Haber Detayı
06 Temmuz 2016 - Çarşamba 13:45
 
Kanal Tedavisi Tarihe Karışıyor !!!
En dikkatli kimselerin bile korkulu rüyası haline gelebilen kanal tedavisi artık yepyeni bir teknoloji sayesinde yavaş yavaş tarihe karışabilir.
SAĞLIK Haberi


Dişleri konusunda en hassas kişilerin bile öyle ya da böyle ziyaret etmesi gereken diş hekimlerinin iş yükü hafifleyebilir.

Her geçen gün sağlık alanında da gerçekleşenteknolojik gelişme ve devrimler sayesinde kolaylaşan çözümlere bir yenisi daha katılıyor. Diş hekimine gitmekten korkun ya da korkmayın, tedavinin en can sıkıcı ve ürkütücü kısımlarından biri olan kanal tedavisi, yakın zamanda tarihe karışabilir.

Diş köklerine müdahele edilecek!

Dışarıdan sağlıklı olarak görülen ancak kökler üzerinden ilerleyen rahatsızlıklar sonucu diş sinir köklerine müdahale edilmesi olarak bilinen kanal tedavisi yerini çok daha rahatlatıcı bir çözüme bırakıyor.

Dişteki hastalıklı dokuyu almak, köklere ulaşmasını engelleyerek dişi kaybetmekten alıkoyan bu tedavinin gelecekteki yeni alternatifi, tedaviden çok bir tür yenileme süreci gibi görünüyor. İlerleyen dönemlerde kanallara koyulan kimyasal maddeler ile delikler doldurulmayacak, onun yerinedokuyu tamir edecek bir ilaç kullanılacak.

Kök hücreleri yenilemek ve hastalıklı kısmı otomatik olarak tedavi edecek bu yöntem sayesinde, hem zorlu ve acı dolu kanal dolgusu işleminden kurtulacağız, hem de yenilenen dokular sayesinde hastalığın ilerleme tehlikesinden kaçınmış olacağız.

Araştırmacılar önümüzdeki yıllarda tamamlanmasını umdukları çözümün, aynı zamanda çok daha ucuz olacağını, bu sayede diş hekimlerinden uzak kalmamız için bir sebep bulunmayacağını dile getiriyorlar.

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: Kanal, Tedavisi, Tarihe, Karışıyor, !!!,
Haber Videosu
Yorumlar
2.Lig Kırmızı Grup
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Özlü Sözler
Ne irfandır veren Ahlâka yükseklik ne vicdandır, Fazilet Hissi insanlarda ancak Allah korkusundandır.


M.AKİF ERSOY
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Arşiv
Alexa
Haber Yazılımı