Haber Detayı
28 Ağustos 2018 - Salı 17:30
 
Malazgirt 'ten Kurtuluş'a Adım Adım..
GÜNDEM Haberi


Ülkemizin dörtbir yanında coşku ve heyecan içerisinde kutlanan Kurtuluş Savaşı etkinlikleri, ilimizdede aynı güzelliklerle yaşanıyor.

 

Kurtuluş Savaşının ehemmiyetine binaen bir açıklama yapan Erbakan Vakfı Afyonkarahisar İl Başkanı Ali TÜRKARSLAN; "şu an bu Kutsal Topraklarda yaşıyorsak bunu, 96 yıl evvel gözünü kırpmadan canını feda eden Şühedalarımıza borçluyuz" dedi.

 

Müreffeh bir hale gelmemiz açısından tarihimizi daha sağlıklı ve sağlam bir şekilde algılamak - idrak etmek zorunda olduğumuzu vurgulayan Başkan TÜRKARSLAN açıklamasında;

 

- Ordusuyla birlikte Cuma namazını kıldıktan sonra 'Ölürsem kefenim olsun' dediği beyaz bir elbiseyle askerin karşısına çıkan Sultan ALPARSLAN'ın konuşması bizler için mühimdir.

 

“Sultan ALPARSLAN; Ben, Müslümanların camilerde bizim için dua etmekte oldukları bu saatlerde düşmanın üzerine atılmak istiyorum. Galip gelirsek arzu ettiğimiz sonuç gerçekleşmiş olur, yenilirsek şehid olarak cennete gideriz. Bugün burada ne emreden bir sultan ne de emir alan asker var. Sizden biri olarak sizinle birlikte savaşacağım; benimle gelmek isteyenler peşime düşsünler". 

 

Bizlerde teslim aldığımız bu kutsal emanete sahip çıkmak, 1047 yıl evvel Anadolu'nun kapısını bizlere açan Sultan ALPARSLAN ve neferlerinin şuuruna vakıf olmak ve bugüne dek dış mihraklarca bizlere yaşatılan oyunlara göğüs geren şühedalarımız ve Gazilerimize karşı sevgi - saygı ve minnet duygularımızı an be an göstermek, onlara karşı layık torun - evlat olmak zorundayız. Bu vesile ile, başta Malazgirt Meydan Muharebesi olmak üzere, İlimiz Kocatepeden fitili ateşlenen Kurtuluş Savaşımızın kazanılmasında miheng taşı olan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve Şehidlerimizi Gönül Muhabbeti ve Dualarımızla yad'ediyoruz. Rabb'm Vatanımızın bütünlüğü, Milletimizin birlik/beraberliğine göz diken şer odaklardan cümlemizi muhafaza eylesin" dedi.

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: Malazgirt, 'ten, Kurtuluş'a, Adım, Adım..,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı