Haber Detayı
13 Mart 2016 - Pazar 20:33
 
MHP İl Başkanı Demirel; “Kendileri söyledi, kendileri dinledi”
MHP İl Başkanı Raşit Demirel Cumartesi günü AKP’li Bakan Veysel Eroğlu’nun Afyonkarahisar’a gelerek yaptığı sertifika dağıtım törenini eleştirerek, “kendileri söyledi, kendileri dinledi” dedi.
EĞİTİM Haberi


MHP İl Başkanı Raşit Demirel Cumartesi günü AKP’li Bakan Veysel Eroğlu’nun Afyonkarahisar’a gelerek yaptığı sertifika dağıtım törenini eleştirerek, “kendileri söyledi, kendileri dinledi” dedi.

 

İl Başkanı Raşit Demirel; “Hemşerilerimizin bir cumartesi tatili vardı onu da Bakan aldı. 3-5 kişiye sertifika verilecek diye eski valiliğin önünü trafiğe kapatmak, hemşerilerimize zulmetmekten başka bir şey değildir.” Dedi. Demirel konuşmasına şöyle devam etti; “Ordu bulvarından gelen araçlar göbekten geri dönüyor. İmaret tarafından gelen araçlar yine ordu bulvarına yönlendiriliyor. Trafik, Defterdarlık binasına kadar keşmekeş. Sebep? Sebep sayın bakanın eski vali binası önündeki yolu trafiğe kapattırarak 3-5 kişiye sertifika dağıtacak olması” dedi.

 

Demirel konuşmasını şöyle sürdürdü; “Hava güzel, YGS sınavı var, aileler çocuklarının sınava gireceği okulları görmek ve çocuklarını sınava hazırlamak için koşuştururken, siyaset yapmak adına köy, kasaba ve ilçelerden getirtilen hazır kıtaları meydana yığarak yolu kapatmak doğru değil. Açılmış tesisleri defalarca açarken, olması gereken küçük işleri de dev tesis diye lanse etmek, hele hele hayata geçirilmemiş düşünce safhasındaki işlerin başlıklarını dillendirerek bindirilmiş kıtalara bu işleri de yapmış gibi göstermek, insanımızın aklıyla dalga geçmekten başka bir şey değildir. Sayın bakan her gittiği yerde agaç fidesi dağıtmaktadır. Dağıttığı ağaç fidelerini sayıp ‘şu kadar ağaç diktik’ diye meydanlarda propaganda yapmaktadır. Sayın bakan gereksiz harcamalardan ve gösterişlerden kaçınsın artık. Hocalar’daki şehit cenazesine sadece cenaze namazını kılmak için AKP’li milletvekillerini de yanına alarak meydana helikopterle  indiğinde, Hocalar halkının kendisine verdiği tepkiyi unutmasın. 3-5 sertifika için bu kadar şatafata gerek yok” 

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: MHP, İl, Başkanı, Demirel;, “Kendileri, söyledi,, kendileri, dinledi”,
Haber Videosu
Yorumlar
İddaa Canlı Skor
Bizim Gazete
Anketler
Afyon'a Raylı sitem yapılmalı mı ?
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Haber Yazılımı