Haber Detayı
31 Ocak 2018 - Çarşamba 08:13
 
“İstihdam hedefini tutturduk”
İş gücü potansiyelinin istihdama yönlendirilmesi ve işsizliğin en aza indirilmesi amacıyla 2018 - 1. Dönem İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Vali Mustafa Tutulmaz’ın başkanlığında yapıldı.
SİVİL TOPLUM Haberi


Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Mustafa Tutulmaz’ın yanı sıra İş Gücü Piyasası ve İstatistik Daire Başkanı Aydın Alabaş, İl Özel İdare Genel sekreteri Recep Oyur, Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Esnaf Sanatkârlar Odası Birlik Başkanı Abdülkadir Konak, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ahmet Karakaya, Kurul üyeleri ve kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

 

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Mustafa Tutulmaz; “İlimiz potansiyeli yüksek olan bir ildir.  İşsizlik verilerine baktığımızda da şu anda ülkemizin en iyi 5 ilinden biriyiz.  Bu sevindirici bir durum ve inşallah bunu daha da aşağıya çekerek daha çok kişiyi işe ve aşa kavuşturarak toplumsal huzurumuzu daha da iyi bir aşamaya getiririz.  Geçen yıl Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde yapılan ilave istihdam kampanyası ile ilimiz hedefini tutturan az sayıda ilden birisi. Ben bunda emeği geçen başta İŞKUR'daki çalışan arkadaşlarımız ve istihdama destek veren iş adamlarımıza huzurlarınızda teşekkür etmek isterim. Bu tür kampanyalarda işe başlayan işçilerimiz zaman içerisinde bir şekilde işyerlerinin kalıcı işçisi haline gelebiliyor. Tabii ki bu da bizim için sevindirici bir durumdur.  Güzel bir ortamdayız. Şu anda Afrin operasyonu devam ediyor. Ekonomide şükür herhangi bir olumsuzluk yoktur. Böyle bir operasyon geçmişte olsaydı Türkiye farklı bir gündem içerisinde olurdu.  Bu olumlu durum ekonomimizin iyi olmasının, yatırımcılarının sağlam ve bilinçli bir şekilde hareket etmelerinin ve hükümetimizin de bu konuda sağlıklı karar almasının sonucudur. Ben emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.“ dedi.

“Önemli bir mesafe kat edildi”

Vali Tutulmaz’ın konuşmalarının akabinde 2017 yılı değerlendirmesinde bulunan Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ahmet Karakaya; “2017 yılında Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde başlatılan ‘Milli İstihdam Seferberliği’ neticesinde önemli mesafeler kat edilmiştir. 2018 yılında da ‘Milli İstihdam Seferberliğinin’ ve bu kapsamda yapılacak diğer çalışmalar hız kesmeden devam edecektir” dedi. Konuşmasında Afyonkarahisar halkı için yapılan faaliyetlere ve bu konuda harcanan bütçeye değinen Karakaya; “İl Müdürlüğümüzce 01.01.2017 – 31.12.2017 tarihleri arasında açılan kurs ve programlara katılan vatandaşlarımıza ayrıca işsiz kalan vatandaşlarımıza verilen hizmetlerde toplamda 71 Milyon TL bütçe harcaması yapılmıştır. Ayrıca müdürlüğümüze başvuran işsizlerden 10.326 kişi işe yerleştirilmiştir” dedi.

İşe yerleştirilen kadın sayısını yüzde 13 arttı

Kadınlarımızın iş gücüne dahil edilmesinde önemli ilerlemeler kaydedildiğinin altını çizen Karakaya; “İlimizde işe yerleştirdiğimiz kadınların sayısında geçen yıla göre önemli bir artış sağladık. 2017 yılında 3 bin 419 kadını işe yerleştirdik.  Geçen yıla göre işe yerleştirilen kadın sayısını 13 arttırarak kadın istihdamına destek verdik ” dedi. Toplantının devamında Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ahmet Karakaya tarafından 2017 yılı Eylül-Aralık aylarında gerçekleştirilen Mesleki Eğitim Faaliyetleri, İşe yerleştirme, İşsizlik Sigortası başta olmak üzere Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğünün çalışma ve faaliyetleri hakkında bir sunum yapıldı. Toplantıda Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünün istihdam ve mesleki eğitim konularındaki faaliyetleri ile 2017 yılında yapılan çalışmalar ve diğer faaliyetler değerlendirilirken 2018 yılı hedefleri hakkında bilgiler aktarıldı. 

Kaynak: (AHG) - Afyon Hisar Gazetesi Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: “İstihdam, hedefini, tutturduk”,
Haber Videosu
Yorumlar
Diğer Haberler
EĞİTİM ALDILAR, GİRİŞİMCİ OLDULAR
Yağcı: “İhracatı Artırmak için Nitelikli İş Gücü Şart”
ÖNCE DUA EDİLDİ SONRA ESNAF TEK TEK GEZİLDİ
“LİMİT SENSİN” HAREKETİ YAPTILAR
AHİLİK HAFTASI TÖRENLERLE BAŞLADI
EKONOMİYE KATMA DEĞER
TAVLA BİRİNCİSİ ATSO’DAN
ATSO İLE GÜRSES AFYON PROTOKOL İMZALADI
KAPASİTE RAPORU EKSPER EĞİTİMİ, ATSO’DA DÜZENLENDİ
İhracatçılar büyüme rakamlarına katkı sağlamaya devam edecek
Cansuyu "Temsilciler Toplantısı" Afyon'da gerçekleştirildi
AK PARTİ İL BAŞKANINDAN KUMARTAŞLI'YA ROZET
ATSO, DENETİMDEN BAŞARI İLE GEÇTİ
AFYON HASENE DERNEĞİ 1400 AİLEYE ET DAĞITIMI YAPTI
“Bağımsızlığımız ihracattan ve üretimden geçiyor”
İŞADAMLARINA YENİ YATIRIM FIRSATI
Tarım OSB’den sonra Mobilya OSB geliyor
HAYATİ KARAASLAN, ATSO’YU ZİYARET ETTİ
Deniz Feneri Derneği açıkladı !
İtalyan mimarların projelerini Türk doğaltaşı süsleyecek
KONYA BİRLİK BAŞKANI VE VEKİLİNDEN ESOB’A ZİYARET
Merkez Valisi Şerif Yılmaz'dan ziyaret !!!
HÜSNÜ SERTESER, TOBB’DA EGE BÖLGESİ TOPLANTISI’NA KATILDI
“BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLİYORUZ”
‘Gençlik Kampı’ Festival Havasında geçti
Sanayicilere ‘Sıfır Atık Projesi’ anlatıldı
ATSO'DAN MESLEKİ YETERLİLİK SINAVI
BOLDAV BURS BAĞIŞ KAMPANYASINA DAVET
ANADOLU GENÇLİK DERNEĞİNDEN KUDÜS AÇIKLAMASI
Yabancı yatırımcılar Bölge’ye çekilecek !!!
AFYON ESOB’DA AĞUSTOS AYI TOPLANTISI YAPILDI
Karakuz ; "Bizim bu yola çıkışımız hayırlı bir çıkıştır"
Ulusal Gazeteler
İddaa Canlı Skor
Bizim Gazete
Alıntı Yazarlar
Anketler
Afyonkarahisar'da yaşamaktan mutlu musunuz?
Özlü Sözler
İslamın temeli ahlak, ahlakın özü bilgi, bilginin özü akıldır…


Hacı Bektaşı Veli
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Arşiv
Modül 1

sanalbasin.com üyesidir

Haber Yazılımı