Haber Detayı
20 Nisan 2016 - Çarşamba 09:23
 
Küçük mucitlerden önemli buluşlar
Birçok dershane ve özel okulda öğretmenlik yapan on üç yıllık Fen Bilgisi öğretmeni Eylem Ulukaya, öğrencilerini araştırmaya ve sorgulamaya yöneltici çalışmalara başladı.
BİLİM Haberi


Küçük mucitler çalışmalarına devam ediyor. Yeni çalışmalarıyla geleceği aydınlatmaya devam edecekler. Antalya ve Dinar’da çalışmalarını devam ettiren Ulukaya projeleriyle görenleri hayrete düşürmeye devam ediyor. Yapılandırmacı eğitim anlayışına uygun olarak eğitim veren Ulukaya çalışmaları somutlaştırarak her öğrencinin zekâsına uygun öğrenme şekillerine yer verdiğini belirtti.

HER BİREYE UYGUN EĞİTİM ANLAYIŞI

Özel Dinar Öğretmen Ünal Yılmaz Koleji öğrencilerinden Nizamettin Bal ve Behlül Alp yapmış oldukları proje ile çalışmalarını somutlaştırarak öğrenmeyi zevkli ve başarılı hale getirdiler. Her bireye uygun eğitim anlayışının önemli olduğunu vurgulayan Kolej Müdürü Ünal Yılmaz, Eylem Ulukaya’yı ve öğrencileri tebrik etti.

ÖZGÜN DÜŞÜNCELERİ DESTEKLİYORUZ

Yılmaz, Aile Okulu eğitimlerinde sıkça dile getirilen hayata uyum sağlayacak becerilerin geliştirilmesinde kolej yönetimi olarak her türlü imkânı sağladıklarını ve öğretmenler ile öğrencilerin projelerinin her fırsatta destekleneceğini belirtti. Ünal Yılmaz “Yapılandırmacı eğitim yaklaşımının temel ilkeleri uygulayarak, her öğrencinin düzeyine uygun eğitim veriyoruz. Yapılan tüm çalışmalarda özgün düşünceleri destekliyoruz. Öğretmenlerimiz her tür zekaya uygun öğrenme metotları geliştiriyor” dedi.

 

Kaynak: (AYB) - Afyon Yerel Basın Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: Küçük, mucitlerden, önemli, buluşlar,
Haber Videosu
Yorumlar
2.Lig Kırmızı Grup
İddaa Canlı Skor
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Özlü Sözler
İlim irfan mürşittir karanlıkları boğar. İnsanları cehalet, gaflet bunaltıp boğar…


Hacı Bektaşı Veli
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Arşiv
Alexa
Haber Yazılımı