Haber Detayı
26 Ekim 2017 - Perşembe 09:20
 
KÖKSAL: ŞEHİTLERİMİZ ARASINDA BİLE AYRIMCILIK YAPIYORLAR
Köksal, "Terörle mücadelede şehit olan da bizimdir, 15 Temmuz hain darbesine direnirken şehit olan da bizimdir. Bu ayrımı kabul etmiyoruz" dedi.
SİYASET Haberi


 Köksal, "Terörle mücadelede şehit olan da bizimdir, 15 Temmuz hain darbesine direnirken şehit olan da bizimdir. Bu ayrımı kabul etmiyoruz" dedi. 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Dinar Şubesini, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Dinar Temsilciliğini ve Muhtarlar Derneğini ziyaret etti. Ziyaretlerde gündemdeki konuları değerlendiren Köksal, hükümetin şehit ve gaziler arasında ayrım yaptığını belirtti. 

 

HİÇBİRİSİ UNUTULMAMALIDIR

 

Toplumun her alanında oluşturulan ayrışmanın şehit ve gaziler üzerinde de hayata geçirilmek istendiğini belirten Köksal, "Hükümet yetkililerinin yaptığı açıklamalar, bizi Benim şehidim, senin şehidin noktasına getirdi. Terörle mücadele edip canını feda eden şehitlerimiz adeta unutuldu. Terör örgütü ile mücadele sırasında gözünden, bacağından, elinden olan gazilerimiz unutuldu. Son bir yıldır, tüm ihtimam 15 Temmuz şehit aileleri ve gazilerine gösterildi" dedi. 

 

TÜM ŞEHİTLERİMİZ AZİZDİR

 

Bu topraklar için mücadele eden herkesin kucaklanması gerektiğine dikkat çeken Köksal, "Bize göre terörle mücadelede şehit düşen askerimiz de, 15 Temmuz hain darbesine direnirken şehit olmuş vatandaşımız da azizdir. Bu toprakları vatan yapanlar da aziz şehitlerimizdir. Gazilerimiz de yine bu toprakların üzerinde rahatça yaşamımızı, nefes alıp vermemizi sağlamıştır. Dolayısıyla şehitlerimiz ve gazilerimiz arasındaki ayrım kabul edilemez" diye konuştu.

 

BU COĞRAFYA, AYRIŞMAYI KALDIRMAZ

 

Türkiyenin birlikte hareket etmeye ihtiyacı olduğunu belirten Köksal, "Biz Kurtuluş Savaşı tecrübesine sahip bir milletiz. O zaman da gördük ki bir ve beraber olursak, yenilmeyiz. Türkiyenin içinde bulunduğu coğrafya, ayrıştırmaları, bölünmeleri, ötekileştirmeyi kaldırmaz. Hele hele şehitlerimiz ve gazilerimiz üzerinden ayrıştırma yapmaya çalışmak, açık söylüyorum siyasi bir intihardır. Cumhuriyet Halk Partisi olarak tüm şehitlerimize Allahtan rahmet diliyoruz, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz" ifadelerini kullandı. Milletvekili Köksal, Dinar İlçesi’nde Dağlıca şehitlerimiz için okutulan Mevlid programına da katıldı. 

 

MUHTARLARIN GÖRÜŞLERİ DİKKATE ALINMALI

 

Daha sonra Dinarda Muhtarlar Derneğini de ziyaret eden Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, "Muhtarlar, demokrasimizin temel taşları arasındadır. Muhtarların talep ve görüşleri, ilçelerden il yönetimlerine kadar herkes tarafından dikkate alınmalıdır" dedi.

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: KÖKSAL:, ŞEHİTLERİMİZ, ARASINDA, BİLE, AYRIMCILIK, YAPIYORLAR,
Haber Videosu
Yorumlar
2.Lig Beyaz Grup
Yazarlar
Bizim Gazete
Arşiv
Haber Yazılımı