Haber Detayı
17 Aralık 2018 - Pazartesi 14:40
 
İstanbul Afyonkarahisar Platformunda büyük buluşma !!!
İstanbul Afyonkarahisar Platformu tarafından organize edilen İstanbul Kıyı Emniyet Müdürlüğü'nün Anadoluhisarı'nda bulunan eğitim tesislerinde düzenlenen kahvaltı proğramı büyük ilgi gördü
SİVİL TOPLUM Haberi


Programı organize eden  *Şuhut Derneği Onursal Başkanı ve Evkur AŞ Genel Müdürü Seçkin Köse yaptığı açılış konuşmasında şunları söyledi.

 

İstanbul'da tam 16 yıl önce Istanbul Afyonkarahisarlılar platformunu kurmuştuk. Platformu kurduğumuzda, Afyonkarahisar Merkez ve tüm İlçelerden İstanbul'a gelen ve yerleşen hemşehrilerimize ulaştık. Birlik,  Beraberlik, Gelenek ve Göreneklerimizi Istanbul'da yaşamaya başladık. Müteakiben İşadamı Mustafa MÜHSÜRLER başkanlığında İstanbul'da yaşayan Sanayici, İş Adamı ve Yöneticilerden oluşan hemşehrilerimizle birlikte istanbul Afyonkarahisarlı Sanayici, İş Adamları ve Yöneticiler Derneği kuruldu.Yine o yıllarda 12 adet olan Afyonkarahisarlılar Dernek sayısı artmaya başladı. İstanbul Afsiad'ın katkısı ile Kocaeli ve Bursayı da içine alan Marmara Afyonkarahisarlı Dernekler Federasyonu kuruldu. Yıllar önce BORUSAN A.Ş. sahibi Asım KOCABIYIK, ÜMRAN BORU sahibi Orhan YAVUZ ve Prof.Dr.Nijad BİLGE tarafından kurulan AFYON EĞİTİM VAKFI'nın etkinliklerinin arttırılması üzerinde duruldu ve bugüne kadar Afyon Eğitim Vakfı'nin başarılı bir konuma gelmesine İstanbuldaki hemşehrilerimiz tarafından da önemli bir katkı sağlandığını söyledi.
 
 
İstanbul Afyonkarahisarlılar Platformu'nun düzenlediği kahvaltılı toplantıda önemli kararlar alındı. 
 
Afyon Eğitim Vakfı'nın yatırım ve dolayısıyla öğrencilere burs vermeyi amaçlayan gayrimenkul alımı etkinliğine, gerek SMS yoluyla ve gerekse bağış yapmak suretiyle katkı verilmesi kararlaştırıldı. 
 
 
Toplantıda  (bagıs 6703)  SMS gönderme işlemleri de başlatıldı.  İstanbul'da yaşayan hemşehrilerimizin kendi aralarında sinerji yaratmaları üzerinde duruldu, KOBİ'lerin ve sanayicilerin  faaliyetlerinde daha etkili projelerin geliştirilmesi gerektiği vurgulandı. Bu konuda yapılan çalışmalar hakkında bilgi verildi.
 
 
AFSİAD Yönetim Kurulu Başkanı  Metin BALIBEY programda yaptığı konuşmada, İstanbul Afyonkarahisar platformu  tarafından düzenlenen bu programda   İstanbul’da bulunan hemşehrilerimizi biraraya getirmenin onur ve mutluluğunu yaşıyorum. Uzun zamandır arzu ettiğimiz bu programda beraber olmak, tanışmak bizleri ve katılanları son derece memnun etmiştir. Sıla dışında sıla özlemini gidermenin sevincini gözlemek hepimizi sevindirmiştir. İleriki zamanlarda bu toplantıların değişik vesilelerle devam etmesi ve katılımın artması hepimizi memnun edecektir. İstanbul AFSİAD yönetim kurulu olarak platform yöneticisi sn. Seçkin Köse ve katılımı sağlayanları kutluyor birlik ve beraberlik içerisinde bu başarılı çalışmaların devamını temenni ediyorum dedi. 
 
 
İstanbul Afsiad 2. Dönem Başkanı Kamil AY  toplantıda yaptığı selamlama konuşmasında , bizler gurbetteki Afyonkarahisar’lılar olarak bir kahvaltıda bir araya geldik. Her zamanki gibi Çalışkan’ birleştirici duayen kişiliği ile büyük bir gayretle tekrar bizleri bir araya getiren Seçkin Köse’ye bu kahvaltı için müteşekkirim. İstanbul Afyonkarahisarlı İş Adamları Derneğimiz ve İstanbul’da bulunan diğer Derneklerimiz ve Yöneticileri ile derneklerimizi bir çatı altında toplayan federasyonumuz yöneticileri büyük bir hasretle kucaklaştık. Bizleri bir arada tutan Afyonkarahisarlılık ruhu bundan sonrada birlikteliğimizi  daha da pekiştirerek güçbirliği, işbirliği ve dayanışma içinde olmamız gerektiğini göstermiştir. Seçim öncesi olması ve kahvaltıya katılanlar içinde her türlü siyasi görüşten hemşehrimiz olmasına rağmen hiç bir ayırım gözetmeden büyük bir hasret ve özlemle kucaklaştık. Böyle bir organizasyonu büyük özen ve titizlikle başarıyla yapan Seçkin Köse’ye tekrar teşekkür etti.
 
 
Programa katılan Afyon ( MADEF)  Marmara Bölgesi Afyonkarahisarlılar Dernekleri Federasyonu Onursal Başkanı İlyas Seçen'de yaptığı selamlama konuşmasında,  Istanbul'da yaşayan Afyonkarahisar'lı  hemşerilerinin birlik ve beraberlik içerisinde olmalarını temenni etti. İstanbul Afyonkarahisarlılar Platformu'nun düzenlediği kahvaltılı toplantıya  Istanbul da ve ilçelerinde yaşayan Afyonkarahisarlı Siyasetciler, İş adamları, Dernek Başkanları, Doktorlar, Avukatlar, Sivil Toplum kuruluş başkanları ve çok sayıda davetli katıldı
 
 
Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: İstanbul, Afyonkarahisar, Platformunda, büyük, buluşma, !!!,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Diğer Haberler
EMLAK YETERLİLİK BELGESİ İÇİN MÜRACAAT ATSO’YA
ESOB’DA POŞET VE SIFIR ATIK PROJESİ KONUŞULDU
1001 çocuk 1001 Dilek Projesi 17.yılında
ATSO KOBİ AKADEMİSİ’NİN 2019’DAKİ İLK EĞİTİMİ VERİLDİ
GAZLIGÖL HAKKINDA GÖRÜŞ ALIŞVERİŞİNDE BULUNDULAR
ESOB AYLIK TOPLANTISINDA SGK VE İŞ KUR İL MÜDÜRLERİ BİLGİ VERDİ
“SIFIR ATIK PROJESİ’Nİ UYGULUYORUZ”
AK PARTİDEN ESOB’A TEŞEKKÜR ZİYARETİ
ATSO'YA 3 KURUMDAN ZİYARET !!
ATSO KOBİ AKADEMİSİ’NİN 2019 YILI EĞİTİM TAKVİMİ BELİRLENDİ
ESOB Başkanı Konak, 2 ilçeye ziyarette bulundu
8.Tuzla’dan Anadolu’ya Kültürler Buluşması
Bolvadin Kaymakamlığı Avrupa Birliği Gençlik Projesi
GÜLTEKİN UYSAL SERTESER’İ ZİYARET ETTİ
REKTÖR SOLAK DAZKIRI BELEDİYE BAŞKANI TAYLAN’I MAKAMINDA KABUL ETTİ
SERTESER, EUROCHAMBERS TOPLANTISI’NA KATILDI
AFİMDER YENİ YÖNETİMİ BAŞKAN ÇOBAN ZİYARET ETTİ
EULER HERMES, İHRACATA DESTEK VERİYOR
Başkan Acar’dan DİTSO’ya Ziyaret
SERTESER, SORUNLARI CUMHURBAŞKANIMIZ’A İLETTİ
BOLDAV 2018 YILI FAALİYET RAPORU YAYINLANDI.!
Afyon Deniz Feneri “İyilik Okulu
Afyon Deniz Feneri iyilik hareketlerine devam ediyor !!
Boldav'dan Gazeteicilere Kutlama Mesajı
ATSO HEYETİ, BASIN YAYIN DERNEĞİ’Nİ ZİYARET ETTİ
GENÇLER SARIKAMIŞ İÇİN YÜRÜYOR
ENFLASYONLA MÜCADELEYE DESTEĞİMİZ SÜRECEK
13. ATSO SPOR OYUNLARI KAPANIŞ VE ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI
KONAK'TAN ; MEKKE’NİN FETHİ VE MİLADİ YIL AÇIKLAMASI
SERTESER DOBRA DOBRA’DA GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ
TCDD Afyonkarahisar 7. Bölge Müdürlüğüne ziyaret
ÇELENK VE KÖKEN’DEN ATSO’YA ZİYARET
Ulusal Gazeteler
İddaa Canlı Skor
Yazarlar
Bizim Gazete
Anketler
2019 Mart seçimlerinde, oyunuzu hangi partiye vereceksiniz?
Özlü Sözler
"Ya yıldızların Her biri bir mühendistir veya onları yapan bir mühendis vardır!.."


Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Arşiv
Modül 1

sanalbasin.com üyesidir

Haber Yazılımı