Haber Detayı
17 Aralık 2018 - Pazartesi 14:40
 
İstanbul Afyonkarahisar Platformunda büyük buluşma !!!
İstanbul Afyonkarahisar Platformu tarafından organize edilen İstanbul Kıyı Emniyet Müdürlüğü'nün Anadoluhisarı'nda bulunan eğitim tesislerinde düzenlenen kahvaltı proğramı büyük ilgi gördü
SİVİL TOPLUM Haberi


Programı organize eden  *Şuhut Derneği Onursal Başkanı ve Evkur AŞ Genel Müdürü Seçkin Köse yaptığı açılış konuşmasında şunları söyledi.

 

İstanbul'da tam 16 yıl önce Istanbul Afyonkarahisarlılar platformunu kurmuştuk. Platformu kurduğumuzda, Afyonkarahisar Merkez ve tüm İlçelerden İstanbul'a gelen ve yerleşen hemşehrilerimize ulaştık. Birlik,  Beraberlik, Gelenek ve Göreneklerimizi Istanbul'da yaşamaya başladık. Müteakiben İşadamı Mustafa MÜHSÜRLER başkanlığında İstanbul'da yaşayan Sanayici, İş Adamı ve Yöneticilerden oluşan hemşehrilerimizle birlikte istanbul Afyonkarahisarlı Sanayici, İş Adamları ve Yöneticiler Derneği kuruldu.Yine o yıllarda 12 adet olan Afyonkarahisarlılar Dernek sayısı artmaya başladı. İstanbul Afsiad'ın katkısı ile Kocaeli ve Bursayı da içine alan Marmara Afyonkarahisarlı Dernekler Federasyonu kuruldu. Yıllar önce BORUSAN A.Ş. sahibi Asım KOCABIYIK, ÜMRAN BORU sahibi Orhan YAVUZ ve Prof.Dr.Nijad BİLGE tarafından kurulan AFYON EĞİTİM VAKFI'nın etkinliklerinin arttırılması üzerinde duruldu ve bugüne kadar Afyon Eğitim Vakfı'nin başarılı bir konuma gelmesine İstanbuldaki hemşehrilerimiz tarafından da önemli bir katkı sağlandığını söyledi.
 
 
İstanbul Afyonkarahisarlılar Platformu'nun düzenlediği kahvaltılı toplantıda önemli kararlar alındı. 
 
Afyon Eğitim Vakfı'nın yatırım ve dolayısıyla öğrencilere burs vermeyi amaçlayan gayrimenkul alımı etkinliğine, gerek SMS yoluyla ve gerekse bağış yapmak suretiyle katkı verilmesi kararlaştırıldı. 
 
 
Toplantıda  (bagıs 6703)  SMS gönderme işlemleri de başlatıldı.  İstanbul'da yaşayan hemşehrilerimizin kendi aralarında sinerji yaratmaları üzerinde duruldu, KOBİ'lerin ve sanayicilerin  faaliyetlerinde daha etkili projelerin geliştirilmesi gerektiği vurgulandı. Bu konuda yapılan çalışmalar hakkında bilgi verildi.
 
 
AFSİAD Yönetim Kurulu Başkanı  Metin BALIBEY programda yaptığı konuşmada, İstanbul Afyonkarahisar platformu  tarafından düzenlenen bu programda   İstanbul’da bulunan hemşehrilerimizi biraraya getirmenin onur ve mutluluğunu yaşıyorum. Uzun zamandır arzu ettiğimiz bu programda beraber olmak, tanışmak bizleri ve katılanları son derece memnun etmiştir. Sıla dışında sıla özlemini gidermenin sevincini gözlemek hepimizi sevindirmiştir. İleriki zamanlarda bu toplantıların değişik vesilelerle devam etmesi ve katılımın artması hepimizi memnun edecektir. İstanbul AFSİAD yönetim kurulu olarak platform yöneticisi sn. Seçkin Köse ve katılımı sağlayanları kutluyor birlik ve beraberlik içerisinde bu başarılı çalışmaların devamını temenni ediyorum dedi. 
 
 
İstanbul Afsiad 2. Dönem Başkanı Kamil AY  toplantıda yaptığı selamlama konuşmasında , bizler gurbetteki Afyonkarahisar’lılar olarak bir kahvaltıda bir araya geldik. Her zamanki gibi Çalışkan’ birleştirici duayen kişiliği ile büyük bir gayretle tekrar bizleri bir araya getiren Seçkin Köse’ye bu kahvaltı için müteşekkirim. İstanbul Afyonkarahisarlı İş Adamları Derneğimiz ve İstanbul’da bulunan diğer Derneklerimiz ve Yöneticileri ile derneklerimizi bir çatı altında toplayan federasyonumuz yöneticileri büyük bir hasretle kucaklaştık. Bizleri bir arada tutan Afyonkarahisarlılık ruhu bundan sonrada birlikteliğimizi  daha da pekiştirerek güçbirliği, işbirliği ve dayanışma içinde olmamız gerektiğini göstermiştir. Seçim öncesi olması ve kahvaltıya katılanlar içinde her türlü siyasi görüşten hemşehrimiz olmasına rağmen hiç bir ayırım gözetmeden büyük bir hasret ve özlemle kucaklaştık. Böyle bir organizasyonu büyük özen ve titizlikle başarıyla yapan Seçkin Köse’ye tekrar teşekkür etti.
 
 
Programa katılan Afyon ( MADEF)  Marmara Bölgesi Afyonkarahisarlılar Dernekleri Federasyonu Onursal Başkanı İlyas Seçen'de yaptığı selamlama konuşmasında,  Istanbul'da yaşayan Afyonkarahisar'lı  hemşerilerinin birlik ve beraberlik içerisinde olmalarını temenni etti. İstanbul Afyonkarahisarlılar Platformu'nun düzenlediği kahvaltılı toplantıya  Istanbul da ve ilçelerinde yaşayan Afyonkarahisarlı Siyasetciler, İş adamları, Dernek Başkanları, Doktorlar, Avukatlar, Sivil Toplum kuruluş başkanları ve çok sayıda davetli katıldı
 
 
Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: İstanbul, Afyonkarahisar, Platformunda, büyük, buluşma, !!!,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Diğer Haberler
Afyon Haber - Zeybek ; Retina Hastaları Dayanışma Derneği'ne her zaman destek vereceğiz !!
Mülteciler ve İmtihanı Kaybedenler !!
"Sorunlar ve Haksızlıklar Artarak Devam ediyor"
KOBİ HASTANESİ PROJESİNİN İLK YURTDIŞI ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
COĞRAFİ İŞARET TESCİLLİ ÜRÜNLER İÇİN ZİYARETLER YAPILDI
Afyon Kadın Girişimcileri EMİRDAĞ’DA !!
AFYONKARAHİSAR KASAPLAR VE SUCUKÇULAR ODASI AÇIKLAMA YAPTI !!
Afetlere Hazırlık Yılı !!
AFŞİN’DEN SERTESER’E ZİYARET
SERTESER, ORUÇOĞLU YAĞ VE AFYON ET ENTEGRE’Yİ KUTLADI
86 Konutlarda 2 Aydır Elektrik Yok
UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ VERİLDİ
Afyonkarahisar TCDD den İstasyon Personeli İçin Emniyetli Çalışma Yolu
Eğitim Bir-Sen'den Adalet Yürüyüşü’ne destek
ATSO’DA TIBBİ VE AROMATİK BİTKİLER İŞBİRLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI
SERTESER VE 15. MESLEK KOMİTESİ İFTAR ÇADIRI’NDA
Afyon'da SUYUMU KORUYORUM PROJESİ
Afyonkarahisar Sanat ve Yaşam Derneği iftarda buluştu
GENÇ MÜSİAD’DAN GENÇ GİRİŞİMCİLER’E ZİYARET
AFYONKARAHİSAR GENÇLİK MERKEZİ SOSYAL MEYDANA PROJESİNİ UYGULADI
FİZİBİLİTE RAPORU VE FAYDA MALİYET ANALİZİ EĞİTİMİ DÜZENLENDİ
AFYON GENÇLİK MERKEZİNDEN ÇAY’A GÖNÜLÜLÜK HAREKETİ
SULTANDAĞI BELEDİYE BAŞKANI ALDIRMAZ’DAN SERTESER’E ZİYARET
ARIK VE GÜMÜŞ’TEN SERTESER’E ZİYARET
KOBİ AKADEMİSİ TOPLANTISI FİNLANDİYA’DA YAPILDI
DİJİTAL OKURYAZARLIK EĞİTİMİ VERİLDİ
NAKLİYE VE ULAŞTIRMA SEKTÖRÜ İÇİN İSTİŞARE YAPILDI
”BOLVADİNLİ ÖĞRENCİYE BURS VER BÖYÜK ADAM OLSUN“
GENÇ GİRİŞİMCİLER KURULU’NDAN SERTESER’E DAVET
Ülker, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Öğrencileri ve Genç İyilik Gönüllüleri 1001 Hayalleri Gerçeğe Taşıdı…
OKUL/KURUM MÜDÜR VE MÜDÜR YARDIMCISI İSTİŞARE TOPLANTISI
GİRİŞİMCİLİK MÜLAKATI TAMAMLANDI
Ulusal Gazeteler
İddaa Canlı Skor
Bizim Gazete
Anketler
Afyonkarahisar'da yaşamaktan mutlu musunuz?
Özlü Sözler
Melaike, çanı olan kervana arkadaş olmaz.


Hz. Muhammed
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv
Sanal Basın Üyesiyiz

sanalbasin.com üyesidir

Haber Yazılımı