Haber Detayı
27 Mayıs 2016 - Cuma 23:00
 
KARGIN: "İSTANBUL’UN FETHİ İLE KÖKLÜ MEDENİYETİMİZ İNSANLIK TARİHİNE DAMGASINI VURMUŞTUR"
Emirdağ Belediye Başkanı Uğur Serdar Kargın, "İstanbul’un fethi ile köklü medeniyetimiz insanlık tarihine damgasını vurmuştur" dedi.
GÜNDEM Haberi


Emirdağ Belediye Başkanı Uğur Serdar Kargın, İstanbul'un fethinin 563. Yılı nedeni ile bir kutlama mesajı yayınladı.

İstanbul'un bir çok medeniyete asırlardır ev sahipliği ve başkentlik yaptığını hatırlatan Başkan Kargın, yayımladığı mesajında şunları kaydetti: "İstanbul’un fethi ile yeni bir çağ kapanıp yeni bir çağ açılmış, köklü medeniyetimiz insanlık tarihine damgasını vurmuştur. İstanbul tarih boyunca büyük öneme sahip olmuş, birçok milletin sahip olmak istediği bir şehirdir. Peygamber Efendimiz (SAV)’in 'İstanbul bir gün feth olunacaktır. Onu Fetheden asker ne güzel askerdir. Onu fetheden kumandan ne güzel kumandandır' Hadis-i Şerifi ile İslam dünyası için farklı bir önem kazanan bu kutlu şehrin fethi İslamın bir neferi olan aziz Türk Milletine nasip olmuştur.

Fetih için İstanbul surlarına dayanan Fatih Sultan Mehmet ve ordusu sadece Bizans ile değil aynı zamanda haçlı ordusuyla mücadele etmiştir. Üstün bir zekâ örneği ile gemilerini karadan Haliç’e indirdiğinde dünyadaki dengeleri sarsmış, fetih ile bir çağ kapanmış yeni bir çağ açılmıştır. İstanbul’un fethi sadece bir yerin fethedilmesi veya kazanılmış bir savaş olmayıp dünya tarihine ve medeniyetine yön vermiş bir hadisedir. Bu düşüncelerle birçok medeniyete asırlarca ev sahipliği ve başkentlik yapan İstanbul’u bizlere miras bırakan başta Fatih Sultan Mehmet Han olmak üzere kahraman ecdadımızı ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum."

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: KARGIN:, "İSTANBUL’UN, FETHİ, İLE, KÖKLÜ, MEDENİYETİMİZ, İNSANLIK, TARİHİNE, DAMGASINI, VURMUŞTUR",
Haber Videosu
Yorumlar
İddaa Canlı Skor
Bizim Gazete
Anketler
Afyon'a Raylı sitem yapılmalı mı ?
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Haber Yazılımı