Haber Detayı
01 Mart 2016 - Salı 00:04
 
MHP İL BAŞKANI DEMİREL; “AYARINI BOZDUĞUNUZ KANTAR, GÜN GELİR SİZİ DE TARTAR.
Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Raşit Demirel basına yaptığı yazılı açıklama ile son günlerde gündemi meşgul eden Anayasa Mahkemesi Kararına herkesin saygılı davranması gerektiğini belirterek ‘Hukuk herkese lazım’ dedi.
SİYASET Haberi


Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Raşit Demirel basına yaptığı yazılı açıklama ile son günlerde gündemi meşgul eden Anayasa Mahkemesi Kararına herkesin saygılı davranması gerektiğini belirterek ‘Hukuk herkese lazım’ dedi.

 

Demirel açıklamasını şöyle sürdürdü. “Anayasa Mahkemesinin, 92 gündür tutuklu bulunan gazeteciler Can Dündar ile Erdem Gül Hakkında ‘Hak ihlali’ kararı vermesinin doğru yada yanlış olmasını ancak hukukcuların tartışabileceğini, verilen karara da herkesin saygı duyması gerektiğini” söyledi. Demirel şöyle devam etti; “ Cumhurbaşkanı sayın Erdoğan’ın Anayasa Mahkemesinin ‘Dündar ve Gül’ kararlarıyla ilgili yaptığı açıklamada, ‘AYM kararına sessiz kalırım ama verdiği karara uymuyorum, saygı da duymuyorum’ sözlerine karşılık Cumhurbaşkanı sayın Erdoğan’na 6 yıl önce söylediği sözleri hatırlatarak şöyle dedi, “6 yıl önce sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Hukuk sistemine biz inanmasak, başkalarının inanmasını bekleyemeyiz’ demişti. Bugün ise, ‘Anayasa mahkemesinin verdiği karara saygı duymuyorum’ diyor. Sayın Erdoğan Cumhurbaşkanlığına seçildiğinde Anayasa yeminini yaparken yemin metninde şöyle demişti. ‘Cumhurbaşkanı sıfatıyla, devletin varlığını ve bağımsızlığını, devletin ve milletin bölünmez bütünlüğünü, milletin kayıtsız ve şartsız egemenliğini koruyacağıma, Anayasaya, hukukun üstünlüğüne, demokrasiye, Atatürk ilke ve inkilaplarına ve laik cumhuriyet ilkesine bağlı kalacağıma, milletin huzur ve refahı, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde herkesin insan haklarından ve temel hürriyetlerden yararlanması ülküsünden ayrılmayacağıma, Türkiye Cumhuriyetinin şan ve şerefini korumak, yüceltmek ve üzerime aldığım görevi tarafsızlıkla yerine getirmek için bütün gücümle çalışacağıma, büyük Türk Milleti ve tarih huzurunda, namusum ve şerefim üzerine and içerim.’ Demirel sözlerini şöyle tamamladı, “Hukuk hepimize lazım. Bugün başkasına olan şeylerin yarın kime olacağını Allah bilir. Bakmışınız ayarını bozduğunuz kantar, gün gelir sizi de tartar.”

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: MHP, İL, BAŞKANI, DEMİREL;, “AYARINI, BOZDUĞUNUZ, KANTAR,, GÜN, GELİR, SİZİ, DE, TARTAR.,
Haber Videosu
Yorumlar
İddaa Canlı Skor
Bizim Gazete
Anketler
Afyon'a Raylı sitem yapılmalı mı ?
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Haber Yazılımı