Haber Detayı
31 Ocak 2018 - Çarşamba 08:13
 
“İstihdam hedefini tutturduk”
İş gücü potansiyelinin istihdama yönlendirilmesi ve işsizliğin en aza indirilmesi amacıyla 2018 - 1. Dönem İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Vali Mustafa Tutulmaz’ın başkanlığında yapıldı.
SİVİL TOPLUM Haberi


Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Mustafa Tutulmaz’ın yanı sıra İş Gücü Piyasası ve İstatistik Daire Başkanı Aydın Alabaş, İl Özel İdare Genel sekreteri Recep Oyur, Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Esnaf Sanatkârlar Odası Birlik Başkanı Abdülkadir Konak, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ahmet Karakaya, Kurul üyeleri ve kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

 

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Mustafa Tutulmaz; “İlimiz potansiyeli yüksek olan bir ildir.  İşsizlik verilerine baktığımızda da şu anda ülkemizin en iyi 5 ilinden biriyiz.  Bu sevindirici bir durum ve inşallah bunu daha da aşağıya çekerek daha çok kişiyi işe ve aşa kavuşturarak toplumsal huzurumuzu daha da iyi bir aşamaya getiririz.  Geçen yıl Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde yapılan ilave istihdam kampanyası ile ilimiz hedefini tutturan az sayıda ilden birisi. Ben bunda emeği geçen başta İŞKUR'daki çalışan arkadaşlarımız ve istihdama destek veren iş adamlarımıza huzurlarınızda teşekkür etmek isterim. Bu tür kampanyalarda işe başlayan işçilerimiz zaman içerisinde bir şekilde işyerlerinin kalıcı işçisi haline gelebiliyor. Tabii ki bu da bizim için sevindirici bir durumdur.  Güzel bir ortamdayız. Şu anda Afrin operasyonu devam ediyor. Ekonomide şükür herhangi bir olumsuzluk yoktur. Böyle bir operasyon geçmişte olsaydı Türkiye farklı bir gündem içerisinde olurdu.  Bu olumlu durum ekonomimizin iyi olmasının, yatırımcılarının sağlam ve bilinçli bir şekilde hareket etmelerinin ve hükümetimizin de bu konuda sağlıklı karar almasının sonucudur. Ben emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.“ dedi.

“Önemli bir mesafe kat edildi”

Vali Tutulmaz’ın konuşmalarının akabinde 2017 yılı değerlendirmesinde bulunan Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ahmet Karakaya; “2017 yılında Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde başlatılan ‘Milli İstihdam Seferberliği’ neticesinde önemli mesafeler kat edilmiştir. 2018 yılında da ‘Milli İstihdam Seferberliğinin’ ve bu kapsamda yapılacak diğer çalışmalar hız kesmeden devam edecektir” dedi. Konuşmasında Afyonkarahisar halkı için yapılan faaliyetlere ve bu konuda harcanan bütçeye değinen Karakaya; “İl Müdürlüğümüzce 01.01.2017 – 31.12.2017 tarihleri arasında açılan kurs ve programlara katılan vatandaşlarımıza ayrıca işsiz kalan vatandaşlarımıza verilen hizmetlerde toplamda 71 Milyon TL bütçe harcaması yapılmıştır. Ayrıca müdürlüğümüze başvuran işsizlerden 10.326 kişi işe yerleştirilmiştir” dedi.

İşe yerleştirilen kadın sayısını yüzde 13 arttı

Kadınlarımızın iş gücüne dahil edilmesinde önemli ilerlemeler kaydedildiğinin altını çizen Karakaya; “İlimizde işe yerleştirdiğimiz kadınların sayısında geçen yıla göre önemli bir artış sağladık. 2017 yılında 3 bin 419 kadını işe yerleştirdik.  Geçen yıla göre işe yerleştirilen kadın sayısını 13 arttırarak kadın istihdamına destek verdik ” dedi. Toplantının devamında Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ahmet Karakaya tarafından 2017 yılı Eylül-Aralık aylarında gerçekleştirilen Mesleki Eğitim Faaliyetleri, İşe yerleştirme, İşsizlik Sigortası başta olmak üzere Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğünün çalışma ve faaliyetleri hakkında bir sunum yapıldı. Toplantıda Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünün istihdam ve mesleki eğitim konularındaki faaliyetleri ile 2017 yılında yapılan çalışmalar ve diğer faaliyetler değerlendirilirken 2018 yılı hedefleri hakkında bilgiler aktarıldı. 

Kaynak: (AHG) - Afyon Hisar Gazetesi Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: “İstihdam, hedefini, tutturduk”,
Haber Videosu
Yorumlar
Diğer Haberler
İstanbul Afyonkarahisar Platformunda büyük buluşma !!!
Gerontologlar Derneğin'den Başkan Acar'a Teşekkür
ESOB’DAN CUMHURİYET BAŞSAVCISI MUSTAFA ÇELENK’E HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ
MHP İSCEHİSAR’DA AŞKIN, SEYDİLER’DE TOKDEMİR’LE İDDİALI OLACAK
MESLEKİ YETERLİLİK İÇİN 552 MÜRACAAT YAPILDI
TCDD 7.Bölge Kadın Çalışanlardan Atatürk’e Minnet
Mobilya sektöründe derneklerle büyük işbirliği
Helal Expo Fuarı’na İzmir damgasını vurdu
SANAL HAYATTA KAYBETTİĞİMİZ GERÇEKLER SEMİNERİ
SERTESER’İN ÖNERİLERİ DÜNYA GAZETESİ’NDE YER ALDI
ŞUURLU ÖĞRETMENLER DERNEĞİ (ÖĞDER) KONFERANS DÜZENLEDİ
ATSO YENİLİKÇİ FAALİYETLERE İMZA ATIYOR
SERTESER: YAPISAL REFORMLAR YAPILMALI
AFYON ESOB TESİSİNE HAYRAN KALDI
Meyve suyu ve su ihracatı 300 milyon dolara koşuyor
SİNANPAŞA AK PARTİ BAŞKAN ADAYI FUAT ÖZCAN’DAN ESOB’A ZİYARET
Emirdağ’da Gençliğin Yanında TÜGVA
Zafer Kalkınma Ajansı Toplantısı Afyon'da Yapıldı
TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK
İKİ BANKADAN SERTESER’E ZİYARET
AFYON Cansuyu'ndan Büyük Birlik Partisine Ziyaret
AFYONKARAHİSAR GENÇLİK MERKEZİ KANDİLİ DOLU DOLU KUTLADI
Meyve sebze mamulleri ihracatçıları Çin pazarında büyümek istiyor
MESLEK LİSELERİ’NDE YERLİ, YEŞİL VE YENİ ÖRNEKLER ANLATILACAK
MESLEĞİNİZİN POLİSİ OLMAK ZORUNDASINIZ
AFYON CANSUYU'NDAN İYİ PARTİ'YE ZİYARET
Afyonlu Gazetecilerden Belediye Başkanı Saffet Acar’a Nezaket Ziyareti
HÜSNÜ SERTESER’E ÜÇ ZİYARET BİRDEN
AFYON CANSUYU MHP İL BAŞKANINI ZİYARET ETTİ
İş Kadınlarından Birliktir’e ziyaret
ATSO VE GECEK YÖNETİMİ ORTAK TOPLANTI YAPTI
ŞEKERBANK ZİRAAT ODASIYLA PROTOKOL İMZALADI
Ulusal Gazeteler
İddaa Canlı Skor
Yazarlar
Bizim Gazete
Alıntı Yazarlar
Anketler
2019 Mart seçimlerinde, oyunuzu hangi partiye vereceksiniz?
Özlü Sözler
Erdemli insan, tasaları silkip atandır.


Konfüçyus
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv
Modül 1

sanalbasin.com üyesidir

Haber Yazılımı