Haber Detayı
18 Nisan 2018 - Çarşamba 17:50
 
Kumartaşlı, görevden alındı
Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Genel Merkezi tarafından Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı’nın görevden uzaklaştırılmasının ardından kentteki şehit aileleri ve gaziler dernek binasına gelerek duruma tepki gösterdi.
SİVİL TOPLUM Haberi


18 Nisan 2018 - Çarşamba 10:25 Bu haber 10 kez okundu
 
Kumartaşlı, görevden alındı
Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Genel Merkezi tarafından Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı’nın görevden uzaklaştırılmasının ardından kentteki şehit aileleri ve gaziler dernek binasına gelerek duruma tepki gösterdi.
Gündem Haberi

 

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul Ve Yetimleri Derneği Genel Merkezi’nce disiplin kuruluna sevk edilen ve ardından görevden uzaklaştırılan Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, dernek binasında bir açıklama yaptı. Şehit aileleri ve gazilerin de katıldığı basın açıklamasında Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban da bulunarak İsmail Kumartaşlı’nın sonuna kadar arkasında olduklarını dile getirdi. Başkan Çoban, “Ben biliyorum ki şehit ailelerimiz, gazilerimiz, derneğinin ve İsmail Kumartaşlı’nın yanındadır, arkasındadır. Biz de Afyonkarahisar Belediyesi olarak açık ve net söylüyorum, İsmail kardeşimizin ve bu derneğin yanındayız. Allah’ın izniyle sonuna kadar onun haklı mücadelesinde tüm gücümüzle yanındayız. Bu derneğin genel başkanı maalesef birtakım yanlış tutumlar içerisine giriyor. Birtakım Afyonkarahisar’dan da yanlış bilgiler aldırtarak şehit ailelerine dilekçe yazdırarak böyle bir keyfi uygulamaya geçiyor. İsmail kardeşim daha genel kuruldayken kendisi hakkında nasıl konuşma yaptığını hepimiz duyduk, biliyoruz bu genel başkanın. Genel kurul sonrası İsmail kardeşimin ‘ben sana oy vermeyeceğim açık açıklamasından sonra kendisi Türkiye’deki diğer derneklerinde İsmail kardeşimizi nasıl örnek aldığını, onun arkasından gidebileceği korkusuyla böyle bir hukuk dışı, ahlak dışı bir davranış içerisine girmiştir. Genel Başkan Taner beyi de buradan ben kınıyorum” diye konuştu.

Görevden uzaklaştırılan İsmail Kumartaşlı ise yaptığı açıklamada, seçimde genel başkan adayı Taner Uran’a destek vermeyeceklerini söylemesinin ardından görevden uzaklaştırıldığını ileri sürdü. Kumartaşlı, “Biz ilimiz sınırları içerisinde şehit aileleri ve gazilerimizin haklarını savunana, şehitlerimizin ortak anılarını yaşatan, şehitliği ve gaziliği en yüksek seviyede yaşayan üyelerimize, şehit anne ve balarına sahip çıkan bir derneğiz. Ben de yaklaşık 9 yıldır anne ve babalarımızın, şehit eşlerimizin, gazilerimizin hak ve hukuklarını her şekilde savunmaya çalışan bir dernek başkanıyım. Yalnız gelişen zaman içerisinde genel merkezimizin maalesef bir şubenin daha altında kaldığını, bizim camiamızı temsil edemediğini ve hem özel, hem de kendi yaşantısında şehit ailelerimize ve gazilerimize yakışmayacak hal, tavır, tutum içerisine girdiğini öğrendiğimiz ve duyduğumuz zamandan itibaren bizde birtakım şüpheler oluşmaya başladı. Vatan için, millet için, bayrak için canını vermiş bu mübarek insanların hakkını, hukukunu Ankara’da temsil edemediği gerekçesiyle biz yapılmış olan genel kurulumuzdan sonra mevcut başkan Taner Uran’a oy vermeyeceğimiz, desteklemeyeceğimizi bildirmemiz üzerine bir takım saldırılara başlandı. Seçme seçilme hakkımız elimizden alınmaya kalkıldı ve bizim özgürlüğümüz kısıtlanmaya başlandı. En sonunda da saçma iki sebepten dolayı şahsım olarak genel merkez tarafından disiplin kuruluna sevk edildim. Bir tanesi 298 tane üyesi olan bu derneğin bir üyesi sadece eksik evraktan dolayı, gazimizin bir tanesi eksik evrak bulundurduğu için üye yapılmış tarafımızdan. Bir tanesi de gazimizin kızını haftada bir gün görevlendiriyoruz genel temizlik yapılsın diye. Genel merkezden izin almadığımız gerekçesiyle şube başkanı olarak disiplin kuluna sevk edildim ve disiplin kurulundan çıkan sonuç görevden alınma değil, görevden uzaklaştırılma cezası” dedi.

Kumartaşlı’ya destek için gelen bir şehit annesi de “24 Ağustos 2016'da şehit olan Kerim Üye’nin annesiyim. Benim oğlum şehit düştüğünde vatandaşlar bir gün durdu ama İsmail oğlum her gün yanımda. Ben oğlumun yokluğunu İsmail ile kaybettim. Ben ona bir ana oda bana bir evlat oldu. Bırak dernek başkanlığını böyle bir evlat Afyon’da hiçbir anneye nasip olmamıştır. Ama bizim gibi annelere İsmail gibi bir evlat nasip oldu. Biz ondan her zaman razı olduk. Rabbim şu Şaban ayı hürmetine ondan da razı olsun. Bunu karalayanlar, iftira edenler, İslam alemi boyunca Peygamber Efendimize iftira atılmış İsmail’e iftira atmaları bizim zorumuza gitmiyor, bizim zorumuza giden bizi çekemeyenler. Türkiye çapında böyle bir dernek görülmemiş, duyulmamış tabi ki millet kıskanacak” diye konuştu.

Bir başka şehit babası ise “26 Eylülü 2016'da Yunus Çiçek, benim oğlum şehit oldu. Ben Yılmaz Çiçek o günden beri başkanımız hep bizimle bir derdimiz olduğunda her zaman koşuyor” dedi.

Kaynak: (AHG) - Afyon Hisar Gazetesi Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: Kumartaşlı,, görevden, alındı,
Haber Videosu
Yorumlar
Diğer Haberler
Gerontologlar Derneğin'den Başkan Acar'a Teşekkür
ESOB’DAN CUMHURİYET BAŞSAVCISI MUSTAFA ÇELENK’E HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ
MHP İSCEHİSAR’DA AŞKIN, SEYDİLER’DE TOKDEMİR’LE İDDİALI OLACAK
MESLEKİ YETERLİLİK İÇİN 552 MÜRACAAT YAPILDI
TCDD 7.Bölge Kadın Çalışanlardan Atatürk’e Minnet
Mobilya sektöründe derneklerle büyük işbirliği
Helal Expo Fuarı’na İzmir damgasını vurdu
SANAL HAYATTA KAYBETTİĞİMİZ GERÇEKLER SEMİNERİ
SERTESER’İN ÖNERİLERİ DÜNYA GAZETESİ’NDE YER ALDI
ŞUURLU ÖĞRETMENLER DERNEĞİ (ÖĞDER) KONFERANS DÜZENLEDİ
ATSO YENİLİKÇİ FAALİYETLERE İMZA ATIYOR
SERTESER: YAPISAL REFORMLAR YAPILMALI
AFYON ESOB TESİSİNE HAYRAN KALDI
Meyve suyu ve su ihracatı 300 milyon dolara koşuyor
SİNANPAŞA AK PARTİ BAŞKAN ADAYI FUAT ÖZCAN’DAN ESOB’A ZİYARET
Emirdağ’da Gençliğin Yanında TÜGVA
Zafer Kalkınma Ajansı Toplantısı Afyon'da Yapıldı
TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK
İKİ BANKADAN SERTESER’E ZİYARET
AFYON Cansuyu'ndan Büyük Birlik Partisine Ziyaret
AFYONKARAHİSAR GENÇLİK MERKEZİ KANDİLİ DOLU DOLU KUTLADI
Meyve sebze mamulleri ihracatçıları Çin pazarında büyümek istiyor
MESLEK LİSELERİ’NDE YERLİ, YEŞİL VE YENİ ÖRNEKLER ANLATILACAK
MESLEĞİNİZİN POLİSİ OLMAK ZORUNDASINIZ
AFYON CANSUYU'NDAN İYİ PARTİ'YE ZİYARET
Afyonlu Gazetecilerden Belediye Başkanı Saffet Acar’a Nezaket Ziyareti
HÜSNÜ SERTESER’E ÜÇ ZİYARET BİRDEN
AFYON CANSUYU MHP İL BAŞKANINI ZİYARET ETTİ
İş Kadınlarından Birliktir’e ziyaret
ATSO VE GECEK YÖNETİMİ ORTAK TOPLANTI YAPTI
ŞEKERBANK ZİRAAT ODASIYLA PROTOKOL İMZALADI
TEV DENİZLİ’DEN AEV’E ZİYARET
Ulusal Gazeteler
İddaa Canlı Skor
Yazarlar
Bizim Gazete
Alıntı Yazarlar
Anketler
2019 Mart seçimlerinde, oyunuzu hangi partiye vereceksiniz?
Özlü Sözler
İnsanlar sahip olduklarını küçümser, sahip olamadıklarını önemser


Konfüçyus
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Arşiv
Modül 1

sanalbasin.com üyesidir

Haber Yazılımı