Haber Detayı
18 Ağustos 2017 - Cuma 17:10
 
Konyalıoğlundan, Zeybekçiye teşekkür
Doğaltaş Makine Ve Teknoloji üreticileri Derneği Başkanı Hılmi KONYALIOĞLU’ndan Nihat ZEYBEKÇİYE teşekkür.
GÜNDEM Haberi


Yerli makine üreticisini korumak için yapılan alt yapı çalışmaları en sonunda amacına ulaştı.

 

Doğaltaş sektörüne yerli makine ve teknoloji üreten sanayici ve iş adamlarının toplandığı Doğaltaş Makine Teknoloji üreticileri Dernek Başkanlığı görevini yürüten Konmak Makine Yönetim Kurul başkanı Sayın Hilmi KONYALIOĞLU ve Dernek yönetim kurul üyeleri, Bakan zeybekçi ile yapmış oldukları görüşme sonrasında, bakanın yetkilendirdiği bir dizi bürokratla birlikte yapmış oldukları, çalışmalar meyve verdi.

 

İthalat Rejimi kararının yürürlüğe konulması ile alakalı ve 17 Ağustos 2017 tarihinde yayınlanan Karar sayısı 2017/10580 sayısı ile resmi gazetede yayınlanan ve yerli üreticiyi korumaya yönelik kanun çıkarılmıştır.

 

Yerli sanayiciyi korumak adına atılan bu ilk adımda, Sayın Bakan Nihat Zeybekçi’nin, üretenin yanında yer alması ve çok iyi bir koordinasyonla birlikte süreci yönetmesinden duydukları memnuniyeti dile getiren  Doğaltaş Makine Teknoloji üreticileri Dernek Başkanı Sayın Hilmi KONYALIOĞLU sayın Zeybekçiye ülkem ve milletim adına minnettarım diyerek sözlerine şöyle devam etti.

 

KONYALIOĞLU ‘ Yerli makine ve teknoloji üreten sanayi sektörü uluslar arası pazarlarda dünya devleri ile savaşmaktaydı. Çin, İtalya, Almanya, İspanya, gibi ülkeler kendi yerli sanayisini devlet olarak desteklemekteydi, ülkemiz sanayicisi bu ülkelerin üreticileriyle kendi imkanları dahilinde rekabet etmek zorunda kalıyordu.

 Dernek yönetimi olarak sayın Bakanımıza bu durumu izah ettiğimizde hemen bizi İthalat ve ihracat genel müdürleriyle ve ilgili bürokratlarla toplantı yaptırdı.

 

Sağ olsun, gerek genel müdürlerimiz gerekse ilgili müsteşarlarımız bakanımızın talimatıyla bizlere sonuna kadar kapıları açtılar.

Biz meramımızı anlattık, ve birlikte bir dizi çalışma yaptık, ortak akılla hazırlanan yeni yasa ile yerli imalat yapan makine ve teknoloji üreten sanayicimize bir dizi katkı sağlandı.

 

Yapılan bu çalışmalar devam edeceği müjdesini de veren Sayın Nihat Zeybekçi bu ülkenin yetiştirdiği nadir devlet adamlarından birisi olması ve bizler gibi düşünmesi ülkemizi için çok büyük bir kazanımdır.

 

Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN olmak üzere, Başbakanımız Sayın Binali YILDIRIM’a ve bu yasanın çıkması için gecesini gündüzüne katarak bizlerle mesaiyi harcayan Sayın Bakanımız  Nihat ZEYBEKÇİYE ülkem , milletim, sektörüm adına minnet ve şükranlarımızı arz ederim dedi.

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: Konyalıoğlundan,, Zeybekçiye, teşekkür,
Haber Videosu
Yorumlar
2.Lig Kırmızı Grup
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Özlü Sözler
Sen gönlünü beslemeye bak..! Yücelere gidecek, şereflenecek odur."


Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Arşiv
Alexa
Haber Yazılımı