Haber Detayı
24 Şubat 2016 - Çarşamba 13:30
 
İşini kurana 50 bin lira
Girişimci gençlere para muslukları açık. Kendi işyerini kurmak isteyen gençler, 50 bin lira hibe desteği alacak
EKONOMİ Haberi


Hükümet, sağladığı desteklerle gençleri iş sahibi yapıyor. Girişimci gençlere para muslukları sonuna kadar açık. 1 Kasım seçimleri öncesi müjdesi verilen ve 17 Aralık itibariyle başlayan uygulama ile, projesi olan gençlere 50 bin lira karşılıksız para, 100 bin lira da faizsiz kredi imkanı sunuluyor. Girişimci gençler, KOSGEB aracılığıyla uygulanan programa davet ediliyor.

 

GİDER 30 BİN TL 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'ınverdiği bilgiye göre; kendi işini kurmak isteyen gençlere 50 bin lira hibe ve istemesi halinde de 100 bin lira faizsiz kredi veriliyor. 50 bin liralık hibenin 2 bin lirası 'işletme kuruluş desteği', 18 bin lirası 'kuruluş dönemi makine, teçhizat, ofis donanım ve yazılım desteği', 30 bin lirası da 'işletme giderleri desteği'nden oluşuyor.

 

VERGİ DESTEĞİ VAR

Hükümet, girişimci gençlere vergi desteği de sağlıyor. İlk defa iş kuran gençlerin, 3 vergilendirme dönemi boyunca kazançlarının 75 bin liralık kısmına gelir vergisi muafiyeti getirildi. 29 yaşını doldurmamış tam mükellefler vergiden müstesna olacak.

Kaynak: (SGK) - Sgk Rehberi Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: İşini, kurana, 50, bin, lira,
Haber Videosu
Yorumlar
İddaa Canlı Skor
Bizim Gazete
Anketler
Afyon'a Raylı sitem yapılmalı mı ?
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Haber Yazılımı