Haber Detayı
21 Mart 2017 - Salı 23:35
 
Köksal: "Evet, sonu belirsiz bir macera olacak"
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Şuhut'ta yaptığı konuşmada "Evet, ülkemizi sonu belirsiz bir maceraya sürükleyecek" dedi.
SİYASET Haberi


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Şuhut ilçesinde, Karaadilli Beldesi'nde, Güneytepe, Demirbel, Kılınçkaya, Oynağan, Karacaören ve Arızlı köylerinde referandum çalışması yaparak neden "Hayır" denilmesi gerektiğini söyledi.

PARTİLERLE ALAKASI YOK

Köksal, "Her madde üzerinde düşünmemiz lazım. 18 madde fazla değil. Oyu ona göre kullanmamız lazım. Bir kişiye yetki veriyoruz. İsterse kıdem tazminatını bir kararname ile kaldırabilir. Kıdem tazminatı kalksın diyorsa gidilecek evet oyu kullanılacak. Memurun emeklilik hakkı var. İşçinin de bir ikramiyesi olsun, kıdem tazminatı olsun. Bunun bir güvencesi olsun deniyorsa gidilip hayır oyu kullanılacak. Asgari ücreti nasıl tespit ediyoruz. Devlet, işçi ve işveren sendikaları bir araya geliyorlar ve asgari ücreti tespit ediyorlar. Eski düzen devam etsin deniliyorsa hayır oyu kullanılacak. Biz yetki verdik isterse dondursun isterse kaldırsın diyorsanız evet oyu vereceksiniz. Bunun partilerle alakası yok. Bunu her asgari ücretli düşünmek zorundadır" dedi.

CUMHURİYET SOKAKTA KURULMADI

Köksal, şöyle devam etti:

"Evet çıkarsa Türkiye sonu belirsiz bir maceranın içine girer. Libya, Suriye, Irak’taki gibi. Bunların tamamı bölündü. Türkiye büyük riskle karşı karşıya kalır. Bizim Cumhuriyetimiz sokakta kurulmadı. Birisi ikram etmedi. Neden değiştiriyoruz. 141 yıllık parlamento geleneğimiz var. Diyorlar ki ‘tarihe bağlıyız’ Bağlı olun. Nereden çıktı bu başkanlık sistemi. Nereden çıktı tek adam rejimi? Hangi şartlar bizi zorladı da rejimi değiştiriyoruz. Büyük Ortadoğu projesi kimdi? Türkiye bu sürecin içerisine neden sürükleniyor. Bunu kim akıl etti? Kim ikna etti? Kim bu riskle karşı karşıya getirdi? Bunu iyi düşünmek lazım. Bütün yetkiyi bir kişiye veriyoruz. Bir kişiyi kandırdığınız zaman en geç 24 saat içerisinde devleti ele geçiriyorsunuz. En geç 24 saat. Tek adam bütün paşaları, müdürleri, valileri, kaymakamları bir kararla değiştirebilir."

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: Köksal:, "Evet,, sonu, belirsiz, bir, macera, olacak",
Haber Videosu
Yorumlar
İddaa Canlı Skor
Bizim Gazete
Özlü Sözler
Cennet için ibadet geçersizdir…


Hacı Bektaşı Veli
Anketler
Afyon'a Raylı sitem yapılmalı mı ?
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Haber Yazılımı