Haber Detayı
07 Şubat 2018 - Çarşamba 23:07
 
“Köye dön 300 koyunu ve maaşı kap”
AK Parti İl Başkanı Av. İbrahim Yurdunuseven haftalık değerlendirme toplantısında Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının teşviki olan “köyüne dönene 300 koyun ve maaş” projesini değerlendirdi. Yurdunuseven, teşviki alanın hem maaş alacağını, hem de kendi işinin patronu olacağını söyledi.
SİYASET Haberi


AK Parti haftalık değerlendirme toplantısı İl Başkanı Av. İbrahim Yurdunuseven ve Tanıtım Medya Başkanı Süleyman Karakuş’un katılımı ile yapıldı.

 

Kongre çalışmaları hızlandı

 

Toplantıda konuşan Yurdunuseven, “İnşallah Allah nasip ederse 17 Şubat'ta saat 12'de Sayın Cumhurbaşkanımızın teşvikleriyle AK Parti 6. olağan kongremizi gerçekleştireceğiz. Yapılacak olan kongremizle ilgili çalışmaları hızlandırdık, şekillendirdik. Kongremizi eski kapalı spor salonunda yapacağız” dedi.

 

26. Başbakan Davutoğlu’na teşekkür

 

Haftalık çalışmaları da basınla paylaşan Yurdunuseven şöyle konuştu: “Afyonkarahisar İnternet Habercileri Derneği tarafından, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin Operasyonu ile ilgili mecliste sandalyesi bulunan ilimizdeki siyasi partilerin il başkanlarının katılımları ile bir basın toplantısı düzenlediler. Toplantıda biz AK Parti olarak Afrin operasyonuna destek verdik. Öte yandan AK Parti Dinar ve Hocalar 5. Olağan Kadın kolları kongrelerine katıldık. Hanım kardeşlerimize hayırlı olsun. Bununla birlikte 26. Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’nun eşi Sare Davutoğlu’nun dayısı olan Hüseyin Kundak, son yolculuğuna uğurlandı. Cenazeye 26. Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu bey de katıldı. Sayın Davutoğlu beyefendi ile Türkiye'nin en büyük sokak sağlıklaştırma projesi olan Mevlevihane çevresindeki cephe iyileştirme ve sokak sağlıklaştırma çalışmalarını inceledik. Biz de Sayın Davutoğlu’na eşlik ettik. Bu konuda Sayın 26. Başbakanımıza sokak sağlıklaştırma projesine verdiği destekten dolayı çok teşekkür ediyoruz.İl yönetim kurulu üyeleri Davut Yılmaz ve İsmail Gelişgen ile birlikte Hatay'da askerlik yaparken rahatsızlanarak yaşamını yitiren er İsmail Gümüş'ün ailesini ziyaret edip başsağlığı diledik” dedi.

 

Afrin operasyonunu değerlendirdi

 

Yurdunuseven 20 Ocak’ta başlayan Afrin operasyonunu da değerlendirdi. Yurdunuseven konuşmasında, “Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak amacıyla, Afrin bölgesinde, teröristleri etkisiz hale getirmek ve kardeşimiz olan bölge halkını bunların baskı ve zulmünden kurtarmak üzere, 20 Ocak tarihinde başlatılan ‘Zeytin Dalı Harekâtı’nın 18. Gününde etkisiz hale getirilen terörist sayısı 970 oldu. Biz hep söylüyoruz ve söylemeye devam edeceğiz bütün şehitlerimize Allah'tan rahmet gazilerimize acil şifalar diliyoruz.Yine 15 Temmuz darbesi gecesi şehit olan bütün kardeşlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz” ifadelerine yer verdi

 

CHP’ye ezandan ve “şehitler ölmez” sözünden rahatsız bir PM üyesi

 

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi Üyesi Sera Kadıgil’inkişisel Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlara da değinen Yurdunuseven, “Geçtiğimiz hafta İnternet Habercileri Derneğininyapmış olduğu toplantıyla Afrin operasyonuna mecliste grubu bulunan siyasi partiler olarak destek verdi ve CHP’nin de desteğini gördük. Ancak şunu belirtmek istiyorum CHP burada böyle başka yerde farklı bir yol çiziyor. Malumunuz CHP bir kongre yaptı ve bu kongrede Parti Meclisi'nin içerisine  dâhil edilen bir hanımefendi var ve bu hanımefendi özellikle “şehitler ölmez” ifadesinden rahatsız ve bununla birlikte ezandan rahatsız bir hanımefendi” dedi.  

 

“Şehitlerimiz gelirken neyin ispatını istiyorsunuz”

 

"PYD-YPG'nin terör örgütü olup olmadığına dair bir istihbari bilgimiz yok" diyen CHP Milletvekili Selin Sayek Böke'nin bu sözleri de Yurdunuseven’in gündemindeydi. Böke’ye tepki gösteren AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven,“PKK terör örgütü bugüne kadar yaklaşık 40 bine yakın insanı katleden bir terör örgütüdür.Bunun daha nasıl bir ispatını istiyorsunuz. Bunlar apaçık ortadayken siz kalkıp da PKK terör örgütünün Suriye’deki kolu olan PYD-YPG’nin terör örgütü olduğuna dair bana ispatını getirin diyorsanız, şehitlerimiz gelirken hala ispat bekliyorsanız ben bunda art niyet ararım. YPG ve PYD’nin taşıdığı bölücübaşı Öcalan posterleri ve paçavralarının aynı olması aynı terör örgütü olduğunu göstermez mi” dedi.

 

“YPG için istihbarat alamayan CHP, ÖSO için istihbaratı nereden aldı?”

 

Türk Silahlı Kuvvetleri ile birlikte sahada omuz omuza mücadele veren Özgür Suriye Ordusunu "El Kaideci" terör örgütü olmakla suçlayan CHP Milletvekili Öztürk Yılmaz’a da tepki gösteren AK Parti İl Başkanı Yurdunuseven, “Bir yandan hanımefendi bunu söylerken diğer yandan da farklı bir milletvekili Öztürk Yılmaz Bey Özgür Suriye ordusunu terörist ilan ediyor. YPG’nin terörist olduğunu bilmiyorsanız Özgür Suriye Ordusu'nun terörist olduğu kanısına nereden vardınız.YPG için istihbarat alamayan CHP, ÖSO için istihbaratı nereden aldı?Siz Amerikan istihbaratı ile mi hareket ediyorsunuz. Özgür Suriye Ordusu bu ülkede kaç tane askeri şehit etti, kaç kişiyi katletti ama PKK terör örgütü ve Suriye’deki kolu YPG terör örgütü binlerce insanı sivili katletti. Ama bunun terör örgütü olduğuna dair elimde bir istihbarat yok diyeceksiniz. Bakınız Cumhuriyet Halk Partisi Kilis İl Başkanı Amerika Birleşik Devletleri'nde Afrin operasyonuna CHP'nin karşı olduğunu ancak bunun halkın tepkisine neden olabileceği için susmak zorunda olduğuna dair bir açıklama yaptı.Bu açıklamada Amerika Birleşik Devletleri'nin saygın bir yayın kuruluşuna yapıldı. CHP'nin doğuda farklı batı da farklı söylemleri bu ülke halkını derin bir şekilde yaralıyor. Çünkü Afrin’de henüz yirmisine yeni gelmiş civanmert kardeşlerimiz şehit oluyor ve CHP şehitlerimize saldıranları terör örgütü olarak görmüyor. Mehmetçik, ailesini geride bırakarak cepheye savaşa giderken CHP’nin Mehmetçiğe kurşun sıkan insanları terör örgütü olarak görmemesi art niyetli bir duruştur” diye konuştu.

 

Köyüne geri dönene 300 koyun + maaş

 

Yurdunuseven teşviklerden de söz etti. Köyden kente göçü önlemek için yürürlüğe konulan teşviklere bir yenisinin daha eklendiğini söyleyen Yurdunuseven, “Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba, köyüne geri dönen çiftçi ailelere 300 damızlık koyun, koyunlara bakanlara ise asgari ücret üzerinden maaş verileceğini açıkladı. Sigortasını da devlet yapacak. Yem, ilaç, veteriner eksiği varsa onu da devlet karşılayacak. Sadece köyde arazi tapusunu ipotek olarak alınacak. Kişi hem maaşı alacak hem kendi işinin patronu olacak. Geri ödeme 300 yavru ile yapılacak. İstenirse kuzular devlete satılabilecek. Yani borcunu böyle ödeyecek. Ben bu projeye sizlerin nezdinde halkımızla paylaşmak istiyorum köye dön 300 koyunu ve maaşı kap” diyerek sözlerini noktaladı. >>Günay Doğar

Kaynak: (AHG) - Afyon Hisar Gazetesi Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: “Köye, dön, 300, koyunu, ve, maaşı, kap”,
Haber Videosu
Yorumlar
Diğer Haberler
RAMAZAN AKGÖZ "RANTİYEYE DEĞİL EMEKLİYE"
AFYON SAADET PARTİSİ EMİRDAĞ BELEDİYE BAŞKANINI ZİYARET ETTİ
Mehmet Zeybek “ÇALIŞIP KANACAĞIZ”
Yurdunuseven “Teröristle oyları bir olacak”
Safa Şenel "Esnafın Hakkını Arıyoruz"
Hüseyin Sezen “AK Parti’nin alternatifi yok”
Hüseyin Sezen “Siyasi temsilcileri de bu saldırının failleridir”
“Mazlumların umudu olmaya devam edeceğiz”
GÜLTEKİN UYSAL, KİMİN BEKA SORUNU VAR BİLİYORUZ
Şuhut Ak Parti İlçe Gençlik Kolları Tanıtım ve Medya Başkanı Bayram Mesajı
İbrahim Yurdunuseven “Ramazan birlikteliğin pekişmesidir”
Hüseyin Sezen “Mazlumlara el uzatmak Müslüman olarak görevimizdir”
Milletvekili Hatice Özkal, Ramazan Bayramı mesajı yayınladı
HER HANEYE 1000 TL AİLE MAAŞI
UYSAL "ÜLKEMİZDEKİ KUTUPLAŞTIRMAYI KALDIRACAĞIZ"
Yundunuseven ; “Bir yanda hızlı tren, diğer yanda kara tren…”
SAFA ŞENEL VE HALİT KUŞ SULTANDAĞI'NDA VATANDAŞLA BULUŞTU.
Hatice Dudu Özkal, Fransa'da seçim çalışmalarını sürdürüyor
MEHMET ZEYBEK “24 HAZİRAN’DA DESTEĞİNİZİ TALEP EDİYORUZ”
Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti
SAADET PARTİSİ AFYON MİLLETVEKİLLERİ ADAY TANITIM PROGRAMI YAPILDI
“Kadir Gecesi tüm Müslümanların kurtuluşuna vesile olsun”
GÜLTEKİN UYSAL "İNSANLARIMIZDA MÜTHİŞ BİR HASRET VAR"
Okşan Ulusoy Efe “BU İKTİDARI KADINLARIMIZ GETİRDİ, KADINLARIMIZ GÖTÜRECEK”
Şuhut Ak Parti İlçe Kadın Kolları çalışmalarını hızlandırdı
"SEÇİM GÜVENLİĞİ İLE İLGİLİ ENDİŞE TAŞIYORUZ"
Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar Sanayi Esnafı ile birlikte
Gültekin Uysal seçim çalışmaları kapsamında Gebeceler'de
Recep Tayyip Erdoğan, Külliye’deki inşaat çalışmalarını inceledi
Gültekin UYSAL , Esnafların derdini dinledi
Eroğlu; Eskişehir’deki toplu temel atma törenine katıldı
Taytak, teveccühten son derece memnun kaldı
İddaa Canlı Skor
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Anketler
Afyonkarahisar'da yaşamaktan mutlu musunuz?
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Galatasaray
75
0
7
3
24
34
2
Fenerbahçe
72
0
4
9
21
34
3
Medipol Başakşehir
72
0
6
6
22
34
4
Beşiktaş
71
0
5
8
21
34
5
Trabzonspor
55
0
9
10
15
34
6
Göztepe
49
0
11
10
13
34
7
Demir Grup Sivasspor
49
0
13
7
14
34
8
Kasımpaşa
46
0
14
7
13
34
9
Kayserispor
44
0
14
8
12
34
10
Evkur Yeni Malatyaspor
43
0
13
10
11
34
11
Teleset Mob. Akhisarspor
42
0
14
9
11
34
12
Aytemiz Alanyaspor
40
0
16
7
11
34
13
Bursaspor
39
0
17
6
11
34
14
Antalyaspor
38
0
16
8
10
34
15
Atiker Konyaspor
36
0
16
9
9
34
16
Osmanlıspor FK
33
0
17
9
8
34
17
Gençlerbirliği
33
0
17
9
8
34
18
Kardemir Karabükspor
12
0
28
3
3
34
Özlü Sözler
Bircok insan mutluluğu burnunun üstünde unuttuğu gözlük gibi etrafta arar.


Konfüçyus
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Arşiv
Alexa
Haber Yazılımı

AFYON HABER

AFYONHABER