Haber Detayı
23 Ocak 2016 - Cumartesi 20:07
 
Köksal: "Mumcu cinayeti aydınlatılmalı"
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, bombalı suikastle katledilen gazeteci-yazar Uğur Mumcu’nun ölüm yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajında, aradan geçen 23 yıla rağmen cinayetin hala aydınlatılamadığını söyledi.
SİYASET Haberi


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, 24 Ocak 1993 tarihinde gazeteci-yazar Uğur Mumcu'nun suikaste kurban gidişinin ardından 23 yıl geçtiğini ifade etti.

ARAŞTIRMACI GAZETECİLİKTE ÖRNEK BİR İSİM

Uğur Mumcu suikasti ile ilgili birtakım yargılamalar yapılsa da bu cinayeti asıl kim, hangi grupların işlediğinin karanlık kaldığını belirten Köksal, "Yargılamalar, tiyatro sahnesinden öteye gidememiştir. Araştırmacı gazetecilikte örnek bir isim olan Uğur Mumcu, terör örgütü ile Milli İstihbarat Teşkilatı arasında bir bağlantı olup olmadığıyla ilgili bilgilere ulaşmış, ancak bu dosyayı tamamlayamadan hayata gözlerini yummuştu. Günümüzde Uğur Mumcu'nun kafasında beliren soru işaretleri, tazeliğini korumaktadır. Ülkemizi bölmek isteyen her türlü terör örgütü ile istihbarat teşkilatları arasında bağlantı var mıdır? Terör örgütlerini kimler yönlendirmektedir?" dedi.

GAFFAR OKAN'IN DA ŞEHİTLİĞE ULAŞTIĞI GÜN

Köksal açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi:

"Uğur Mumcu'nun çalışma tarzı, olaylara yaklaşımı, dileriz ki genç gazetecilere örnek olur. Mumcu'nun yazılarına suikastle son verilse de eserleri, düşünceleri yaşamaktadır. 24 Ocak, aynı zamanda efsane Emniyet Müdürü Gaffar Okkan'ın da şehitliğe ulaştığı gündür. Her iki suikastin asıl failleri bulunmalı. Biz bunu istiyoruz."

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: Köksal:, "Mumcu, cinayeti, aydınlatılmalı",
Haber Videosu
Yorumlar
İddaa Canlı Skor
Bizim Gazete
Anketler
Afyon'a Raylı sitem yapılmalı mı ?
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Haber Yazılımı