığı net biliyoruz. Bizler bu mücadeleyi bir görev verilsin diye yapmadık. İçerisinde yer almak için yaptık. İsimler konusu asla tartışmaya açılacak ve üzerinde tartışılacak bir şey değildir.”

BU HAFTA İÇERİSİNDE BELLİ OLMASI BEKLENİYOR

Afyonkarahisar’ın kurucu il başkanı olacak ismin önümüzdeki günlerde belirleneceğini dile getiren Yağcı, “Yeni doğan siyasi partiler ilk defa kongrelerini yapmak durumundalar. Şuan beklenen süreç teşkilatlardan sorumlu genel başkan yardımcımızın her ilde bir kurucu il başkanının atanmasıdır. Afyon için örnek verirsek. Afyon için kurucu il başkanımız netleştikten sonra bu kurucu il başkanımız aldığı yetki ile merkez ilçemizle birlikte 18 ilçemizde ilçe teşkilatı oluşturacak. Ayrıca merkezde de il teşkilatını oluşturacak. Bu hafta içerisinde kurucu il başkanımızın atanmasını bekliyoruz. Daha sonra üye kayıtlarımız başlayarak kongre hazırlıkları devam edecek” şeklinde konuştu.

 

Kaynak link: http://yeha.com.tr/muhalefete-degil-iktidara-alternatifiz/

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: MUHALEFET, OLMAK, İÇİN, DEĞİL,, İKTİDAR, OLMAK, İÇİN, YOLA, ÇIKTIK,
Haber Videosu
Yorumlar
Diğer Haberler
RAMAZAN AKGÖZ "RANTİYEYE DEĞİL EMEKLİYE"
AFYON SAADET PARTİSİ EMİRDAĞ BELEDİYE BAŞKANINI ZİYARET ETTİ
Mehmet Zeybek “ÇALIŞIP KANACAĞIZ”
Yurdunuseven “Teröristle oyları bir olacak”
Safa Şenel "Esnafın Hakkını Arıyoruz"
Hüseyin Sezen “AK Parti’nin alternatifi yok”
Hüseyin Sezen “Siyasi temsilcileri de bu saldırının failleridir”
“Mazlumların umudu olmaya devam edeceğiz”
GÜLTEKİN UYSAL, KİMİN BEKA SORUNU VAR BİLİYORUZ
Şuhut Ak Parti İlçe Gençlik Kolları Tanıtım ve Medya Başkanı Bayram Mesajı
İbrahim Yurdunuseven “Ramazan birlikteliğin pekişmesidir”
Hüseyin Sezen “Mazlumlara el uzatmak Müslüman olarak görevimizdir”
Milletvekili Hatice Özkal, Ramazan Bayramı mesajı yayınladı
HER HANEYE 1000 TL AİLE MAAŞI
UYSAL "ÜLKEMİZDEKİ KUTUPLAŞTIRMAYI KALDIRACAĞIZ"
Yundunuseven ; “Bir yanda hızlı tren, diğer yanda kara tren…”
SAFA ŞENEL VE HALİT KUŞ SULTANDAĞI'NDA VATANDAŞLA BULUŞTU.
Hatice Dudu Özkal, Fransa'da seçim çalışmalarını sürdürüyor
MEHMET ZEYBEK “24 HAZİRAN’DA DESTEĞİNİZİ TALEP EDİYORUZ”
Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti
SAADET PARTİSİ AFYON MİLLETVEKİLLERİ ADAY TANITIM PROGRAMI YAPILDI
“Kadir Gecesi tüm Müslümanların kurtuluşuna vesile olsun”
GÜLTEKİN UYSAL "İNSANLARIMIZDA MÜTHİŞ BİR HASRET VAR"
Okşan Ulusoy Efe “BU İKTİDARI KADINLARIMIZ GETİRDİ, KADINLARIMIZ GÖTÜRECEK”
Şuhut Ak Parti İlçe Kadın Kolları çalışmalarını hızlandırdı
"SEÇİM GÜVENLİĞİ İLE İLGİLİ ENDİŞE TAŞIYORUZ"
Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar Sanayi Esnafı ile birlikte
Gültekin Uysal seçim çalışmaları kapsamında Gebeceler'de
Recep Tayyip Erdoğan, Külliye’deki inşaat çalışmalarını inceledi
Gültekin UYSAL , Esnafların derdini dinledi
Eroğlu; Eskişehir’deki toplu temel atma törenine katıldı
Taytak, teveccühten son derece memnun kaldı
İddaa Canlı Skor
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Anketler
Afyonkarahisar'da yaşamaktan mutlu musunuz?
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Galatasaray
75
0
7
3
24
34
2
Fenerbahçe
72
0
4
9
21
34
3
Medipol Başakşehir
72
0
6
6
22
34
4
Beşiktaş
71
0
5
8
21
34
5
Trabzonspor
55
0
9
10
15
34
6
Göztepe
49
0
11
10
13
34
7
Demir Grup Sivasspor
49
0
13
7
14
34
8
Kasımpaşa
46
0
14
7
13
34
9
Kayserispor
44
0
14
8
12
34
10
Evkur Yeni Malatyaspor
43
0
13
10
11
34
11
Teleset Mob. Akhisarspor
42
0
14
9
11
34
12
Aytemiz Alanyaspor
40
0
16
7
11
34
13
Bursaspor
39
0
17
6
11
34
14
Antalyaspor
38
0
16
8
10
34
15
Atiker Konyaspor
36
0
16
9
9
34
16
Osmanlıspor FK
33
0
17
9
8
34
17
Gençlerbirliği
33
0
17
9
8
34
18
Kardemir Karabükspor
12
0
28
3
3
34
Özlü Sözler
Daima iyiyi, güzeli, doğruyu öğrenebilmek için okuyunuz, okutunuz…


Hacı Bektaşı Veli
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv
Alexa
Haber Yazılımı

AFYON HABER

AFYONHABER