Haber Detayı
23 Mayıs 2017 - Salı 00:24
 
MHP Karagöz’le yola devam edecek
Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı’nın 12. Olağan Genel Kurulu Uydukent’te bulunan Grand Derya Düğün Salonu’nda yapıldı. Mevcut İl Başkanı Mehmet Karagöz geçerli oyların tamamını alarak yeniden il başkanı seçildi
SİYASET Haberi


Milliyetçi Hareket Partisi’nin merakla beklenen il başkanlığı seçimleri dün Uydukent’te bulunan Grand Derya Düğün Salonu’nda yapıldı. Yoğun bir katılımla gerçekleştirilen seçimlerde tek listeyle Mehmet Karagöz yeniden kazandı.

Divan Başkanlığını MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Parsak’ın yaptığı kongrede konuşan MHP İl Başkanı Mehmet Karagöz kendisine destek veren herkese teşekkür etti.

 

BİRLİĞİMİZİ KİMSE BOZAMAZ

MHP’nin Türkiye’nin dinamosu olduğunu belirten Karagöz, “Partimiz üzerinde uzun süredir devam eden oyunlara asla geçit vermeyeceğiz. MHP Türkiye’nin omurgasını oluşturuyor. Kimlerin MHP’yi yıkmak istediğini çok iyi biliyoruz. Uzun süredir yürütülen psikolojik baskılara asla geçit verilmeyecektir. Burada bazı kişilerle şahsi problemim olabilir. Ancak ben MHP İl Başkanı olduğum sürece kişisel hırslarımla değil, parti hukukuna göre hareket ederim. Herkesi dinlemeye, herkesle birlik içinde olmaya devam edeceğim” dedi.

 

10 YIL GÖREV ALMADIM

2003 yılında MHP Merkez İlçe Başkanlığı süresinin dolmasının ardından tekrar aday olmadığını ifade eden Karagöz, “Benim her yere aday olduğumu iddia ediyorlar. Ben 2003 yılından başlayarak 2013 yılına kadar hiçbir şeye aday olmadım. Merkez İlçe Başkanlığına atamayla geldik. Daha sonra İl Başkanlığına Genel Merkezimiz tarafından atamamız yapıldı. 2003-2013 yılları arasında partide resmi görevim olmamasına rağmen partim neyi emrettiyse onu yerine getirdik. Dava adamlığı gereği elimizden gelen her şeyi yerine getirmeye çalıştık” dedi.

 

48 YILDA BÜYÜK BADİRELER ATLATILDI

Karagöz’ün ardından kürsüye çıkan MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Parsak ise, 48 yıldır çizgilerinden sapmadan Türk Milletine hizmet ettiklerini ifade etti. Alparslan Türkeş’in çizdiği yolda yürüdüklerini ifade eden Parsak, “Başbuğumuz hayatını Yüce Türk Milletine adamıştı. Onun yolunda giden ülkücüler şehit oldular, gazi oldular ama davalarından dönmediler. Bu dava Türk-İslam dünyasının yegane sesidir. Türk Milliyetçilerinin siyaset yapabileceği tek adres MHP’dir” dedi.

 

LİDERİMİZİN EMRİNDEYİZ

Başbuğ Alparslan Türkeş’in vefatının ardından MHP’nin başına Devlet Bahçeli’nin geçtiğini kaydeden Parsak, “1997 yılında MHP dağılacak, yok olacak, parçalanacak diyenler bugün MHP’nin nasıl tek çatı altında toplandığını iyi görmelidir. Liderimiz Devlet Bahçeli’nin yıllar önce söylediklerine büyük tepki gösterenler şimdi ‘Ne kadar haklıymış’, ‘Yine doğruyu söylemiş’ demektedir. İleri görüşlülüğü sayesinde MHP’yi her türlü saldırıdan korumuştur. Unutulmasın ki; MHP ve Sayın liderimiz yalnızca doğruları söylemektedir. Oy uğruna kimseye yalan söylemedik. 1969 yılında Başbuğumuz neyi söylemişse bugün aynı çizgideyiz. Liderimiz Devlet Bahçeli ne söylediyse her zaman doğruluğu ortaya çıkmıştır” dedi.

 

SAFLARIMIZI SIKLAŞTIRALIM

MHP’yi yok etmek yada parçalamak isteyenlerin amaçlarına ulaşamayacağını kaydeden Parsak, “Yıllar önce partimizi bölmek adına kendi içimizden partiler kurdular. BU partilerin aldığı oy oranı ortadadır. Ancak bu kopuşlar bile bizim daha az sayıda milletvekili, daha az sayıda belediye, daha az sayıda belediye meclis üyesi çıkarmamıza engel olmuştur. Bugün yapılan saldırılarda sbuna benzemektedir. Bu yüzden tüm ülkücülerin safları sıklaştırması, araya nifakçılara sokmaması gerekiyor. Allah’ın izniyle ebedi birliğimizi kimse bozamayacak” dedi.

Konuşmaların ardından yapılan seçimlerde mevcut Başkan Mehmet Karagöz geçerli oyların tamamını alarak yeniden il başkanı seçildi. 

Kaynak: (AHG) - Afyon Hisar Gazetesi Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: MHP, Karagöz’le, yola, devam, edecek,
Haber Videosu
Yorumlar
Diğer Haberler
İSMAİL ELİBOL İYİ PARTİ'DE DEVAM EDECEK !!!
ÖZKAL : DEZAVANTAJLI HERKESİN YARALARINI SARIYOR
MHP SEÇİM KOMİSYONU ŞUHUT’TA
CHP'DE İLÇE SEÇİMLERİ YAPILMAYA DEVAM EDİYOR !!!
İSCEHİSAR İYİ PARTİ İLÇE BAŞKANI NECMİ ÖZSARI OLDU
ASIL ENGELLİ OLANLAR ENGELLİ KARDEŞLERİMİZİ ENGEL OLARAK GÖRENLERDİR
Afyonkarahisar'da İyi Partiye Okşan Ulusoy Efe getirildi
Buradan el ele, kol kola çıkacağız
Kadına Şiddet İnsanlığa İhanettir
“CHP’nin Afyon’da umudu olmaya adayım”
Hükümete desteğimiz tam ve kesintisiz sürecektir
Yurdunuseven : “Vatandaşımızın menfaati ön planda”
STK yöneticileri ayrıştırıcı olmamalı
MUHALEFET OLMAK İÇİN DEĞİL, İKTİDAR OLMAK İÇİN YOLA ÇIKTIK
Veysel Eroğlu Esnaf Ziyaretinde Bulundu
KÖKSAL : Vatandaşlarımız gelecek için kaygılı
CHP Cumhuriyeti Gençlerle Kutladı
Ülkemizin her bir gencine güveniyoruz
Özkal, tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramını kutluyorum
ESKİ BAKAN AKCAN VE ESKİ BAŞKAN BARUT
KÖKSAL: ŞEHİTLERİMİZ ARASINDA BİLE AYRIMCILIK YAPIYORLAR
AFYONKARAHİSAR’DA TEŞKİLATLANIYOR
Emirdağ'da Chp Kongre yapacak
İŞTİ TAM LİSTE !!!
ÇOKER, İL BAŞKANLIĞINDAN AYRILDI
Hiçbir CHP'li hak etmediği saati koluna takmaz
Başkan Acar, tanıtım günlerine katıldı
AK Parti Sandıklı Kongresi gerçekleşti
“İnşallah sağlığına kısa sürede kavuşur”
Milletvekili Ali Özkaya sözünü tuttu.
“Devletin bekası sıkıntıya girmesin diye İdlip’teyiz”
“Amacımız çatışmaları tamamen önlemek”
2.Lig Kırmızı Grup
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Özlü Sözler
Kırk küpü yerden göğe dizseler, ortadan birini çekeler, var sen seyreyle gümbürtüyü…


Yunus Emre
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Arşiv
Alexa
Haber Yazılımı